uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Історія та сучасність Військово-юридичного інституту

Військово-юридичний інститут розпочав підготовку військових юристів з 1996 року як військово-юридичний факультет.

Військово-юридичний факультет був створений наказом ректора на підставі Указу Президента України від 20 листопада 1996 р. № 1105  «Про заходи щодо підготовки кадрів військової юстиції та організації науково-дослідних робіт у галузі військового законодавства» та постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 1998 р. № 70 «Про утворення військово-юридичного факультету Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого».

З вересня 2019 року шляхом реорганізації розпочав свою діяльність Військово-юридичний інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на підставі Постанови кабінету міністрів України від 22 травня 2019 року № 439 «Про реорганізацію військово-юридичного факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого»

Сьогодні в Інституті здійснюється підготовка кадрів для потреб Збройних Сил України, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Управління Державної охорони України, Державної спеціальної служби транспорту України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України.

Навчаючись в Інституті, курсанти опановують понад 25 спеціальних дисциплін, а саме: історія війн та військового  мистецтва (у тому числі історія українського війська); тактика (у тому числі тактика військ НАТО); іноземна мова (військово-спеціальна мова); правові засади протидії тероризму в Україні; запобігання злочинів у військовій сфері; статути Збройних Сил України та їх практичне застосування; правова робота у Збройних Силах України; основи військового управління (у тому числі штатні процедури НАТО); стрілецька зброя та вогнева підготовка; фізичне виховання та спеціальна фізична підготовка; військова топографія; радіаційний, хімічний та біологічний захист підрозділів; управління повсякденною діяльністю підрозділів (у тому  числі охорона державної таємниці); військове документування та діловодство; військова педагогіка та психологія; автомобільна техніка (у тому числі автомобільна підготовка)  тощо.

Важливою складовою підготовки висококваліфікованих фахівців є впровадження міжнародного військового співробітництва. Зокрема, Інститут декілька років співпрацював з Інститутом міжнародних правових досліджень Міністерства оборони США. Делегація мобільної групи починаючи з 1999 р. проводила семінари із студентами та курсантами Інституту з актуальних проблем діяльності американської системи військової юстиції, правового забезпечення миротворчих операцій, боротьби з тероризмом тощо. Також з 2018 року Інститут плідно співпрацює з Комітетом Міжнародного Червоного Хреста. У травні 2019 року  в тісній  співпраці з Комітетом Міжнародного Червоного Хреста в Інституті був відкритий спеціалізований клас  для проведення занять та різноманітних  заходів за напрямом міжнародного гуманітарного права.

З березня 2013 року Інститут плідно співпрацює з представниками НАТО в рамках Програми “Удосконалення військової освіти” (Defence Education Enhancement Program). На теперішній час декілька офіцерів пройшли дистанційне навчання за програмою “Удосконалення військової освіти” у Варшавській Національній академії оборони Польщі.

В Інституті здійснюється підготовка офіцерів з числа студентів університету, які мають бажання отримати додаткові знання та навички з військової підготовки за програмою «офіцерів запасу».

Військово-юридичний інститут має сучасну і досить потужну навчально-матеріальну базу, яка включає в себе: навчальний корпус, адміністративно-житлову будівлю, курсантську їдальню, спортивні зали, гуртожиток та казармені приміщення.

В Інституті активно підтримується національно-патріотичне виховання  молоді, головні зусилля у цьому напрямку зосереджені на вихованні у курсантів, студентів любові до своєї держави, її народу, поваги до бойових традицій українського війська, сумлінного виконання військового обов’язку. Добрими традиціями стали зустрічі з випускниками Інституту, з учасниками Антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та  з ветеранами Другої світової війни, також  постійно проводяться екскурсії по місцях бойової слави  до музеїв, меморіальних та пам’ятних місць Харкова. Особовий склад Інституту бере активну участь у волонтерській та благодійній діяльності щодо допомоги мешканцям на Сході України та дітям дитячих будинків.   Велика увага приділяється розвитку фізкультури і спорту. Для занять фізичною культурою та спортом створено всі необхідні умови. У навчальних корпусах і гуртожитках функціонують спортивні та тренажерні зали і спортивні майданчики, постійно працюють спортивні секції з легкої атлетики, футболу, волейболу, баскетболу, оздоровчої і спортивної аеробіки, плавання, боксу, настільного тенісу, боротьби, дзюдо, паурліфтингу, армреслінгу, боротьби, шашок, шахів, туризму, спортивного орієнтування. Курсанти, студенти Інституту мають великі можливості для гармонійного та всебічного розвитку своєї особистості.