uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Історія становлення

Перше засідання Кіноклубу відбулось у вересні 2016 року у приміщенні Національної академії правових наук України. Зараз засідання проводяться, як правило, двічі на місяць у стінах Навчально-бібліотечного комплексу НЮУ імені Ярослава Мудрого за адресою: вул. Пушкінська, 84-а.

Засновниками та кураторами кіноклубу є доценти кафедри теорії держави і права НЮУ ім. Ярослава Мудрого Смородинський Віктор Семенович та Вовк Дмитро Олександрович. Кіноклуб має власну сторінку у Facebook, де розміщуються оголошення про тематику й час проведення засідань, публікуються й обговорюються новини вітчизняного та світового кінематографу. Участь у заходах Кіноклубу є безкоштовною, не передбачає сплати будь-яких внесків та інших платежів.

Перед більшістю засідань учасники Кіноклубу отримують домашнє завдання – фільм, який необхідно переглянути. На засіданнях учасники Кіноклубу обговорюють запропоновані фільми.

За час постійної діяльності Кіноклубу його учасники обговорили такі значущі й актуальні для нашого суспільства юридичні проблеми, як відповідальність адвокатів, незалежність та неупередженість суддів, зворотна дія законів у часі, захист прав дітей під час війни, забезпечення прав біженців, кваліфікація злочинів проти людства тощо. 

Засновниками Кіноклубу започатковано низку культурних та освітніх проектів: «Юридична етика у дзеркалі світового кінематографа» (обговорення фільмів, що висвітлюють етичні проблеми адвокатської, суддівської, прокурорської діяльності) «Вечори інтелектуального кіно в Харківському юридичному кіноклубі» (обговорення та аналізування визнаних шедеврів світового кіно та складних для непідготованого глядача артхаусних фільмів), «Шедеври світового кіно мовою оригіналу» (як правило, англомовне кіно з англійськими субтитрами), «Юридичні легенди великих міст» (стрічки, місцем дії в яких є Париж, Рим, Лондон та інші столиці світу). 

Учасники Кіноклубу дослідили історію кінематографа від його народження («Прибуття поїзда» братів Люм’єрів, «Подорож на Місяць» Жоржа Мельєса) до наших днів. На засіданнях Кіноклубу відбулася заочна зустріч його учасників та гостей з такими видатними режисерами світового кіно, як Чарльз Спенсер Чаплін («Нові часи», «Великий диктатор»), Фріц Ланг («Метрополіс»), Карл Теодор Дреєр («Страсті Жанни д’Арк») Майкл Кертіц («Касабланка»), Біллі Вайлдер («Свідок звинувачення», «Деякі полюбляють гарячіше»), Сідні Люмет («Дванадцять розгніваних чоловіків»), Стенлі Крамер («Нюрнберзький процес»), Френсіс Форд Коппола («Хрещений батько»), Квентін Тарантино («Кримінальне чтиво»), Коста-Гаврас («Спеціальний підрозділ», «Музична шкатулка») та ін. 

Кіноклуб став місцем дружнього фахового спілкування, вільного обміну думками з актуальних, болісних проблем нашого суспільства та їх вирішення цивілізованими правовими засобами, передачі професійного досвіду від визнаних правознавців та практиків майбутнім юристам — студентам та аспірантам Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Кіноклуб відкритий для співпраці з міжнародними й національними неурядовими організаціями та їх суспільно значущими проектами. Так, важливою традицією Кіноклубу став перегляд та кращих документальних стрічок про права людини. Постійним партнером Кіноклубу у цих заходах є Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Кіноклуб також взяв участь у заходах Проекту Ради Європи «Захист прав внутрішньо переміщених осіб: стандарти Ради Європи та національні виклики» з метою підвищення обізнаності учасників з питань забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб та біженців відповідно до Європейської конвенції з прав людини та інших стандартів Ради Європи.

Організаційну, інформаційну й технічну допомогу Кіноклубу надають Навчально-бібліотечний комплекс НЮУ імені Ярослава Мудрого і Національна академія правових наук України.