Наукова діяльність кафедри фінансового права

Кафедрою здійснюються наукові дослідження з актуальних проблем фінансового та податкового права в наступних напрямках: “Теоретичні проблеми правового регулювання оподаткування в Україні”, “Система фінансового права”, “Правовий статус суб’єктів фінансового права”, “Джерела фінансового права”, “Теоретичні проблеми правового регулювання грошового обігу в Україні”, “Проблеми застосування фінансово-правових норм”, “Права людини та проблеми організації і функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування в умовах становлення громадянського суспільства”, “Проблеми правового забезпечення справляння податків та зборів в Україні”.

Викладачами підготовлена низка наукових видань: Кучерявенко М.П. „Курс податкового права”: У 6 т. (Т. 1: „Генезис податкового регулювання” (2002); Т. 2: “Вступ в теорію податкового права” (2004); Т. 3: “Вчення про податок” (2005); Т. 4: „Непрямі податки” (2007)); Кучерявенко М.П. “Податкові процедури: правова природа та класифікація” (2009); Алісов Є.О. “Теоретичні проблеми правового регулювання грошового обігу в Україні” (2004); Россіхіна Г.В. “Правове регулювання непрямих податків в Україні” (2003); «Застосування фінансово-правових норм» (2013); Перепелиця М.О. “Правове регулювання статусу платників податків і зборів в Україні” (2003); «Поняття та види суб’єктів фінансового права» (2012); Дмитрик О.О. “Зміст і класифікація фінансових правовідносин в Україні” (2004); «Джерела фінансового права : проблеми та перспективи» (2010); Дуравкін П.М. «Забезпечення виконання податкового обов’язку» (2013). М.І. Дамірчиєва «Правова природа фінансової діяльності» (2016). Д.О. Білінського «Правове регулювання публічної фінансової системи» (2017). Цифрові активи та їх правове регулювання у світлі розвитку технології блокчейн : монографія / Олександр Кудь, Микола Кучерявенко, Євген Смичок. – Харків : Право, 2019. – 232 с.  Професори кафедри Кучерявенко М.П., Дмитрик О.О., Лукашев О.А. є авторами відповідних розділів у виданні «Правова доктрина України» : у 5 т. (Т. 2 «Публічно-правова доктрина» (2013)). Члени кафедри брали участь у підготовці науково-практичного коментаря до Бюджетного кодексу України (2005), науково-практичного коментаря до Бюджетного кодексу України (2010), науково-практичного коментаря до Податкового кодексу України (2011), науково-практичного коментаря до Податкового кодексу України (2012), науково-практичного коментаря до Закону України «Про запобігання корупції».

Науковці кафедри фінансового права постійно беруть участь у законотворчій роботі та експертизі проектів законів, інших нормативних актів: Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України.

Члени кафедри брали участь у багатьох міжнародних наукових заходах: міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми розвитку аудита в державах з перехідною економікою” (м. Баку, Азербайджан, 2004); науково-практичній конференції “Бюджет та фінансовий контроль у державному управлінні” (м. Харків, Україна, 2004); міжнародній науковій конференції “Формування правової системи в Україні на сучасному етапі” (м. Дніпропетровськ, Україна, 2005); науково-практичній конференції “Особливості формування місцевих бюджетів в умовах реформування бюджетної системи України” (м. Київ, Україна, 2005), “Роль прозорості в ефективному управлінні фінансовими ресурсами у післякризовій економіці” (м. Баку, Азербайджан, 2009), міжнародній науково-практичній конференції “Система фінансового права” (м. Одеса, Україна, 2009), міжнародній науково-практичній конференції «Системоутворюючі категорії в фінансовому праві: стан та перспективи трансформації» (м. Харків, 2010), міжнародній науково-практичній конференції «Фінансове право у ХХІ сторіччі здобутки та перспективи» (м. Київ, Україна, 2011),міжнародній науково-практичній конференції «Принципи фінансового права» (м. Харків, 2012), міжнародній науково-практичній конференції «Правова доктрина – основа формування правової системи держави» (Харків 2013), міжнародному круглому столі «Сучасні тенденції удосконалення корпоративного права та практики вирішення судами корпоративних спорів: національний та зарубіжний досвід» (м.  Ташкент, 2014), науково-практичному круглому столі «Проблемні питання застосування Податкового кодексу України при вирішенні справ адміністративними судами» (м. Краматорськ, 2014), Міжнародна науково-практична конференція «Стратегическая дорожная карта экономики Азербайджана: проблемы отчетности и прозрачности”, совместно организованная Союзом Экономистов Азербайджана и Палатой Аудиторов Азербайджанской Республик (выступление на тему: «Особенности налогового учета и отчетности: состояние, проблемы, перспективы») – м. Баку (Азербайджан), 21-23 вересня 2017 року, Міжнародна конференція «Процедурное право как предпосылка надежного и учитывающего потребности граждан управления» (м. Шпайер, Німеччина, 3011.2017-1.12.2017), Міжнародна науково-практична конференція Fight against Shadow economy as a significant factor of economic development (International scientific-practical conference) (м. Баку, 13 вересня 2019 року).