Фінансово-правовий факультет

Декан

Ігор Володимирович Борисенко 

Народився 17 серпня 1968 р. у м. Харкові.

1995 р. закінчив слідчо-криміналістичний факультет Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.

1998 р. – асистент кафедри криміналістики. Кандидат юридичних наук з 1999 р., доцент кафедри криміналістики з 2005 р.

З 2004 р. заступник декана Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України, а з 2014 р.  –  декан фінансово-правового факультету.

І.В.Борисенко – автор понад 60 наукових праць, серед яких: науково-практичні та навчальні посібники, методичні видання, наукові статті, тези доповідей на наукових конференціях.  Співавтор колективних авторських робіт, серед яких: науково-практичний посібник «Ідентифікація людини за ознаками зовнішності» (2003 рік); науково-практичний посібник «Керівництво з розслідуванням злочинів» (2009 рік); науково-практичний посібник «Настільна книга слідчого» (2011 рік), «Велика українська юридична енциклопедія. Криміналістика, судова експертиза, юридична психологія»,  (2018 рік), підручник «Криміналістика» (2019 рік).

 

Факультет був створений в березні 2001 року.

26 лютого 2018 року з урахуванням вимог часу та потреб практики, а також  із  метою оптимізації структури Університету та розширення профілів освітньо-професійних програм було введено в дію рішення вченої ради про перейменування факультету публічного права та адміністрування на фінансово-правовий факультет. Підготовка фахівців на факультеті здійснюється за ступенем «Бакалавр» та «Магістр» (спеціальність 081 «Право») за денною формою навчання.

З 2018 року фінансово-правовий факультет започатковує підготовку фахівців і професіоналів з економіки та управління. Освітня діяльність здійснюється  за спеціальністю 051 «Економіка», спеціалізація: «Бізнес-економіка» (бакалавр); «Бізнес-консалтинг» (магістр). Підготовка бакалаврів та магістрів за цією спеціальністю здійснюється за денною і заочною формами навчання.

Студенти факультету мають вагомі досягнення у навчанні, науковій та громадській діяльності, спорті. Студентка факультету Е.Моргунова стала переможцем проекту «Model Historical Dispute: Competing Memories of the Second World War», оголошеного Центром вирішення конфліктів при Університеті Марбург (Німеччина) у співпраці з Фондом EVZ «Remembrance, Responsipility, Future» та здобула можливість від імені України представляти наш Університет під час зустрічі молодих науковців Европейського Союзу. За результатами Першого Всеукраїнського студентського форуму Е.Моргунова отримала право від імені Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Офісу Ради Європи в Україні 2016 році в штаб-квартирі Ради Європи (Європарламенті) в м. Страсбург (Франція) стати єдиним українським спікером серед студентів.

За високі досягнення у навчанні студенки О.Кєєр, І.Гуменюк, К.Тверезовська та А.Меланич отримували стипендію Президента України.

Студенти нашого факультету О.Ізотов та Д.Ізотов взяли участь у національних раундах найпрестижніжих світових змагань з міжнародного права імені Філіпа Джессапа (Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition) – найбільших та найпопулярніших судових дебатах у світі.  У 2018 році учасниками міжнародних змагань стали 600 команд з більш ніж 100 країн світу. Будучи членами команди нашого Університету О.Ізотов та  Д.Ізотов стали півфіналістами, посівши 3-є місце у фінальному командному заліку та отримали 2-е місце у конкурсі кращих меморандумів (письмових робіт).

Окрім цього, у 2019 році  О.Ізотов у складі команди Національного університету «Києво-Могилянська Академія» зайняв дев’яте місце серед 50 університетів зі всього світу на міжнародних судових дебатах з міжнародного інвестиційного арбітражу у місті Франкфурт, Німеччина (Frankfurt Investment Arbitration Moot Court).

На фінансово-правовому факультеті навчалися студенти, які здобували перемоги і на Всеукраїнських змаганнях, і на Міжнародних аренах. Серед них: І.Рудь – кандидат у майстри спорту з футболу, призер юнацького Євро-2012; переможниця чемпіонату України з художньої гімнастики – М.Макарова, яка на змаганнях у літній Спартакіаді по художній гімнастиці у Китаї в 2017 році завоювала золоту та бронзову медалі; бронзова призерка України та призерка всеукраїнських та міжнародних змагань з шахів – К.Василенко; багаторазова переможниця чемпіонату України з бальних танців, кандидат у майстри спорту –А.Остроградська.  

Ю.Одринська   стала призеркою чемпіонату України з самбо (за високі досягнення її включено до резерву збірної України), а студент факультету Г.Рубцов здобув бронзову медаль на Всеукраїнському турнірі з бойового самбо, який проходив у 2017 році у Білгороді-Дністровському.

Факультет має сучасну матеріально-технічну базу. Він розташований у 14-поверховому навчальному корпусі по вул. Динамівській, 4. На площі більш ніж 18 тис. кв. метрів створені всі необхідні умови для навчання. Корпус налічує 8 лекційних залів, зал засідань та урочистих зустрічей, 89 аудиторій на 2696 навчальних місць. Працюють бібліотека з читальним залом на 150 місць, 5 комп’ютерних класів, 2 спортивних залів. Для студентів, викладачів та співробітників Університету працює сучасна їдальня на 200 місць та затишне кафе. Студенти факультету проживають у сучасних та комфортних гуртожитках, де створені необхідні умови для проживання, заняття спортом, відпочинку та дозвілля.

Традиційним для факультету стало проведення студентським самоврядуванням благодійних акцій, спрямованих на підтримання дітей у дитячих будинках міста Харкова та Харківської області, де студенти організовують вистави, спортивні змагання, культурно-виховні, розважальні та інші заходи.

Випускники факультету підтвердили свідомий вибір своєї майбутньої професії не лише високими показниками в навчанні, а й результатами складання державних іспитів.

Злагоджену діяльність  факультету, документообіг і виконання поточної технічної роботи забезпечують диспетчер – Катерина Юріївна Голуб  та секретар–друкарка Альбіна Володимирівна Токар.

 

Контакти деканату: м. Харків, вул. Динамівська, буд.4, каб.1006, (057) 704-90-58,

Декан факультету Борисенко Ігор Володимирович (057) 702-11-97.

Особиста робоча пошта декана: i.v.borysenko@nlu.edu.ua

Електронна пошта: finpravf@nlu.edu.ua

Посилання на сторінки факультету в соціальних мережах: https://t.me/nlu_10_faculty, https://t.me/finpravnlu.

Посилання на групи в соціальній мережі Facebook:

Нові економічні та управлінські спеціальності НЮУ імені Ярослава Мудрого https://www.facebook.com/groups/196735574432249

Consulting forever https://www.facebook.com/groups/1429039653865820  

Бізнес-економіка https://www.facebook.com/groups/701530796898235

Інформація про освітні програми, які викладаються на факультеті »

На факультеті здійснюється підготовка фахівців за ступенем «Бакалавр» та «Магістр» (спеціальність 081 «Право») за денною формою навчання.

На другий (магістерський) рівень вищої освіти (спеціальність 081 «Право») факультет здійснює набір абітурієнтів за такими спеціалізаціями:

 «ПУБЛІЧНІ ФІНАНСИ»;

«МИТНА СПРАВА»;

«ПУБЛІЧНЕ АДМІНІСТРУВАННЯ». 

ОП «ПУБЛІЧНІ ФІНАНСИ». Освітня програма спрямована на практичну роботу юристів у сфері управління публічними фінансами. Фахівці даного напрямку підготовлені для правової роботи у сфері публічних фінансів, а саме: у комітетах Верховної Ради України з питань бюджету, з питань податкової та митної політики, з питань фінансової політики і банківської діяльності, в органах і установах Національного банку України, Рахункової палати, Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Державної казначейської служби України, Державної аудиторської служби України, Державної служби фінансового моніторингу України, в місцевих фінансових органах.

ОП «МИТНА СПРАВА». Освітня програма орієнтується на вивчення особливостей застосування законодавства України та інших нормативно-правових актів з питань державно-митної справи та в структурі уповноважених економічних операторів. Випускник може працювати  в системі митної служби України, митниць всіх рівнів, для митних постів, спеціалізованих митних органів, митних організаціях та інших суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності.

ОП «ПУБЛІЧНЕ АДМІНІСТРУВАННЯ».  Освітня програма зорієнтована на розв’язання складних задач і проблем в діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування або у процесі навчання, що передбачає стимулювання академічної мобільності викладачів та студентів на формування внутрішнього забезпечення якісної підготовки фахівців з права та публічного адміністрування. Освітньо-професійна програма «Публічне адміністрування» спрямована також на освоєння професійних практик у системі органів публічної влади, діяльність установ та організацій, що реалізують державну політику у сфері публічного права, з метою подальшого працевлаштування випускників на умовах конкурсу.

У 2018 році на фінансово-правовому факультеті започатковано підготовку здобувачів з економіки та управління за денною та заочною формами навчання. Освітня діяльність здійснюється за спеціальностями:

051 «Економіка», освітні програми (спеціалізації): «БІЗНЕС- ЕКОНОМІКА» (бакалавр) та «БІЗНЕС-КОНСАЛТІНГ» (магістр). Магістерська освітня програма  акредитована Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, рішення № 2(19).2.53 від 28 січня 2020 р. Перший випуск магістрів відбувся у лютому 2020 р.;

073 «Менеджмент», освітня програма (спеціалізація) «Бізнес-адміністрування» (магістр). Акредитована Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, рішення № 2(19).2.75 від 28 січня 2020 р. Перший випуск магістрів відбувся у лютому 2020 р.

Особливостями освітніх програм є:

поглиблена правова підготовка:  студенти мають можливість вільного вибору навчальних дисциплін з освітніх програм «Право» і «Міжнародне право»;

інноваційний підхід: оволодіння студентами методологічними та методичними новаціями економічної та управлінської науки і професійної діяльності; викладання авторських курсів, зокрема  онлайн лекцій у групах Facebook «Business Economics. Актуальна освіта в НЮУ імені Ярослава Мудрого» та «Consulting forever», проведення вебинарів міжнародних компаній – партнерів освітніх програм;

інтерактивний підхід: постійна співпраця викладачів, студентів, роботодавців і бізнес-консультантів, що забезпечує ефективну адаптацію здобувачів до професійного середовища, набуття ними знань і навичок професійної діяльності, розуміння етичних основ професії та соціальної відповідальності. Освітні програми передбачають проведення кейс-стаді роботодавцями;

– міжнародна академічна мобільність. Відповідно до навчальних планів, програми академічної мобільності можуть бути реалізовані студентами 4-го курсу бакалаврату (7 семестр) та першого курсу магістратури (2 семестр);

можливість стажування у міжнародних компаніях. У 2020/2021 навчальному році здійснюються спільні програми стажування фінансово-правового факультету та міжнародних фірм AGA Partners (м. Київ), Crowe Mikhailenko (м. Київ), Європейської поліцейської асоціації України.

Викладання навчальних дисциплін здійснюють 9 докторів наук, професорів (із них 6 – докторів економічних наук, професорів); 26 кандидатів наук, доцентів (із них 13 кандидатів економічних наук, доцентів), які мають достатній стаж практичної, наукової та педагогічної роботи.

Інформація про бази практики фінансово-правового факультету »

15 січня 2019 року був укладений Меморандум про співпрацю між Державною фіскальною службою України та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого. Одним із напрямів такої співпраці є стажування студентів в органах ДФСУ та залучення співробітників ДФСУ до керівництва практикою та магістерськими роботами студентів, обмін професійним досвідом. Проведення ознайомлювальних (екскурсійних) та навчальних практик, переддипломної практичної підготовки – для студентів, які навчаються на фінансово-правовому факультеті здійснюється за спеціальностями:

081 «Право»,  освітні програми:  «Публічні фінанси» (магістратура),

«Митна справа» (магістратура), «Публічне адміністрування» (магістратура);

051 «Економіка», спеціалізація «Бізнес-економіка» (бакалаврат) та «Бізнес-консалтинг» (магістратура).

У 2020/2021 навчальному році здійснюються спільні програми стажування фінансово-правового факультету та міжнародних фірм AGA Partners (м. Київ), Crowe Mikhailenko (м. Київ), Європейської поліцейської асоціації України.

Студенти фінансово-правового факультету також проходять практику на українських підприємствах та установах, з якими Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого укладено Меморандуми про співпрацю: юридична фірма «Глобус»; видавництво «Право» Національної академії правових наук України (16.10.2018 р.); Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України (НДІ ПЗІР НАПрН України) (16.10.2018 р.); ТОВ «СІТ-Консалт» (10.10.2017 р.); Товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ «САСТЕЙНЕБЛ РІТЕЛ СОЛЮШНЗ»  (03.04. 2010 р.); ТОВ «АЛЬТЕРНАТИВА ТРЕЙД» (03.04.2019 р.); ТОВ «АТТІКА-ТРЕЙДІНГ» (03.04.2019 р.); ТОВ «Горизонт» (12.10.2019 р.); ТОВ «Адвокатська контора «Полекс» (03.04.2019 р.); консалтингова фірма ТОВ «Інститут незалежної оцінки» (06. 10.2017 р.);  ТОВ «Діфлон»; ПрАТ «СК» Український страховий стандарт»; ТОВ «Смарткомплект» та ін.

Видатні випускники факультету »

Випускники факультету успішно працюють в органах державної влади і управління, місцевого самоврядування, судових і правоохоронних органах, на різних підприємствах, в корпораціях, банках, інших господарських структурах, а також здійснюють адвокатську практику. Випускники нашого факультету після закінчення навчання в аспірантурі також працюють у рідному Університеті, виховуючи нові покоління юристів.

На факультеті пишаються своїми випускниками. Серед них: О. Лавриненко (був визнаний юристом року у номінації «Студент-юрист»), за час навчання опублікував понад 50 тез, наукових доповідей та наукових статей. 

Е. Моргунова працювала у Європейському Парламенті – радник депутата та є співробітником Комітету закордонних справ Європейского Парламенту (м. Брюссель, Бельгія та м. Страсбург, Франція). Наразі працює помічником Радника Голови правління НАК «Нафтогаз України» (м. Київ, Україна). О. Ізотов  наразі працює юристом в провідній українській юридичній фірмі «Астерс», яку у 2020 році видатним міжнародним рейтингом Chambers Europe було визнано кращою юридичною фірмою року в Україні. Олексій працює у практиці міжнародного арбітражу та транскордонних спорів, представляючи інтереси як міжнародних, так і вітчізняних клієнтів у міжнародних комерційних та інвестиційних арбітражних процесах. Д. Ізотов  наразі працює юристом в провідній українській юридичній фірмі «AGA Partners» яка спеціалізується на супроводженні клієнтів в транскордонних судових справах, а також в міжнародному арбітражі та супроводжує масштабні справи провідних  компаній з більш ніж 20 юрисдикцій. Дмитро працює у практиці міжнародного арбітражу, представляючи інтереси як міжнародних, так і вітчизняних клієнтів у міжнародних комерційних та інвестиційних арбітражних процесах,  консультував та супроводжував клієнтів в арбітражних спорах, що розглядалися такими інституціями як МКАС при ТПП України, Лондонський Міжнародний Арбітражний Суд, ФОСФА, ГАФТА тощо. К. Діденко (працює прес-секретарем Прокуратури АРК Крим  та м. Севастополя) та інші.