Інформація про наукові гуртки кафедри конституційного права України

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Кафедри > Кафедра конституційного права України > Інформація про наукові гуртки кафедри конституційного права України

Гурток з конституційного права України.

Координатори: завідувачка кафедри конституційного права України, к.ю.н., проф. Слінько Т. М., к.ю.н., доц. Берченко Г.В., к.ю.н., доц. Романюк П.В.

Періодичність засідань один раз на три тижні. Також проводяться зустрічі зі студентами, які готують тези доповідей щотижня.

Основною метою діяльності наукового гуртка є: підвищення рівня знань студентів у сфері конституційного права, конституційної юрисдикції та порівняльного конституційного права; активне залучення студентів до наукової діяльності; створення умов для співпраці й обміну думками між студентами, аспірантами та викладачами; заслуховування та обговорення наукових доповідей; аналіз актуальних проблем організації та діяльності Конституційного Суду України, органів та посадових осіб державної влади та місцевого самоврядування, змін у законодавстві, судової практики та ін.; розроблення пропозицій щодо усунення колізій у чинному законодавстві.

Головні напрями досліджень:

1. Діяльність Конституційного Суду України та проблеми конституційного контролю.
  2. Виборче право і виборчий процес.
  3. Конституційна реформа в Україні, проблеми її реалізації.
  4. Конституційний статус людини і громадянина в Україні.
  5. Проблеми територіального устрою України.
  6. Проблеми діяльності місцевого самоврядування в Україні.
  7. Конституційно-правовий статус Президента України.

Робота гуртків з  конституційного  права України включає проведення модельних засідань Конституційного Суду України, дебатів, дискусій, конкурсів, а також виконання колективних робіт. Результатом роботи студентського наукового гуртка кафедри конституційного права України є підготовка тез наукових доповідей для участі в республіканських та міжнародних наукових конференціях та участь в них, підготовка наукових робіт для участі в конкурсах.

Тел. (057) 704-92-89, e-mail: kafconstpravo@nlu.edu.ua