Історія розвитку клубу боксу та кікбосингу

Перші згадування про секцію боксу в Харківському юридичному інституті відносяться до післявоєнних 40-х рр. З 1967 року в інституті відкривається секція боксу, яку очолив викладач кафедри фізичного виховання, майстер спорту СРСР Юрій Іванович Пономарьов. З цього часу розпочинається стрімкий розвиток боксу на той час в Харківському юридичному інституті. В ті роки збірна команда інституту була переможцем першості серед студентів закладів вищої освіти м. Харькова (1974–1976 р.р.). З 1995 року по 1998 рік секцію очолював старший викладач кафедри фізичного виховання № 1 С.О.Фішев, а з 2002-2005 рр. виконував обов’язки тренера з боксу старший викладач кафедри фізичного виховання №2 Ю.О.Фішев. Привалий час старшим тренером клубу боксу і кікбоксінгу «Юридична академія» працював В.О.Осюшкін (2000-2011).

Стрімке поширення боксу й кікбоксингу серед студентів зумовило необхідність створення спортивного клубу. Рішення про створення спортивного клубу боксу та кікбоксингу ухвалено на установчій конференції 21 грудня 1999 року. Державна реєстрація відбулася 6 квітня 2000 року. Президентом клубу було обрано академіка Національної академії правових наук України, професора, майстера спорту СРСР з боксу, завідувача кафедри кримінального права № 2 М.І.Панова. З 2015 року Микола Іванович – почесний президент клубу.

З 2015 року Президентом клубу обрано доцента кафедри кримінального права №1, декана господарськ0-правового факультету В.А.Козака. Старший тренер клубу – Е.А.Карницький, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України з боксу. У у 2013 році Едуард Антонович нагороджений орденом за заслуги ІІІ ступеня.  Тренер клубу – Б.В.Красов, заслужений тренер України з боксу.

За роки існування спортивного клубу боксу і кікбоксингу «Юридична академія» члени клубу досягли значних спортивних результатів. Університет пишається Чемпіоном Світу за версією WBC у напівважкій вазі (2018), чемпіон Північноамериканської боксерської федерації (NABF) (2016), бронзовим призером ХХХ літніх Олімпійських ігор у Лондоні (2012), переможцем XXVII Всесвітньої літньої Універсіади (2013) Олександром Гвоздиком – заслуженим майстром спорту. За спортивні досягнення у 2013 році Олександр Гвоздик Указом президента України нагороджений орденом за заслуги ІІ ступеня.  Клуб особливо пишається досягненнями  заслуженого майстра спорту з кікбоксингу Ярослава Заворотного, який є чотирикратним Чемпіоном Світу з кікбоксингу (1999 рік – Мадрид, Іспанія; 2000 рік – Дублін, Ірландія; 2001  рік – м. Клагенфурт, Австрія, 2003 рік – Париж, Франція). Клуб пишається досягненнями Павла Іщенка (МСМК), чемпіона Європи серед юнаків (2008), бронзового призера чемпіонату світу серед кадетів (2007), чемпіону України  (2011, 2012), учасника літніх Олімпійських ігор у Лондоні (2012). Значних досягнень на Всеукраїнському та Світовому рівні досягла Олена Савельєва (МСУМК з кікбоксингу WPKA) – чемпіонка Європи з козацького двобою (2017), чемпіонка світу з кемпо – карате та кобудо (2018), чемпіонка України з кунгфу (2019), переможниця та призерка багатьох Всеукраїнських турнірів з кікбоксингу та ушу.

Клуб досяг значних успіхів, з ним пов’язані імена багаторазових чемпіонів України призерів і учасників Чемпіонатів Європи, Світу та Олімпійських ігор з боксу та кікбоксингу.

В 2013 році в спортивному комплексі де розташована кафедра фізичного виховання №1 був відкритий спеціалізований зал боксу і кікбоксінгу. Після відкриття кількість студентів, які бажають займатися боксом значно збільшилося. З 2016 року в Університеті відкривається спортивно-оздоровча секція з боксу, мета якої надання студентам навичок самозахисту та оволодіння ними основних технічних прийомів які застосовуються в боксі. За підсумками роботи оздоровчої секції майже 20 студентів перейшло до спортивного клубу боксу і кікбоксінгу для вдосконалення своєї спортивної майстерності. Керівник секції старший викладача кафедри фізичного виховання № 1 С.О.Фішев.