Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Суддя Вищого антикорупційного суду Олексій Кравчук виступив на Факультеті слідчої та детективної діяльності

13 лютого 2023 року суддя Вищого антикорупційного суду Олексій Кравчук виступив перед студентами Факультету слідчої та детективної діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на тему «Судове провадження в суді першої інстанції в корупційних справах».

Обговорювалося питання щодо розгляду загального порядку проведення підготовчого судового засідання та судового розгляду з розкриттям особливостей, що виникають у корупційних кримінальних справах.

Суддя звернув увагу, зокрема, на такі аспекти як:

• Розгляд скарг і заперечень, передбачених ст. 303, 309 КПК, на підготовчому судовому засіданні.
  • Процесуальні дії з оголошення короткого викладу обвинувального акта, встановлення особи обвинуваченого і роз’яснення суті обвинувачення.
  • Особливості визначення порядку дослідження доказів у корупційних справах зі значним обсягом доказів.
  • Відмінність пояснень в ході судового розгляду й показань як доказів.
  • Питання свідкам щодо речових доказів і документів.
  • Особливості й відмінності вступних промов та виступів у судових дебатах.
  • Проголошення в умовах воєнного стану лише резолютивної частини вироку, що варто залишити як постійно діючу норму КПК після перемоги.

Від імені Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого висловлюємо щирі слова вдячності та пошани Олексію Олеговичу за Ваш внесок, професіоналізм та відданість своїй справі.