uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Історія та сучасність

На Факультеті слідчої та детективної готують фахівців за спеціальністю 081 «Право» за першим (бакаврським), другим (магістерським) рівнями вищої освіти, денною і заочною формами навчання, як за кошти державного бюджету, так і коштом фізичних чи юридичних осіб. На відміну від вищих військових навчальних закладів та закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, у нас навчають здобувачів вищої освіти із числа цивільних осіб (не курсантів) за освітніми програмами, що відповідають стандартам вищої освіти зі спеціальності 081 Право. В цьому є низка переваг, оскільки при вступі на перший курс бакалаврату не потрібно проходити медичний огляд, перевірку рівня фізичної підготовки, жити на казарменому положенні, носити однострій. Крім того, у випускників факультету незрівнянно більші можливості для працевлаштування на ринку праці, позаяк вони затребувані у будь-яких державних і приватних інституціях, що мають вакантні посади для претендентів з вищою юридичною освітою. При цьому деканат сприяє працевлаштуванню своїх дипломованих магістрів-права.

Особливістю навчання на факультеті є проведення протягом навчального року, паралельно з традиційними формами навчання, безперервного циклу тематичних вебінарів. Це відбувається двічі на тиждень із працівниками слідчих, детективних та оперативних підрозділів центральних управлінь НАБУ, ДБР, а також суддями ВАКС, спеціалістами НАЗК, судовими експертами. Поєднання формального і неформального компоненту освіти дозволяє студентам постійно спілкуватися із практичними працівниками, переймати досвід, набувати необхідні навички правозастосування, складання процесуальних документів, вирішення правових проблем, а значить – стати більш конкурентоздатними, максимально підготуватися ще у виші до майбутньої роботи.

Факультет на постійній основі співпрацює з НАБУ, ДБР, БЕБ, НАЗК, Вищим антикорупційним судом, Національною поліцією, Національним науковим центром «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса», Харківською митницею. Це полягає в регулярному проведенні на факультеті Всеукраїнських науково-практичних конференцій, тренінгів, в здійсненні навчально-ознайомчих візитів до головних офісів вказаних державних інституцій, а також в проходженні студентами виробничої практики на їх базі. Тісні партнерські відносини з органами кримінальної юстиції дозволяють корегувати навчальний план під потреби роботодавців, відстежувати новації в законодавстві, критично оцінювати ефективність застосування міжнародних стандартів, ознайомлюватися з судовою практикою, розв’язувати складні задачі та проблеми у сфері правотворчості і правозастосування, пізнавати тонкощі правничої професії.

На факультеті викладання навчальних дисциплін забезпечують авторитетні науковці з великим досвідом науково-педагогічної діяльності, серед яких кандидати і доктори юридичних наук, доценти і професори, академіки Національної академії правових наук.

В бакалавраті вивчаються традиційні для підготовки правників навчальні дисципліни: «Цивільне право», «Кримінальне право», «Конституційне право», «Адміністративне право», «Цивільний процес», «Кримінальний процес», «Міжнародне право», «Податкове право», «Фінансове право» і багато інших.

Підготовка магістрів здійснюється за двома профілями: «Запобігання корупції» і «Детективна діяльність», що включають вивчення таких спецдисциплін, як «Юридична психологія», «Інформаційно-аналітичне забезпечення детективної діяльності», «Правові засади протидії корупції», «Антикорупційний комплаєнс», «Практикум із складання процесуальних документів», «Організаційно-правові засади боротьби з кіберзлочинністю», «Правові основи оперативно-розшукової діяльності», «Кримінальне процесуальне доказування», «Криміналістичні експертизи» та ін.

Значна кількість студентів факультету є учасниками та переможцями всеукраїнських конкурсів, лауреатами державних та іменних стипендій, призерами національних та міжнародних спортивних змагань.

На факультеті розвинено студентське самоврядування, проводяться культурні, творчі і спортивні заходи.

При проведенні лекцій і практичних занять використовуються криміналістичний полігон, комп’ютерні класи, Інтернет-студія, відеоцентр, фотолабораторії та лабораторії судових експертиз кафедри криміналістики, а також конференц-зали, лекційні зали із мультимедійним забезпеченням.

Навчальний корпус і деканат факультету слідчої та детективної діяльності розміщений в м. Харкові, за адресою вул. Пушкінська, 106.

На період дії режиму воєнного стану навчання здійснюється в форматі онлайн. Усі іногородні студенти забезпечуються комфортабельним гуртожитком, розташованим на території навчального корпусу.

Випускники факультету мають широкі можливості для працевлаштування та професійної самореалізації в будь-яких державних органах, займатися юридичним бізнесом в приватній сфері, робити успішну кар’єру правника.

Після отримання диплому магістра є можливість продовжити навчання в аспірантурі на кафедрах факультету, а також на інших кафедрах Університету.

Долучайся до нашого дружнього колективу! Творимо історію разом!