Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Сьогодні в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулося урочисте вручення магістерських дипломів

Шановні магістри, щиросердно вітаю з визначною подією у вашому житті – завершенням навчання в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого!

Здається, ніби ще вчора ми зустрічалися у пишній залі Палацу студентів, де традиційно відбувається посвята в першокурсники. А сьогодні Університет випускає 1085 магістрів. З того дня минуло не так багато часу, але я бачу вашу впевнену трансформацію. За кілька років з учорашніх школярів ви перетворилися на освічених розвинених особистостей, які точно знають, чому мають присвятити наступні десятиліття свого професійного життя. Ви наполегливо вчилися, старанно проходили практику, набували теоретичних знань і відточували практичні навички, щоб стати справжніми фахівцями права, гарантами розвитку нашого суспільства як демократичного, прогресивного, європейського. Від ваших рішень часом залежатимуть долі людей, іноді життя підкидатиме складні задачі, але я впевнений, що знання, здобуті в Університеті, особисті якості, виховані батьками, і вроджене відчуття справедливості завжди допоможуть знайти правильне рішення.

Крім того, наголошую, сьогодні ваш шлях в Університеті не завершується, він лише починається. Ми завжди будемо раді бачити вас серед аспірантів, докторантів, викладачів Університету, якщо вирішите пов’язати своє життя з наукою та вихованням нових поколінь правників. Якщо ж серце вам вказує на шлях юриста-практика, то ви завжди можете звернутися по допомогу чи пораду до своїх колишніх викладачів, впевнений, вони завжди відгукнуться і поділяться, як в студентські роки, своїми знаннями і досвідом. Будьте певні, двері рідної альма-матер завжди відчинені для вас.

Пов’язавши своє власне життя з долею Університету, з досвіду знаю, що тут не буває колишніх випускників. З 1 вересня свого першого студентського року до кінця життя залишаємося єдиною родиною – дружньою, міцною, незламною. Останнє особливо чітко ми відчули протягом 2022 року, коли в двері українців постукала жахлива війна, й уся університетська спільнота вкотре довела свою міцну громадянську позицію, відданість принципам демократії і верховенства права, приналежність до об’єднаного вільного світу, за які готова боротися до останнього подиху.

Кожен із вас знає, скільки сміливців з університетської родини зараз захищають країну на фронті, займаються волонтерською діяльністю, допомагають постраждалим від бойових дій чи окупації, багатьох, на жаль, вже немає серед живих. Наші герої стоять на смерть за свободу України, за можливість жити, працювати, вчити і навчатися. Зараз особливо відчутно, як важко даються звичні у мирний час речі. Наша реальність сьогодні – лекції онлайн на генераторах, вебінари, олімпіади в ковдрах, бо немає опалення, підготовка до занять без бібліотек, бо лунає повітряна тривога. Але ніщо не завадило вам отримати магістерські дипломи найкращого правничого Університету країни, і ніщо не завадить віддано і чесно працювати на благо українського суспільства і держави. Дякую вам, випускники, за сумлінність і сміливість. Впевнений, матиму ще не одну нагоду пишатися вами.

Сподіваюся, події останнього року не затьмарять вашу пам’ять про студентське життя, яке завжди залишається одним із найсвітліших спогадів, періодом, коли людина знаходить свій шлях у житті, справжніх друзів і наставників, пізнає і розкриває у собі найкращі риси.

Зичу вам миру, міцного здоров’я, щедрої долі, успіхів на професійній ниві, зважених рішень і наполегливості у досягненні найамбітніших цілей!

Ректор Анатолій Гетьман