Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Навчання > Студенти Національного юридичного університету завершили Школу молодого дипломата

В межах проєкту Харківської міської ради «Школи молодого дипломата» (вересень – листопад 2021) учасники занурилися у сферу міжнародних відносин, набули велику кількість професійних практичних навичок, а також отримали безліч корисної інформації від провідних спеціалістів.

Протягом курсу слухачі детально обговорили історію дипломатії, ознайомилися з особливостями міжнародних відносин Харкова з іноземними містами-партнерами, розглянули роботу ЄС, НАТО та ООН. Також було проведено інтерактивні заняття, які дозволили учасникам відчути себе членами ради міжнародних інституцій під час моделювань і дебатів.

В рамках школи студенти відвідали медіацентр «ГДІП» та Міністерство закордонних справ України. Також їм провели екскурсію по МЗС України, де наприкінці зустрілися з Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Для успішного завершення школи було необхідно протягом тримісячного курсу складати дипломатичні листи, готувати програми прийому офіційних делегацій, огляди економічної ситуації в ЄС та витримати фінальний іспит у вигляді моделювання прийому офіційної делегації з метою підписання партнерських відносин між Мюнхеном та Харковом. Завдання оцінювали почесні консули, дипломати, працівники протокольної служби департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради.

Серед випускників Школи молодого дипломата студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Всеволод МАРЦЕНЮК (факультет юстиції, 3 курс), Аліса КУЗЬМЕНКО (міжнародно-правовий факультет, 2 курс), Аліса ТИХОНЕНКО (факультет юстиції, 2 курс), Анастасія МІШАНЧУК (міжнародно-правовий факультет, 2 курс).

Офіційна церемонія нагородження випускників відбулася 23-го грудня в стінах Харківської міської ради.