Навчальні дисципліни, які викладаються на кафедрі фізичного виховання

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Кафедри > Кафедра фізичного виховання > Навчальні дисципліни, які викладаються на кафедрі фізичного виховання

Кафедра фізичного виховання викладає навчальну дисципліну «Фізична культура» для студентів 1 курсу наступних факультетів: прокуратури, юстиції, адвокатури, міжнародно-правового, господарсько-правового та факультету слідчої та детективної діяльності.

Основна мета навчальної дисципліни – це формування у студентів системи знань, вмінь, навичок та предметних компетентностей у сфері фізичного виховання, спорту, фізичної рекреації та фізичної реабілітації, а саме здібностей самостійно управляти фізичним розвитком, цілеспрямовано використовувати засоби фізичної культури для зміцнення та збереження здоров’я, покращення працездатності, підготовки та самопідготовки до майбутньої професійної діяльності.

Комплекс навчально-методичних матеріалів, які використовує кафедра, представлений програмою навчальної дисципліни, робочою навчальною програмою та силабусом навчальної дисципліни.

Навчальна програма з дисципліни «Фізична культура» містить сформовані змістовні модулі, завдання до практичних занять, методичні вказівки та завдання для самостійної роботи студентів, критерії оцінки поточного, модульного та підсумкового контролю знань, вмінь та навичок студентів.

Зміст освіти, засоби та методи навчання з фізичної культури постійно вдосконалюються з урахування сучасних тенденцій підвищення фізичної активності та потреб молоді. Викладачі проводять постійний моніторинг рівня фізичного розвитку та фізичної підготовленності студентів. Під час занять викладачі обов’язково враховують стан здоров’я студентів та мери безпеки життєдіяльності під час виконання фізичних вправ.

Відповідно до навчального плану на 2022-2023 н.р., «Фізична культура» викладається в обсязі 90 годин на навчальний рік протягом двох семестрів. У першому 24 годин − практичні заняття, 22 – самостійна робота, у другому 24 − практичні заняття, 20 – самостійна робота.

Викладання навчальної дисципліни «Фізична культура» здійснюється відповідно до умов воєнного стану, а саме: практичні заняття можуть проводитися традиційно або дистанційно (на платформі ZOOM).

Всі студенти Університету, незалежно від медичної групи здають залік з навчальної дисципліни «Фізична культура».

Об’єктами контролю знань, умінь та навичок студентів з навчальної дисципліни «Фізична культура» є:

• Систематичне відвідування практичних навчальних занять. В умовах воєнного стану, практичні заняття проводяться дистанційно, відповідно до навчального розкладу на платформі ZOOM.
  • Виконання контрольних вправ по закінченню кожного навчального модуля (з урахуваннями медичної групи). По закінченню кожного модуля студенти проходять тематичний контроль, тобто виконують контрольні вправи. Виконання студентами контрольних вправ відбувається дистанційно (з використанням платформи ZOOM або відео звітів студентів з виконання контрольних вправ за посиланнями, які розміщуються в НЕІК на платформі Moodle).

Залік за навчальний семестр студенти отримують за підсумками вивчення всіх тем навчальної програми, систематичного відвідування практичних занять та виконання контрольних вправ.