uken0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Кафедра цивільно-правової політики, права інтелектуальної власності та інновацій

Яроцький Віталій Леонідович

В.о. завідувача кафедри
v.l.yarotskyy@nlu.edu.ua
(057) 704-90-54

Як структурний підрозділ Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого кафедру цивільного права № 2 створено в 1999 році (наказ № 129 від 22 листопада 1999 року).

На момент створення на кафедру були переведені 7 викладачів: к.ю.н, доцент Яроцький В.Л., к.ю.н, доцент Домашенко М.В., к.ю.н, доцент Загорулько О. А., к.ю.н, доцент Явор О. А., к.ю.н., асистент Крижна В. М., асистент Зінченко В. В., асистент Мороз М. В.

У штат кафедри впродовж усього часу її існування входили: Зінченко В. В., Загорулько Є. О., Ємельянчик С. О., Лехкар О. В., Чуйкова В. Ю. Зазначені науковці на сьогодні на кафедрі не працюють, але кожен із них зробив свій внесок у забезпечення навчального процесу та розвиток кафедри.

Наказом Ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (наказ № 131 від 26 травня 2023 року) кафедру цивільного права № 2 було перейменовано на кафедру цивільно-правової політики, права інтелектуальної власності та інновацій.

Із року в рік статусні характеристики викладачів кафедри поліпшуються. Усі викладачі кафедри мають наукові ступені. Наразі на кафедрі працює 19 викладачі, з них 5 докторів юридичних наук та 14 кандидатів юридичних наук.

Кафедра активно сприяє розвитку й студентської науки, потужно працюють студентські гуртки з цивільного права, які очолюють д.ю.н., проф. В. Л. Яроцький, д.ю.н., проф. Явор О. А., д.ю.н., доц. А.Г. Бірюкова. Під науковим керівництвом В. Л. Яроцького студентка Факультету підготовки кадрів для Пенсійного фонду України Т. О. Музика (нині – к. ю. н., асистент кафедри) здобула у 2011 році диплом ІІІ ступеня, у 2012 році – диплом І ступеня Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Правознавство» у секції цивільне право, сімейне право, міжнародне приватне право.

За ініціативи та активної участі кафедри проводились та проводяться студентські правові дебати, всеукраїнські студентської науково-практичні конференції на актуальну тематику та інші наукові заходи.

м. Харків, вул. Григорія Сковороди, 77, аудиторія 2

тел.  (057) 704-90-54