Відбувся захід з нагоди Міжнародного дня рідної мови

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Відбувся захід з нагоди Міжнародного дня рідної мови

21 лютого 2023 року в Міжнародний день рідної мови в онлайн-світлині Наукової бібліотеки Університету було по-домашньому затишно й привітно, бо саме з нагоди цього свята зібралася велика родина поціновувачів рідного слова, небайдужих до української поезії, істинних шанувальників творчості Григорія Сковороди.

Модератори мовно-мистецького заходу завідувач кафедри культурології Василь Пивоваров і завідувачка відділу наукової бібліотеки Ірина Бова тепло вітали гостей – учнів Харківської гімназії № 152, Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 93, Комунального закладу «Харківська санаторна школа № 9 та їхніх учителів-наставниць: Людмилу Миколаївну Цибань, Світлану Іванівну Толкачову, Світлану Василівну Шабі, Аллу Володимирівну Світличну, Любов Олексіївну Ісаєнко, а також студентів Полтавського фахового коледжу НЮУ імені Ярослава Мудрого, факультетів прокуратури, юстиції, приватного права та підприємництва, міжнародно-правового, курсантів ІПЮК для СБУ.

Кожний учасник поетичного дійства вражав майстерністю, красивим читанням байок Григорія Сковороди.

Ніхто не залишився байдужим до авторських віршів Михайла Білика, Марії Лозиняк, Ірини Марценюк, Зоряни Макаренко, Аліни Шевель про війну, незламність України.

Наймолодші виконавці Ярослав Крупка, Даніїл Колісниченко, Діана Радченко, Марія Кабанник вразили не лише читанням байок Григорія Сковороди, а й своєю щирістю, безпосередністю та відвертістю.

Надзвичайно цікавими були презентації «Пізнай себе, щоб життя набуло сенсу» (Анастасія Мілушова), «Лейтмотив серця у філософії Г. Сковороди» (Валерія Левенець), «Сковорода і містика» (Діана Чуб) та ін.

Виступ Василя Алексійчука з твором Г. Сковороди «Дізнайся, що називаю щасливим життя» полонив не лише майстерним читанням, а й оригінальністю і артистизмом, проникливістю і дивною магією.

Виступи Юлії Скакун, Катерини Новик, Єви Гниденко, Юрія Лінніка, Юлії Кудінової, Єлизавети Радомської, Дар’ї Машир та багатьох інших посіяли в душі вдячних слухачів незабутні враження.

Усім учасникам мистецького заходу Ірина Бова запропонувала переглянути відео-презентацію “Спілкуйся серцем — спілкуйся українською”, мультимедійний ресурс “З видимого пізнавай невидиме…”: медіаподорож по світу Сковороди, які розміщені на сайті наукової бібліотеки НЮУ імені Ярослава Мудрого до Міжнародного дня рідної мови.

Тривожно й боляче відлунювалася в серцях присутніх жорстока й трагічна реальність нашого часу, проте кожне слово, яке злітало з вуст учнів і студентів, кожна думка, яка звучало на мистецькому вечорі, підтверджували, що ворог може бомбити музеї та оселі, знищувати заклади освіти, дитячі садочки, залякувати, шантажувати, але ніколи не спроможний забрати в нас пам’ять, знищити нашу національну ідентичність, віру в Перемогу, непохитне бажання відстояти волю, свободу, Незалежність України.

Постійно лунали «Слава Україні!» – «Героям слав!», «Слава ЗСУ!».