На факультеті слідчої та детективної діяльності готуються фахівці для детективних, слідчих, оперативних, аналітичних, експертно-криміналістичних підрозділів органів охорони правопорядку, державних органів спеціального призначення, а також уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції.
Навчання здійснюється за спеціальністю 081 «Право», за першим (бакалаврським) і другим (магістерським) рівнями вищої освіти на денній, заочній та дистанційній формах навчання, як за кошти державного бюджету, так і коштом фізичних чи юридичних осіб. Здобута вища юридична освіта за спеціальністю 081 Право створює широкі можливості для подальшого працевлаштування.
Серед особливостей навчання на факультеті є залучення до освітнього процесу старших детективів НАБУ, старших слідчих ДБР, головних спеціалістів НАЗК, судових експертів, суддів Верховного суду і Вищого антикорупційного суду, прокурорів, фахівців міжнародних і громадських організацій.
Протягом навчального року студенти здійснюють ознайомчі візити до ДБР, НАБУ, СБУ, обласних прокуратур, Науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів МВС, обласних бюро судово-медичних експертиз, СІЗО, а також Конституційного суду України, Верховного суду, Вищого антикорупційного суду, а також відвідують судові засідання з розгляду кримінальних проваджень, багато спілкуються з керівниками і працівниками зазначених державних інституцій.
Перспективним напрямом розвитку факультету є підготовка приватних детективів. Факультет тісно співпрацює з Центром криміналістичних інновацій «intelligenTrident».
Базами практики для наших студентів виступають ДБР, НАБУ, НАЗК, місцеві суди, окружні прокуратури, адвокатські об’єднання, уповноважені підрозділи державних органів з питань виявлення та запобігання корупції.
Випускники факультету перемагають в конкурсах і стають працівниками зазначених структур.
На факультеті розвинуто студентське самоврядування, спорт, волонтерство, багато уваги приділяється змістовному дозвіллю, проводяться конференції, майстер-класи, тренінги.
Адміністрація факультету заохочує студентів, що демонструють високі показники в навчанні та беруть активну участь в громадському житті.
Випускники факультету можуть працевлаштовуватися на конкурсній основі до НАБУ, ДБР, СБУ, БЕБ, НАЗК, Національної поліції, місцевих судів, органів прокуратури й адвокатури, органів юстиції, уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції, приватних юридичних фірм та ін.
Викладання навчальних дисциплін на факультеті забезпечують авторитетні науковці з великим досвідом науково-педагогічної діяльності, серед яких кандидати і доктори юридичних наук, доценти і професори, академіки Національної академії правових наук.
Значна кількість студентів факультету є учасниками та переможцями всеукраїнських конкурсів, лауреатами державних та іменних стипендій, призерами національних та міжнародних спортивних змагань.
При проведенні лекцій і практичних занять використовуються криміналістичний полігон, комп’ютерні класи, Інтернет-студія, відеоцентр, фотолабораторії та лабораторії судових експертиз кафедри криміналістики, а також конференц-зали, лекційні зали із мультимедійним забезпеченням.
Навчальний корпус і деканат факультету слідчої та детективної діяльності розміщений у м. Харкові, за адресою вул. Григорія Сковороди, 106 (колишня вулиця Пушкінська).
На період дії режиму воєнного стану навчання здійснюється в форматі онлайн або змішаному форматі за вибором студента. Усі іногородні студенти за бажанням забезпечуються комфортабельним гуртожитком, розташованим на території навчального корпусу.
Після отримання диплому магістра є можливість продовжити навчання в аспірантурі на кафедрах факультету, а також на інших кафедрах Університету.
Факультет слідчої та детективної діяльності – це факультет можливостей для прогресивної і вмотивованої молоді!
Долучайся до нашої команди!