На кафедрі підготовки офіцерів запасу – вивчається навчальна дисципліна «Військова підготовка», яка складається з 4 розділів та 16 змістових модулів.
Термін навчання – 2 роки.
Навчання громадян України здійснюється методом “військового дня” без відриву від основного місця навчання – щосуботи.
Громадяни можуть проходити Військову підготовку за умови відповідності спеціальностей, які вони мають або за якими здійснюється їх підготовка у закладі вищої освіти (не тільки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого), військово-обліковій спеціальності, за якою проводиться підготовка офіцерів запасу.
Військова підготовка на кафедрі підготовки офіцерів запасу здійснюється у формі навчальних занять, самостійної роботи, практичної підготовки, навчального збору, контрольних заходів.
Основними видами навчальних занять є лекції, семінарські, групові, практичні заняття та консультації, групові вправи, тактичні заняття, тактичні навчання.
Під час проведення занять головна увага приділяється вивченню громадянами досвіду, набутого підрозділами силами безпеки і оборони в бойових діях під час відсічі повномасштабної збройної агресії ворога, прийнятій участі у багатонаціональних навчаннях, миротворчих місіях і міжнародних програмах з метою формування у них високих морально-психологічних, військово-професійних та лідерських якостей (твердість характеру, адекватна оцінка загрози з боку противника, розуміння спроможності підпорядкованого підрозділу в реальному бою, підвищена стресостійкість, здатність швидко адаптуватись до швидкоплинної обстановки, впевненість у своїх діях, особиста мужність) для подальшого виконання військового обов’язку за призначенням.
На заняттях використовується технічні засоби навчання, навчальні кінофільми, слайди, презентації. Під час практичного навчання особлива увага приділяється виконанню нормативів.
Заняття зі стрілецької зброї та вогневої підготовки, інженерного забезпечення, радіаційного, хімічного, біологічного захисту підрозділів, організації військового зв’язку, військово-медичної підготовки проводяться у комплексному взаємозв’язку з вивченням питань бойового застосування підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України у повномасштабній війні.
Після першого року навчання з громадянами проводяться комплексні практичні заняття з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки та тактичної медицини – (21 доба) за рахунок канікулярної відпустки.
Наприкінці другого року навчання громадян, які пройшли теоретичний курс з військової підготовки, призивають територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за місцем військового обліку, до проходження передбаченого програмою військової підготовки
Навчального збору терміном – 30 діб.
Навчальний збір проводиться на базі навчального центру Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, який має відповідну польову навчальну матеріально-технічну базу для проведення практичного навчання.
Навчальна діяльність кафедри підготовки офіцерів запасу спрямована на: