uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Щиро вітаємо із 85-річчям почесного голову Асоціації випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, відомого правника України Кононенка Віктора Івановича!

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого > Університет > Щиро вітаємо із 85-річчям почесного голову Асоціації випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, відомого правника України Кононенка Віктора Івановича!

Віктор Іванович Кононенко багато років присвятив найвищій юрисдикційній діяльності, що здійснюється безпосередньо від імені держави — правосуддю. Суддя Верховного Суду України і Верховного Суду СРСР (у відставці), Заслужений юрист України, суддя вищого кваліфікаційного класу, арбітр Міжнародного комерційного арбітражного суду при торгово-промисловій палаті України… За його плечима — нелегкий трудовий шлях звершень і творчих пошуків, упродовж якого яскраво розкривалися професійні та організаторські здібності. Багаторічна бездоганна професійна діяльність Віктора Кононенка на самих високих суддівських постах була і залишається прикладом для багатьох поколінь юристів, які плідно працюють суддями, а також для тих, хто ще навчається і тільки мріє присвятити свою професійну кар’єру служінню Феміді.

Колеги та ученики люблять його і поважають за доброту й порядність, чуйність і доброзичливість, високий професіоналізм і відданість своїй справі, високі особистісні риси – принциповість, старанність, вимогливість, відповідальність, уміння приймати виважені й всебічно обґрунтовані рішення.

Важко переоцінити внесок Віктора Івановича Кононенка у створення і становлення Асоціації випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та об’єднання випускників різних років для надання допомоги і сприяння подальшій розбудові Alma-mater.

У цей знаменний день зичимо Віктору Івановичу міцного здоров’я, щастя і благополуччя, невичерпного джерела життєвої енергії і нових творчих успіхів. Многая літа під мирним небом України!

Колектив Національного юридичного університету

імені Ярослава Мудрого,

Правління та члени Асоціації випускників Університету


Довідка:

Народився Віктор Іванович Кононенко 12 серпня 1937 р. в с.Воскресенці Приазовського району Запорізької області.

Трудову діяльність розпочав у 1956 р. Закінчивши Запорізьке ремісниче училище № 4, працював у місцевому колгоспі.

У 1956 р. був призваний до лав Радянської Армії і проходив строкову службу в прикордонних військах. Після демобілізації в 1959 р. навчався у Харківському юридичному інституті.

З 1963 р. по 1969 р. працював народним суддею, головою Орджонікідзевського районного народного суду м. Керчі Кримської області. Потім Віктора Івановича обрали суддею Кримського обласного суду. У 1971 р. обійняв посаду заступника начальника відділу юстиції виконавчого комітету Кримської обласної Ради народних депутатів.

У 1979 р. В.І. Кононенко був обраний суддею Верховного Суду Української РСР, а в 1989 р. — суддею Верховного Суду СРСР, де й працював до повернення в Україну 1992 р. У 1992 р. став старшим консультантом відділу з питань законодавства і законності Секретаріату Верховної Ради України. У 1993 р. Віктор Іванович знову повернувся до суддівської роботи. Його обрали суддею Верховного Суду України, а в 1996 р. — заступником голови судової колегії у кримінальних справах цього Суду.

Член президії Верховного Суду України. Суддя вищого кваліфікаційного класу.

За значний особистий внесок у розвиток правової держави, захист конституційних прав і свобод громадян нагороджений орденами «За заслуги» III ступеня, «За заслуги» II ступеня, «За заслуги» І ступеня, удостоєний Почесної грамоти і грамоти Верховної Ради України. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 11 серпня 1987 р. йому присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України».

В. Кононенко є одним з авторів Концепції судово-правової реформи в Україні, брав участь у підготовці текстів законів України «Про статус суддів», «Про адвокатуру», «Про міжнародний комерційний арбітраж» та ін. Був членом робочої групи при Раді Європи з розробки Європейської хартії про закон «Про статус суддів».

Працював арбітром Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України, суддею третейського суду при «Укркоопспілці».

На переконання В. І. Кононенко, професії педагога, лікаря, юриста повинні мати високий соціальний статус, оскільки вони визначають гуманітарне обличчя суспільства; там, де їхній статус високий, держава є розвиненою і правовою.