uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Заходи Центру права, етики та цифрових технологій

1)
23 березня 2021 року Центр разом з партнерами провів публічну дискусію “Вебкам: робота, експлуатація, насильство?” Практичні поради про digital безпеку для жінок.  
Партнери – Консультативна місія Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки та громадська організація “Харківське жіноче об’єднання “Сфера”.
 
Посилання:
 
 
 
 
2)
18 травня 2021 року відбувся Презентаційний воркшоп Центру права, етики та цифрових технологій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого “Digital-безпека та цифровізація”.
Партнерами воркшопу стали Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Консультативна місія Європейського Союзу в Україні з реформування сектору цивільної безпеки України, Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, Kharkiv IT Cluster.
Як спікери та учасники воркшопу долучилися (офлайн та онлайн) представники університету, міжнародних організацій, громадських організацій, академічної спільноти, органів державної влади і місцевого самоврядування, бізнесу.
 
Посилання:
 
 
 
3)
11 і 12 червня 2021 року відбувся тренінг “Права людини і бізнес у сфері цифрових технологій”. Захід було організовано і проведено Міжнародною лабораторією з бізнесу і прав людини, Центром права, етики і технологій Університету у співпраці з Харківською обласною фундацією “Громадська Альтернатива” за підтримки Фонду Прав Людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні у межах проєкту “Applying Human Rights to Digital Tech”.
До університету завітали учасниці й учасники тренінгу з різних регіонів України для отримання знань щодо стандартів відповідальної бізнес-поведінки в цифровий час, а деякі долучилися онлайн.
 
Посилання:
 
 
 
 
 
 
4)
24 червня 2021 року відбувася вебінар “Право на забуття: проблеми реалізації та перспективи регулювання”, який було проведено Центром разом з громадською організацією “Цивілістична платформа”. Вебінар було присвячено праву бути забутим, його розумінню та реалізації, співвідношенню з іншими правами, а також викликам, що приносять соціальні мережі, технологічні корпорації та накопичення даних й тому, як з цим боротися.
 
Посилання:
 
 
 
 
5)
7 липня 2021 року Центр став співорганізатором вебінару “Справедливість та ефективність: коли штучний інтелект наймає на роботу” разом з факультетом прикладних наук Українського Католицького університету.
Вебінар було присвячено тому, як компанії застосовують алгоритми для відбору кандидатів на роботу та як люди сприймають конфлікт між ефективністю та справедливістю алгоритмів у сфері працевлаштування
 
Посилання:
 
 
6)
22 вересня 2021 року Центр разом з Міністерством цифрової трансформації України провів дискусію  “Штучний інтелект та відкриті дані” в межах V Харківського міжнародного юридичного форуму.
Дискусія була присвячена двом багатообіцяючим і потенційно економічно вигідним технологічних досягненням, а також тим, ризикам, що несе їх впровадження. Крім того учасниці та учасники підняли низку питань щодо цифрових платформ і додатків, онлайн-послуг, освіти, у тому числі юридичної, й нових законодавчих рішень щодо відкритих даних і штучного інтелекту.
 
Посилання:
 
 
 
7)
22 вересня 2021 відбувся тренінг для студентів та викладачів: “Застосування прав людини в сфері цифрових технологій” в межах V Харківського міжнародного юридичного форуму. Тренніг було проведено як спільний захід Центру права, етики та цифрових технологій та Міжнародної лабораторії з бізнесу і прав людини Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого у межах проєкту “Applying Human Rights to Digital Tech”, який реалізується Харківською обласною фундацією “Громадська Альтернатива” за підтримки Фонду Прав Людини  Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
 
Посилання:
 
 
 
8)
24 вересня 2021 року Центр став співорганізатором панельної дискусії “Права людини в умовах цифрової трансформації суспільства: сучасні виклики, світові тенденції, особливості реалізації і захисту”, яка відбувалася в межах V Харківського міжнародного юридичного форуму.
Захід було присвячена актуальним питанням реалізації та захисту прав людини в умовах цифрової трансформації, діяльності публічної влади у цифрову епоху, електронному урядуванню та демократії, застосуванню штучного інтелекту в судочинстві.
 
Посилання:
 
 
 
9)
24 вересня 2021 року Центр організував проведення міждисциплінарного воркшопу “Цифрові технології, людський досвід і право”, в межах V Харківського міжнародного юридичного форуму.
Дослідники та практики з України, Італії, Індії, Німеччини, США та Франції обговорили широкий спектр питань, від філософських концепцій втрати досвіду, поєднання нормативного й наукового, теорій алгоритмів до окремих викликів біоетики й технологій, довіри та маніпуляцій, машинного навчання тощо.
 
Посилання:
 
 
10)
30 вересня 2021 року відбувся Міжнародний круглий стіл “Віртуальні активи у розвитку національної економіки”, проведення якого ініційовано громадською організацією «Науково-дослідний центр економіко-правових рішень у сфері застосування технологій розподіленого реєстру» спільно із Центром права, етики та цифрових технологій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця.
Проведення круглого столу підтримали Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України та Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.
Захід сприяв популяризації технології розподіленого реєстру (блокчейн), дискусії щодо застосування віртуальних активів у різних галузях діяльності та законодавчих рішень щодо цього. За результатами обговорення учасники прийняли підсумковий протокол з рекомендаціями для стейкхолдерів.
 
Посилання: