1. Керівниця Центру медіації та альтернативного вирішення спорів Тетяна Цувіна отримала пролонгацію стипендії Австрійської академії наук для проведення дослідження “Визнання та виконання угод за результатами медіації: досвід ЄС та перспективи для України” на базі Грацького університету ім. Карла і Франца (червень-жовтень 2023 року). Дослідження спрямоване на визначення та дослідження практичних механізмів визнання угод за результатами медіації в країнах ЄС на національному та міжнародному рівнях, а також розробку таких механізмів у національному правопорядку. Особлива увага у межах дослідження присвячена проблемам ратифікації Конвенції Організації Об’єднаних Націй про міжнародні угоди за результатами медіації (Сінгапурська конвенція, 2018) країнами ЄС та Україною. Основні результати дослідження висвітлені у низці публікацій:
2. Керівниця Центру медіації та альтернативного вирішення спорів отримала грант Європейської федерації академій природничих та гуманітарних наук (ALLEA) для проведення дослідження “Amicable Dispute Resolution in Civil Procedure: EU Perspective and Solutions for Ukraine” на базі Грацького університету ім. Карла і Франца (грудень-червень 2023 року). Фокус дослідження – компаративістський аналіз існуючих процедур медіації, консиліації та їх аналогів у сучасному цивільному процесі в контексті міжнародних стандартів доступності та справедливості судочинства та в умовах посилення консенсуального початку у цивільному судочинстві. Основні результати дослідження висвітлені у низці публікацій:
3. Керівниця Центру медіації та альтернативного вирішення спорів Цувіна Т. А. в межах проєкту Еразмус+ Жан Моне Центр Досконалості «Європейські фундаментальні цінності у цифрову еру» (11 травня 2023 року), який виконується в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого за співфінансування ЄС, провела воркшоп для практиків «Новації в європейському регулюванні: цифрові платформи, штучний інтелект, вирішення спорів онлайн (ODR)». Презентація Цувіною Т.А. була присвячена особливостям онлайн вирішення спорів (ODR), новелам регулювання діяльності цифрових платформ у ЄС та особливостям розв’язання спорів, які виникають у зв’язку із їх діяльністю. Учасники воркшопу мали змогу поставити свої питання Керівниці Центру медіації та альтернативного вирішення спорів Цувіній Т. А. щодо новацій в європейському регулюванні загалом та дискусійних питань цифрових платформ, штучного інтелекту, вирішення спорів онлайн (ODR).
4. Керівниця Центру медіації та альтернативного вирішення спорів Цувіна Т. А. була запрошена виступити суддею в межах XXI INADR International Law School Mediation Tournament (11-13 березня 2023 року, м. Болонья, Італія), який організований під егідою INADR The InterNational Academy of Dispute Resolution. Змагання об’єднали понад 40 команд з різних куточків світу та професійних медіаторів, які здійснювали менторство та оцінювали змагання.
5. У межах VI Харківського міжнародного юридичного форуму (4 жовтня 2022 року) під модеруванням керівниці Цувіної Т.А. була проведена Дискусійна панель “Міжнародні стандарти цивільного судочинства: виклики воєнного часу та адаптація до законодавства ЄС”, присвячена актуальним питанням теорії та практики цивільного судочинства. Під час панельної дискусії, учасниками якої виступили іноземні та вітчизняні вчені-процесуалісти, судді Верховного Суду та правники були обговорені питання особливостей дотримання гарантій права на справедливий судовий розгляд в умовах воєнного стану, проблемні аспекти діджиталізації цивільного судочинства, шляхи адаптації національного законодавства до стандартів ЄС тощо. Запис панелі.