Фахівці кафедри здійснюють багатоаспектну наукову діяльність, досліджуючи окремі питання філології, психології, педагогіки та методики викладання іноземних мов.
Викладачі кафедри постійно беруть участь та виступають з доповідями на міжнародних науково-практичних та науково-методичних конференціях, семінарах, «круглих столах», публікують свої наукові праці у фахових вітчизняних і зарубіжних виданнях та у міжнародних наукометричних базах Scopus та Web of Science .
Кафедрою проводяться науково-методичні конференції, круглі столи, семінари, вебінари, де обговорюються питання різноманітних аспектів підготовки дидактичних матеріалів та організації навчального процесу, застосування технічних засобів у навчанні іноземним мовам. Розглядаються проблеми формування іншомовної мовленнєвої компетенції у світлі загальноєвропейських рекомендацій з питань мовної освіти в країнах Європи.
Щорічно кафедрою проводиться Всеукраїнська науково-практична інтернет конференція «Мовна освіта фахівця: сучасні виклики та тренди», мета якої полягає в окресленні проблем та узагальненні наукових досягнень у галузі лінгвістики та теорії і практики інноваційного навчання мов і культур у полікультурному просторі ХХІ століття.
Всеукраїнська науково-практична інтернет конференція «Сучасне суспільство і наука: актуальні дослідження молодих науковців» надає можливість аспірантам нашої країни ознайомити наукову еліту зі своїми дослідженнями, висвітлюючи актуальні проблеми сучасної юридичної науки, сучасні тенденції вищої освіті, питання розвитку держави, регіонів і підприємств.
Кафедра розробила нові навчально-методичні комплекси, в основу яких покладена модульна структура та компетентнісний підхід, що концентрує в собі найкращі здобутки сучасних комунікативних методів навчання іноземній мові. Навчальні програми ґрунтуються на загальнодидактичних і лінгводидактичних принципах, враховують принцип
модульності, принцип поєднання загальної мети курсу, інтегруючих і проміжних дидактичних цілей, об’єктивності контролю знань і корекції рівня їх засвоєння, принцип реалізації зворотного зв’язку, принцип гнучкості.
Впроваджуються інноваційні методи, зокрема, приділяється увага особливостям міжкультурної комунікації. Кафедра також використовує інтерактивні комунікативні завдання, застосовуючи офіційні матеріали з сайтів міжнародних організацій і установ (НАТО, Євросоюзу, ООН, Міжнародного трибуналу тощо).
Видано підручники та навчальні посібники: підручник з англійської мови «English for Lawers» (2011); підручник з французької мови «Le français pour les juristes» (2012); навчально-методичний посібник для аспірантів «Academic English for PHD Researchers» (2018); посібник з англійської мови «Legal English» (2020); посібник з французької мови «Les systѐmes juridiques du monde» ( 2020), навчальний посібник для студентів другого магістерського рівня вищої освіти «Proficiency in Legal English» (2023), «Посібник для підготовки до ЄВІ з англійської мови до магістратури» (2023)
Також кафедрою було розроблено мультимедійний електронний курс для АТС «Basics of Legal Writing» (2023).
Особливе місце в діяльності кафедри посідає організація роботи зі студентами, які беруть участь в олімпіадах, готують наукові доповіді для участі в міжнародних семінарах, конференціях, «круглих столах» як з проблем міжнародного права, так і з проблем інших галузей права. Викладачі кафедри постійно надають консультаційну допомогу студентам для участі у міжнародних конференціях, конкурсах та олімпіадах.