Інститут підготовки юридичних кадрів для СБУ

Військовий навчальний підрозділ Служби безпеки України був заснований як факультет №5 розпорядженням Голови СБ України 8 липня 1994 року.

З метою забезпечення профілізації юридичної освіти та подальшого підвищення рівня правової підготовки співробітників СБ України навчальний підрозділ перейменовано в Інститут підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Основним завданням Інституту є підготовка та підвищення кваліфікації слідчих, керівників слідчих підрозділів та співробітників-юристів для потреб Служби безпеки України згідно з державним замовленням та вимогами, що визначені в установленому порядку освітньо-кваліфікаційними характеристиками. Після закінчення навчання випускники отримують військове звання «лейтенант» і диплом за ступенем «Магістр» (спеціальність 081 «Право»).

Навчання в Інституті гармонійно поєднує фундаментальну юридичну освіту й спеціальну підготовку майбутніх офіцерів СБ України. Нині на спеціальних кафедрах Інституту викладаються професійно-орієнтовані навчальні дисципліни та спецкурси, серед таких – особливості досудового розслідування в органах СБ України; правове забезпечення оперативно-службової діяльності СБ України; основи забезпечення державної безпеки, контррозвідувальної та оперативно-розшукової діяльності; тактико-спеціальна, оперативно-тактична та спеціальна фізична підготовки.

Із початку створення й на сучасному етапі курсанти Інституту є постійними учасниками конкурсів наукових праць, науково-практичних конференцій університету, інших навчальних закладів Харкова й України, де неодноразово були призерами й переможцями. Курсанти Інституту та курсантські підрозділи систематично відзначаються як переможці конкурсів «Кращий студент» та «Краща навчальна група» Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Щорічно курсанти, які досягають високих результатів у навчанні, науковій роботі та службовій діяльності, відзначаються стипендіями Харківської міської ради, Харківської обласної державної адміністрації, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Президента України.

Велика увага приділяється роботі з виховання у курсантів патріотизму, відданості Батьківщині, українському народу, сумлінного виконання військового обов’язку. Традиційними стали екскурсії курсантів Інституту місцями бойової слави, зустрічі з випускниками Інституту та співробітниками СБ України, які виконували завдання в зоні проведення антитерористичної операції, відвідування тематичних експозицій Харківського історичного музею та меморіальних комплексів із вшануванням загиблих захисників Батьківщини, вечори пам’яті за участю ветеранів органів державної безпеки, Другої світової  війни, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та учасників бойових дій на території інших держав. Понад 20 років курсантами та офіцерами Інституту надається шефська допомога вихованцям обласного спеціалізованого будинку дитини «Зелений Гай» у селищі Високий Харківської області.

За оцінками керівників підрозділів, органів, закладів та установ СБ України, в рамках щорічного моніторингу молодих співробітників органів державної безпеки, випускників Інституту характеризує високий професійний рівень фахової підготовки, високі морально-етичні, патріотичні якості та культура поведінки.

Контакти: м. Харків, вул. Мироносицька, 71

Правила прийому: http://bit.ly/2R03QLG

Порядок відбору: http://bit.ly/2R0sA6A

Ми на сайті СБУ: http://bit.ly/2OVbNit

Wikipedia: http://bit.ly/33xgBQH

Тел.: (057) 704-93-08

e-mail: inst_sbu@nlu.edu.ua