Історія факультету міжнародного та європейського права

Факультет міжнародного та європейського права (до 15 березня 2014 року – «Факультет підготовки юристів для Міністерства закордонних справ України» /№7/; до 01.01.2024 року –  Міжнародно-правовий факультет)  було засновано 01 грудня 1998 року. На факультеті зараз готують фахівців за спеціальностями 081 «Право» (денна форма навчання), 293 «Міжнародне право» (денна та заочна форми навчання), 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (денна форма навчання). Станом на 01 вересня поточного навчального року на ньому навчалося понад 1100 студентів. Підготовка за цими спеціальностями може відбуватися за рахунок видатків державного бюджету (державне замовлення) та за кошти фізичних, юридичних осіб (тобто, за контрактом).

Навчальний процес за спеціальністю 081 «Право» здійснюється відповідно до навчального плану факультету, який відрізняється від навчальних планів інших факультетів Університету, насамперед, спеціальними дисциплінами з міжнародного права (історія європейської інтеграції, теорія міжнародних відносин, право міжнародної безпеки, консульське право, міжнародне економічне право, міжнародне правосуддя, право розвʼязання міжнародних спорів тощо).

Підготовка фахівців за спеціальністю 293 «Міжнародне право» була відкрита у 2012 році. Вона є спрямованою на вивчення цілого ряду дисциплін таких як: право Європейського союзу; міжнародне приватне право; міжнародне публічне право; порівняльне правознавство та обов’язкову ґрунтовну мовну підготовку. Тому, на цій спеціальності є можливість вивчення навчальних дисциплін на англійській мові. Вивчення іноземних мов у комплексі з кваліфікованою правознавчою підготовкою сприяє розширенню профіля кожного студента, що покращує можливість успішного працевлаштування у подальшому.

Набір студентів за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» розпочатий у 2024 році. Головний предмет вивчення цієї спеціальності – це зовнішня політика держав, зовнішня політика та національні інтереси України, міжнародні організації, міжнародні комунікації, держави та міжнародні регіони у взаємодіях на глобальному, регіональному та локальному рівнях, міжнародна безпека та конфлікти тощо. Метою навчання є підготовка фахівців, здатних розв’язувати задачі та практичні проблеми у сфері міжнародних відносин та зовнішньої політики.

Традиційно на факультеті приділяється значна увага розвитку студентської наукової роботи. Багато студентів займаються в наукових гуртках, зокрема в гуртку з міжнародного права. За підтримки викладачів університету створено команди, які беруть участь у змаганнях з міжнародного комерційного арбітражу, міжнародного гуманітарного права, у програмі судового змагання з міжнародних спірних питань імені Телдерса (Нідерланди), імені Джессопа (США). Крім того, студенти факультету є постійними учасниками міжвузівських наукових олімпіад, Всеукраїнських і міжнародних конференцій, беруть участь у програмі наукових обмінів імені Фулбрайта (США), в роботі Європейської асоціації студентів-юристів (ELSA).

Деканат факультету міжнародного та європейського права:

• Декан факультету – Ігор Самощенко;
  • Заступник декана факультету – Анастасія Панфілова;
  • Заступник декана факультету – Андрій Гнітій;
  • Диспетчерка факультету – Оксана Давіденко;
  • Секретарка факультету – Ольга Дзьоба.