Історія факультету адвокатури

Факультет адвокатури – один із наймолодших, але один із найперспективніших факультетів. Він був створений 27 лютого 2017 р. В цьому ж році здійснено набір на 1 курс першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та 1 курс другого (магістерського) рівня вищої освіти. З 2019 р. набір здійснюється й на заочну форму навчання.

Факультет розташований у приміщенні навчально-бібліотечного корпусу за адресою вул. Пушкінська, 84-а, навчальна зона якого налічує близько 70 аудиторій. У корпусі створена коворкінг-зона для студентів – облаштований мультимедійним обладнанням, швидкісним Wi-Fi, модернізований та зручний простір для навчання, організації та проведення науково-практичних конференцій, практичних семінарів та вебінарів, професійної комунікації студентів, викладачів та практиків, а також створення умов для інтелектуального й культурного дозвілля студентської молоді.

Основною метою діяльності факультету є: розширення навчальних можливостей та створення сприятливих умов для отримання студентами якісної вищої юридичної освіти для задоволення потреб суспільства, української держави та ринку праці; інтеграція студентів у професійне середовище юристів-практиків з 1 курсу навчання; підготовка висококваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців у галузі права; залучення студентів до науково-дослідної діяльності та підтримка у подальшому вступі до аспірантури; сприяння високому культурно-духовному розвитку студентів, їх саморозвитку та реалізації потенціалу особистості студентів.

Глибокому засвоєнню теоретичних засад юриспруденції студентами факультету сприяє висококваліфікований професорсько-викладацький склад, представники якого мають достатній стаж наукової та педагогічної діяльності, а також практичний досвід у здійсненні індивідуальної адвокатської діяльності, роботи в адвокатських об’єднаннях, органах прокуратури, судових та правоохоронних органах.

На факультеті регулярно ініціюються та проводяться наукові конференції та практичні заходи, лекції та семінари із залученням практикуючих юристів, адвокатів, членів Ради адвокатів Харківської області, суддів Верховного Суду, Конституційного суду України, місцевих та апеляційних судів, які транслюють досвід та актуальні проблеми застосування законодавства, що сприяє кращому засвоєнню та опануванню студентами фундаментальних засад юридичної освіти та практичних навичок здійснення адвокатської діяльності.

Студенти факультету адвокатури, які мають значні досягнення у навчанні та науковій діяльності, регулярно отримують стипендії Президента України, стипендії Кабінету Міністрів України, стипендії Верховної Ради України, стають переможцями та лауреатами всеукраїнських й регіональних студентських конкурсів і олімпіад.

Навчальний процес, науково-дослідницька та соціально-виховна діяльність факультету базується на засадах партнерських відносин, взаємодопомоги та поваги між науково-викладацьким складом Університету, деканатом факультету та студентами.

До складу факультету входять кафедра цивільного права №1, кафедра цивільної юстиції та адвокатури та кафедра філософії. Саме тому поряд із обов’язковими освітніми компонентами, на факультеті фокусується увага як на впровадженні у навчальний план здобувача бакалаврату та магістратури дисциплін профільного циклу, так і на формуванні високої правової культури й правової свідомості майбутнього адвоката, збагаченні його світоглядного потенціалу, а також опануванні моральних та етичних основ соціальної комунікації як у професійному, так і повсякденному житті.

На факультеті функціонує потужна команда студентського самоврядування, яка приймає активну участь в організації та проведенні заходів наукового, культурного, спортивного та громадського характеру й забезпеченні дотримання освітніх та соціальних прав студентів.

Протягом всього періоду навчання факультет створює умови для інтернаціоналізації освіти, студенти щорічно беруть участь у програмах академічної мобільності, які реалізуються, зокрема, на виконання міжуніверситетських договорів між Університетом Миколаса Ромеріса (Литва), Стамбульським Університетом «Меденієт» (Туреччина), Університетом Масарика (Чехія), Лодзьким Університетом (Польща), Берлінською школою економіки та права (Німеччина), Східно-китайським університетом політичних наук та права (Китай), Університетом Сантьяго-де-Компостелла (Іспанія), Міланським Університетом (Італія), Лісабонським Університетом (Португалія), Університетом Центрального Ланкаширу (Кіпр), Осієцьким університетом імені Йосипа Юрая Штросмаєра (Хорватія) та іншими університетами-партнерами.

Після завершення навчання факультет сприяє у працевлаштуванні випускників в рамках реалізації Меморандумів та договорів про співробітництво між адвокатськими об’єднаннями, адвокатами, що здійснюють індивідуальну адвокатську діяльність та Університетом.