Художник зі світовим іменем відвідав картинну галерею Університету

12-10-2019, 09:33

До картинної галереї Університету завітав Павло Маков — харківський художник, графік, член Союзу художників України, член-кореспондент академії мистецтв України, лауреат національної премії імені Тараса Шевченка 2018 р., член Королівського товариства живописців та графіків Великої Британії.

Роботи Павла Макова знаходяться в колекціях музею Вікторії і Альберта в Лондоні, Metropolitan Museum в Нью-Йорку, Трєтьяковської галереї в Москві, музею Kelvingrove в Глазго, Центру сучасного мистецтва в Осаці, Zimmerli ART Museum в Нью-Джерсі, в Національному художньому музеї в Таллінні, PinchukArtCentre в Києві та ін.

Павло Маков — учасник виставки сучасного мистецтва «Heterotopias. Інші світи», що триває в художній галереї університету до 15 жовтня.

Художник створює ефект присутності Харкова на мапі світового раціонального мислення, глибоко філософськи осмислює тему межі між публічним і приватним в житті людини, в її локусі буття. Павло конструює коди, що дозволяють людині зберігати свій простір, перешкоджати вторгненню зовнішніх сил і плекати свій власний сад, який є однією з базових гетеротопій європейської культури.