uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Плавально-спортивний клуб «Юридична aкадемія»

Бенедик Іван Васильович

Доцент
i.v.benedyk@nlu.edu.ua
(057) 704-93-80

кандидат юридичних наук, доцент

Детальніше

Павло Єгоров

Заслужений тренер України

Старший тренер плавально-спортивного к клубу

Детальніше

Секція плавання працювала на кафедрі фізичного виховання з 50-х років ХХ століття.  В ті часи в секції тренувалося до 30 студентів. Керівником секцію був призначений викладач кафедри О.А.Кліщенко.  Збірна команда інституту щорічно приймала участь в студентських змаганнях які проводились на регіональному рівні. У 1950 року з 28 команд збірна команда Харківського юридичного інституту посіла 8 загальнокомандне місце в першості серед закладів вищої освіти облради ДСО «Наука» по першій групі. Чемпіоном цих змагань став В.А.Лук’яненко, який виконав норматив КМС з плавання.

Плавання завжди було масовим і улюбленим видом спорту серед студентів інституту. В 1950 році в Спартакіаді Харківського юридичного інституту з плавання між курсами прийняло участь 180 студентів, серед яких 168 виконали норматив другого ступеня «ГПО». За рік секція підготувала вісім спортсменів розрядників, серед яких: один – виконав норматив 1 розряду, один – 2 розряду і шість – 3 розряду. Кращі спортсмени секції 50-х років: Лук’яненко, Мельников, Коган, Черепаха, Огінісян, Гавриленко, Цирюльник, Бочерешвілі.

Необхідно звернути увагу, що всі ці спортсмени також займалися в секція з водного полу, яка була відкрита в Харківському юридичному інституті з вересня 1950 року. Збірна команда інституту з водного поло приймала участь в міських змаганнях різного рівня. Однім із досягнень команду є бронзові нагороди  «Першості серед закладів вищої освіти облради ДСО «Наука»» 1952 року.  Студент Лук’яненко в ті роки був також і кращім ватерполістом інституту. За підсумками участі в міських змаганнях був запрошений до збірної команди Харківської області і приймав участь в чемпіонаті України.

Окрім секції спортивного плавання в інституту з 70-х років ХХ ст. також працює секція оздоровчого плавання мета якої оздоровлення студентів та навчання їх життєво необхідному навичку плавання. Важливо що по закінченню кожного року до 20 студентів набувають необхідних вмінь не тільки триматися на воді, а і навички спортивних способів плавання. В подальшому ці студенти мають можливість вдосконалювати свої навички в спортивній секції з плавання.

Плавання – це прекрасний і дуже корисний для здоров’я вид фізичної активності. Вода у 8 разів щільніша за повітря. У воді тіло людини перебуває наче в стані невагомості, нема навантажень на суглоби та кістки, на відміну від інших видів спорту. У воді відбувається рівномірне тренування всього тіла. Тому плавання завжди було популярно серед студентської молоді. А високі результати виступів членів збірної команди університету в змаганнях регіонального та Всеукраїнського рівнів дозволило поставити питання про створення плавального спортивного клубу «Юридична академія». І ця святкова подія відбулася 23 вересня 1997 року. На установчій конференції Президентом спортивного клубу було обрано директора Інституту прокуратури та кримінальної юстиції, доцента І.В.Бенедик. Першим головним тренером клубу був Ю.І.Луценко (з 1997 по 2014 рр). С 2014 року клуб очолював О.С.Нестерович. А с 2018 року старшим тренером клубу почав працювати заслужений тренер України П.Є.Єгоров. За час існування клуб досяг високих результатів на світовому, європейському та всеукраїнському рівнях, перемагаючи на змаганнях і здобуваючи призові місця.

З 1997 по 2019 роки команда постійно виборювала призові місця на Спартакіадах серед студентів закладів вищої освіти Харківської області, з 2003 по 2014 роки ставала володарем Кубку України серед клубних команд. Плавці плавально-спортивного клубу «Юридична академія» входять до складу юнацької та Національної збірних команд України. Клуб по праву вважається одним з найкращих студентських плавальних клубів України.

У клубі займається більш ніж 50 спортсменів. Серед них 2 заслужених майстра спорту, 1 майстер спорту міжнародного класу, 8 Майстрів спорту, 17 кандидатів у майстри спорту, та більш 20 спортсменів масових розрядів.

Завдяки наполегливій праці і впровадженню сучасних методик тренування плавців, тренером О.С. Нестеровичу та П.Є. Єгорову вдалося не тільки зберегти високий рівень плавального клубу, але і примножити його спортивні досягнення.

Клуб пишається своїми вихованцями, які прославили Університет і нашу державу на міжнародній спортивній арені. Серед них: Владлена та Марина Алексіїви – заслужені майстри спорту України з синхронного плавання, чемпіонки Світу 2019 року, призери чемпіонатів Європи та богаторазові чемпіонкі України; Анастасія Малявіна – чемпіонка Юнацьких олімпійських ігор у Китаї, богаторазова чемпіонка України; Марина Колесникова – призер перших Європейських олімпійських ігор та богаторазова чемпіонка й рекордсменка України; Ігор Снітко – дворазовий чемпіон Європи, учасник Олімпійських ігор 1996 року в Атланті та 2000 року в Сіднеї, член збірної команди України з плавання; Андрій Гончаренко – призер Всесвітньої універсіади студентів, багаторазовий чемпіон і рекордсмен України, учасник Олімпійських ігор 2000 року в Сіднеї, член збірної команди України з плавання; Наталя Худякова – багаторазова чемпіонка й рекордсменка України, член збірної команди України з плавання, учасниця  Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні; Ігор Борисик – заслужений майстер спорту України, багаторазовий чемпіон і рекордсмен України, бронзовий призер Європи, бронзовий призер Всесвітньої Універсіади з плавання 2007 року в Таїланді, чемпіон Світу 2008 року, фіналіст Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні.

За останні п’ять років члени збірної команди університету плавального спортивного клубу «Юридична академія» здобули 280 медалі на змаганнях різного рівня серед яких: 112 золотих, 99 срібних, 69 бронзових. З них на світових та Європейських – 1, міжнародних змаганнях – 9, всеукраїнських –  100 та обласних  – 170.

Плавально-спортивний клуб

м. Харків, вул. Пушкінська, 106

 

Інформація клубу