Бази практики для студентів факультету адвокатури

Забезпечення формування практичних компетентностей в межах профіля освітньої програми реалізується шляхом проходження виробничої практики (бакалаврат) та практики зі спеціальності (магістратура), що передбачає узгоджену взаємодію Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України, Вищої кваліфікаційно-дисциплінарною комісії адвокатури, Вищої ревізійної комісії адвокатури, Конференції адвокатів регіону, Ради адвокатів Харківської області та іншими органами адвокатського самоврядування з Національним юридичним університетом імені Ярослава мудрого.

Важливим напрямом інтеграції студентів факультету у правове професійне середовище є налагоджена система координації та співпраці юридичного бізнесу з науково-педагогічним складом та здобувачами вищої освіти Університету.

З метою підвищення якості освіти студентів шляхом набуття практичних навичок та інтеграції освітнього, наукового та практичного потенціалів студенти факультету проходять виробничу практику та стажування в адвокатських об’єднаннях та юридичних компаніях, з якими Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого укладено Меморандуми про співробітництво: Адвокатське об’єднання «Фундація адвокатів України» від 14.05.2021 р., Адвокатське об’єднання «Юрлайн» від 07.02.2022 р. та ін.

Основними задекларованими напрямами діяльності сторін є: реалізація інноваційних освітніх заходів (майстер-класи, практичні семінари, тренінги тощо); організація студентських практик та сприяння працевлаштуванню студентів; проведення конкурсу серед абітурієнтів, за результатами якого переможцям оплачується контракт на навчання в Університеті за рахунок адвокатського об’єднання та з можливим подальшим працевлаштуванням; навчання співробітників в аспірантурі Університету за рахунок адвокатського бюро.

На базі факультету створена Школа помічника адвоката «Paralegal School» в рамках виконання Меморандуму про співробітництво між Адвокатськими об’єднаннями «Голянд, Полатай і партнери», «Капустін і партнери», «Рух», ТОВ «Патентне бюро «Михайлюк, Сороколат і партнери», ТОВ «Юридична фірма «AURUM» та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого.

Особливість практичної підготовки в Школі помічника адвоката – залучення слухачів до повноцінної роботи юридичної компанії із виконанням практичних кейсів та завдань, участь у розробці стратегії й тактики організації захисту в конкретних справах, навчання щодо ефективного представництва інтересів клієнта, вміння підготовки процесуальних та інших документів, формування вмінь комунікації із клієнтом тощо.