Наукова діяльність кафедри міжнародного права

Кафедра міжнародного права має потужний науково-педагогічний колектив викладачів, які здійснюють підготовку докторів філософії за спеціальністю 293 «Міжнародне право» і докторів юридичних наук за спеціальністю 12.00.11 «Міжнародне право».

Викладачі кафедри беруть активну участь у міжнародних освітніх проектах Університету, зокрема це:

• Модуль Жана Моне «Promoting the EU Values in Transitional Justice Policies» в рамках гранту Єврокомісії ERASMUS-JMO-2021-CHAIR+ERASMUS-JMO-2021-COE+ERASMUS-JMO-2021-MODULE (2022–2024 р.), керівник – доцент О. В. Сенаторова;
  • Проект Державного департаменту США «Countering WMD Assassination in Ukraine by Raising Local Capacity to Identify and Respond to Proliferation Threats» (2021–2023 р.), менеджер – доцент Д. В. Аббакумова;
  • Проект Європейського Союзу Еразмус+ CRIMHUM № 598471–EPP–1–2018–1–AT–EPPKA2–CBHE–JP «Модернізація магістерських програм для майбутніх суддів, прокурорів, слідчих з урахуванням європейських стандартів з прав людини» (2021–2023 р.);
  • Програма Європейського Союзу ERASMUS+ 573861–EPP–1–2016–1–EE–EPPKA2–CBHE–JP «European Human Rights Law for Universities of Ukraine and Moldova» – HRLAW (2017–2020 р.), керівник групи розробників програм –завідувач кафедри, професор В. М. Стешенко;
  • «Розробка регіональних міждисциплінарних правових студій з питань енергетики та навколишнього середовища» (2012–2015 р.);
  • «Нова магістерська програма для Національного консалтингового електронного центру з управління інтелектуальною власністю» (2009–2011 р.);
  • «Забезпечення якості оцінювання навчання студентів» (2006–2009 р.) та ін.

На кафедрі реалізується навчання студентів англійською мовою за спільними магістерськими програмами з іноземними університетами. З 2014 року спільно з Університетом Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва) відбувається навчання студентів за спільною магістерською програмою подвійних дипломів «Європейське і міжнародне підприємницьке право» (керівник майнору – завідувач кафедри, професор В. М. Стешенко) та за спільною магістерською програмою подвійних дипломів «Міжнародне право» (спів-директорка магістерської програми – доцент О. В. Сенаторова). Навчально-методичне забезпечення та викладання за цими програмами здійснюють: доцент О. В. Сенаторова і доцент Д. В. Аббакумова.

У 2009–2011 роках здійснювалось навчання студентів за спільними магістерськими програмами Хартфордширського університету (м. Хатфілд, Велика Британія) з навчальних дисциплін: «Міжнародне підприємницьке право», «Право Європейського Союзу» та «Перспективи міжнародних відносин».

Завідувач кафедри, професор В. М. Стешенко був главою національної делегації України у засіданнях Міжурядового комітету ЮНЕСКО щодо перегляду Рекомендації про виховання в дусі міжнародного взаєморозуміння, співробітництва і миру та виховання в дусі поваги, прав людини і основоположних свобод 1974 р. (30 травня – 02 червня і 10–13 липня 2023 р., штаб-квартира ЮНЕСКО, м. Париж, Франція).