uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Спортивний клуб з настільного тенісу

Наталя Щекотихина

Майстер спорту України

Тренер клубу з настільного тенісу

Детальніше

У 20-30 – х роках XX-го сторіччя настільний теніс ще не мав широкої популярності так, як більш розповсюдженими на той час були різні воєнізовані види спорту. У 1936 році якісно змінюється спортивний інвентар, гра стає значно динамічнішою та видовищною. У цьому ж році Всесвітньою федерацією прийнято рішення змінити назву гри з «пінг-понг» на «настільний теніс», а також змінюються і правила гри: зменшується висота сітки, вводиться заборона підкручувати м’яч пальцями та зменшується кількість набраних очок в партії. Зміна правил значно вплинула на техніку та тактику гри:  з’являються нові удари справа, зліва, контргра в середній зоні та інше. У гравців з’являється можливість надавати м’ячу значно більші оберти, внаслідок чого змінюється траєкторія польоту м’яча, відкривається можливість грати більш активно, як наслідок з’являються гравці нового атакуючого стилю, гра стає більш швидкою та динамічною, з цього часу починається її бурхливий розвиток у світі, і з’являються перші згадування про існування секції настільного тенісу у Харківському юридичному інституті. Розвиток настільного тенісу зупинила Друга світова війна. Але після її завершення, коли відновив свою діяльність Харківський юридичний інститут, секція настільного тенісу почала працювати знову. А вже в 60-і рр. збірна команда інституту не тільки приймає участь в змаганнях регіонального рівня, а і була переможцем цих змагань на багаторазовим призером Спартакіаді серед закладів вищої освіти м. Харкова (1961 р. – 2 місце, 1967 р. – 3 місце, 1968 р. – 2 місце, 1969 р. – 1 місце). В ті роки за збірну команду інституту виступали – Комаров, Годунов, Ковальчук, Ентель, Антошкін, Кулініч та ін.

У 1970-90 рр. продовжується активний розвиток настільного тенісу  в Харківському юридичному інституту. В програму Спартакіади серед  факультетів та гуртожитках вводиться настільний теніс. В цих змаганнях приймають участь  велика кількість шанувальників цієї гри.

У 2000-х роках з метою пропаганди настільного тенісу в стінах університету та більшого залучення студентів до цього виду спорту на загальноуніверситетських спортивних святах та відкритті регіональних турнірів організовуються показові виступи членів збірної команди університету з настільного тенісу, ця традиція продовжується і до цього часу. В університеті починають проводиться традиційні університетські змагання серед професорсько-викладацького складу та співробітників університету. У цих змаганнях кожного року беруть участь велика кількість викладачів і співробітників університету. Багаторазовим переможцем і призером цих змагань був доцент кафедри кримінального права № 1 Григорій Крайник.

У 2013 році після реконструкції спортивного комплексу кафедри фізичного виховання № 1 та відкриттям в ньому двох спеціалізованих залів для настільного тенісу кількість тих, хто займається цим видом спорту значно збільшилась. З 2009 по 2018 рік керівником спортивної секції з настільного тенісу була майстер спорту України міжнародного класу, член Національної жіночої збірної команди України, багаторазова чемпіонка України, бронзовий призер Чемпіонату Європи у складі Національної збірної команди України – Ганна Гапонова. Під її керівництвом збірна команда університету досягла значних успіхів в регіональних на Всеукраїнських змаганнях, а саме: чоловіча команда переможець (2015-2016 н.р.), срібний призер (2014-2015, 2016-2017 н.р.) та бронзовий призер (2017-2018 н.р.) «Обласних щорічних спортивних змаганнях «Спорт протягом життя» серед студентів ЗВО м. Харкова та бронзовий призер цієї ж спартакіади у загально командному заліку (з врахуванням  чоловічого і жіночого результатів) (2017-2018 н.р.); чоловіча команда срібний призер Клубного чемпіонату України з настільного тенісу (Регіональна ліга) (2017); Павлюк Олег – учасник XIV Літньої Всеукраїнської універсіади (2019 р.) у складі збірної команди Харківської області. В збірну команду університету в ті роки входилі студенти: Я. Сидоренко, А. Голубов, М. Лисенко, Ю. Бісага, В. Іщенко, М. Щелокова, Е. Земская, Д. Волкова, М. Бутков, К. Дейнега, М. Дейнега, О. Павлюк, Б. Мурувский. З 2017 року збірну команду університету поповнили  А.Купріянюк і С.Кучер. Майже всі ці спортсмени є кандидатами у майстри спорту України з настільного тенісу.

З 2018 року керівником секції з настільного тенісу є майстер спорту України Наталя Щекотихина. Наталя є багаторазовою переможницею та призеркою багатьох Всеукраїнських та міжнародних змагань.

Сучасний настільний теніс – це високий темп, швидкість дій, динамізм ігрових ситуацій і, звичайно, сильні удари. Все це підвищує інтерес до настільного тенісу серед студентів і викладачів університету, а високі результаті виступів членів збірної команди університету в змаганнях регіонального та Всеукраїнського рівнів дозволило поставити питання про створення спортивного клубу з настільного тенісу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

За підтримки ректорату 2 листопада 2018 року відбулася установча конференція по відкриттю клубу з настільного тенісу. На конференції були розглянуті питання виборів правління клубу та затвердження плану роботи клубу. Одноголосно президентом клубу було обрано проректора з методичної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, професора В’ячеслава Васильовича Комарова. У першій промові в якості президента спортивного клубу з настільного тенісу В’ячеслав Васильович зазначив: «Клуб має ставити амбітні завдання: по-перше, серйозний розвиток масового спорту,  по-друге – розвиток спорту високих досягнень. Якщо перше завдання стосується здоров’я колективу університету, то друге – його репутацію»Президентом спортивного клубу поставлені амбітні завдання вирішення яких значно впливає на розвиток як масового так и професійного спорту в університеті.

З нагоди відкриття спортивного клубу з настільного тенісу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого в листопаді 2018 року був проведен загально університетський «Фестиваль» з настільного тенісу.

Клуб приділяє значну увагу благодійній роботі. Він є  співорганізатором «IV Спортивного благодійного заходу «Спорт на допомогу дітям»», який проводився в підтримку вихованців Богодухівського дитячого будинку-інтернату. Під час цього заходу клубом було проведено три рейтингові турніри серед викладачів, студентів та професіоналів (членів збірних команд університету). За підсумками проведення благодійного заходу на зібрані кошти було придбане медичне обладнання та передане Богодухівському дитячому будинку-інтернату для реабілітації хворих діток.

Члени спортивного клубу з настільного тенісу НЮУ імені Ярослава Мудрого настроєні і в подальшому приймати активну участь в підтримці, реабілітації та житті дітей.

Спортивний клуб настільного тенісу ще дуже молодий, але стрімко розвівається. Клуб продовжує спортивні традиції попередніх поколінь і для досягнення своїх амбітних цілей діє разом з керівництвом, студентством і викладачами вишу.

Спортивний клуб з настільного тенісу 

м. Харків, вул. Пушкінська, 77

 

Інформація клубу