Наукова діяльність кафедри земельного та аграрного права

Кафедра земельного та аграрного права здійснює активну наукову діяльність.

Кафедра має власний науковий профіль в сфері наукових аграрно-правових і земельно-правових досліджень, які акцентовані на проблематиці розвитку правового регулювання сучасних аграрних та земельних відносин, агробізнесу, продовольчої безпеки, обігу земель сільськогосподарського призначення, органічного сільськогосподарського виробництва, сталого розвитку агросфери, вирішення земельних спорів тощо. Особливий комплекс наукових досліджень утворюють дисертаційні розробки проблем аграрно-правового та земельно-правового спрямування.

На кафедрі створено доброзичливу атмосферу наукового пошуку та сприяння роботі аспірантів та докторантів. За роки існування кафедри на ній було підготовлено до захисту та захищено понад 70 кандидатських дисертацій та дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії права, а також 6 докторських дисертацій, зокрема Статівки А.М., Уркевича В.Ю., Чабаненка М.М., Курман Т.В., Лісової Т.В., Корнієнко Г.С.

Левова частка дисертаційних робіт згодом були опубліковані у вигляді монографій, що стали важливим здобутком аграрно-правової науки та навчального процесу.

Члени кафедри беруть участь у численних науково-практичних конференціях та семінарах, у тому числі міжнародних. Щорічно кафедрою проводяться наукові конференції, круглі столи, студенські наукові конференції аграрно-правової та земельно-правової тематики, зокрема: Круглий стіл «Актуальні проблеми екологічного, земельного та аграрного законодавства в сучасних умовах», присвяч. 90-річчю з дня народж. д-ра юрид. наук, проф., чл.-кор. НАПрН України В.К. Попова (Харків, 1 березня 2019 р.); науково-практична конференція «Актуальні правові проблеми інноваційного розвитку агросфери» (м. Харків, 20 листопада 2020 р.); науково-практична конференція «Актуальні проблеми земельного, аграрного, екологічного та природоресурсного права» з нагоди 65-річчя викладання навчальних дисциплін земельно-правового, аграрно-правового та еколого-правового спрямування в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого (м. Харків, 10 грудня 2021 р.), Круглий стіл «Актуальні проблеми земельного, аграрного та екологічного права в умовах сучасних викликів і загроз», присвячений 100-річчю з дня народження д.ю.н., проф. Ю.О. Вовка (м. Харків, 12 травня 2023 р.) та ін.

Активною є участь кафедри в організації профільних панельних дискусій в рамках щорічного Харківського Міжнародного юридичного форуму:

• Панельна дискусія V Харківського міжнародного юридичного форуму «Інноваційні стартапи в агробізнесі в умовах сталого розвитку» (м. Харків, 23 вересня 2021 р.);
  • Панельна дискусія V Харківського міжнародного юридичного форуму «Земельне право: скасування мораторію як рушій розвитку» (м. Харків, 22 вересня 2021 р.);
  • Панельна дискусія VІ Харківського міжнародного юридичного форуму “Продовольча безпека в умовах глобальних викликів: національно-правовий та міжнародний аспекти” (м. Харків, 2022 р.);
  • Панельна дискусія VІІ Харківського міжнародного юридичного форуму “Агробізнес в умовах агроекоциду: сучасні виклики, проблеми відповідальності та уроки сталості” (м. Харків, 29 вересня 2023 р.).