Декан – Ігор Самощенко
Народився 7 лютого 1964 р. у м. Донецьку.
Закінчив у 1989 р. слідчо-прокурорський факультет №1 Харківського юридичного інституту за спеціальністю «Правознавство»; кандидат юридичних наук (1997), з 2001 р. – доцент кафедри кримінального права № 2.
Заступник декана – Віталій Ковтун
Народився 15 липня 1987 р. в м. Харкові.
У 2009 р. закінчив слідчо-криміналістичний факультет Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство». Має науковий ступінь кандидата юридичних наук (2013 р.) та вчене звання доцента кафедри конституційного права України (2018 р.).
З 2015 по 2019 рр. – юрист-спеціаліст Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
З 2019 р. – заступник декана міжнародно-правового факультету.
Автор понад 40 наукових та навчально-методичних праць.
Міжнародно-правовий факультет (до 15 березня 2014 року – «Факультет підготовки юристів для Міністерства закордонних справ України» /№7/) було засновано 1 грудня 1998 року. На факультеті готують фахівців за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» як на денній, так і заочній формах навчання.
Кількість студентів сягає понад 1000, з них навчаються: 45% – за спеціальністю 081«Право» та 55% – за спеціальністю 293 «Міжнародне право»; 36% – за кошти державного бюджету та 64% – за контрактом; 87% – на денній та 13% – на заочній формах навчання.
Навчальний процес за спеціальністю 081 «Право» здійснюється відповідно до навчального плану факультету, який відрізняється від навчальних планів інших факультетів Університету, насамперед, спеціальними дисциплінами з міжнародного права (історія дипломатії, право міжнародних організацій, дипломатичне та консульське право, дипломатичний протокол, міжнародне співробітництво в боротьбі зі злочинністю тощо) та викладанням іноземної мови.
Підготовка фахівців за спеціальністю 293 «Міжнародне право» була відкрита у 2012 році. Вона є спрямованою на вивчення цілого ряду дисциплін таких як: право Європейського союзу; міжнародне приватне право; міжнародне публічне право; порівняльне правознавство та обов’язкова ґрунтовна мовна підготовка. Вивчення іноземних мов у комплексі з кваліфікованою правознавчою підготовкою сприяє розширенню профілю кожного студента, що покращує можливість успішного працевлаштування у подальшому.
Значна увага приділяється розвитку студентської наукової роботи. Багато студентів займаються в наукових гуртках, зокрема в гуртку з міжнародного права. За підтримки викладачів університету створено команди, які беруть участь у змаганнях з міжнародного комерційного арбітражу, міжнародного гуманітарного права, у програмі судового змагання з міжнародних спірних питань імені Телдерса (Нідерланди), імені Джессопа (США), імені В.Віса (Австрія). Крім того, студенти факультету є постійними учасниками міжвузівських наукових олімпіад, Всеукраїнських і міжнародних конференцій, беруть участь у програмі наукових обмінів імені Фулбрайта (США), в роботі Європейської асоціації студентів-юристів (ELSA).
Відповідно до Положення про студентське самоврядування на факультеті постійно працюють органи студентського самоврядування. З жовтня 2019 року діючою Головою правління студентського самоврядування була обрана О. Діхтяр (2 група 3 курсу спеціальності 081 «Право»).
За роки існування гостями факультету були: екс-міністри закордонних справ України – Б. Тарасюк, М. Зленко та П. Клімкін; колишні заступники міністра закордонних справ України – О. Чалий та В. Пристайко; минулий віце Прем’єр-Міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України І. Климпуш-Цинцадзе; колишній Президент Європейського суду з прав людини Л. Вільдхабер; екс-посоли закордонних країн в Україні – К. Паскуале (США), Г. Літвин (Польща), М.К. Бхарті (Індія), Г. Шойрер (Швейцарія); посол Азербайджанської республіки В Україні – А. Худієв; генеральний секретар Європейського Інституту Омбудсмена -Дж. Зігеле (Австрія) та віце-президент Н. Карпачова та багато інших відомих, як політичних, так і культурних діячів.
За 18 випусків факультет закінчили близько 1100 випускників, частка з яких займають високі посади у центральному апараті та працюють в закордонних установах МЗС України. Також випускники факультету обіймають посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, міжнародних організаціях та приватних фірмах.
Серед відомих випускників: А. Жук (випуск 2002 року) – суддя Верховного Суду, М. Авдєєва (випуск 2003 року) – член Правління Асоціації випускників Університету, Р. Андарак (випуск 2003 року) – заступник Представника України при Європейському союзі (Брюссель, Бельгія), Є. Бойченко (випуск 2003 року) – адвокат Страсбурзької колегії адвокатів (Франція), О. Карасевич (випуск 2003 року – заступник Постійного представника України при Раді Європи (Страсбург, Франція), О. Кравець (випуск 2003 року) – консул Генерального консульства в Мюнхені (Німеччина), О. Плодістий (випуск 2003 року) – начальник відділу аналізу та планування Управління консульської діяльності Департаменту консульської служби МЗС України, О. Воронін (випуск 2004 року) – керівник Генерального консульства України в Салоніках (Греція), В. Овечкін (випуск 2005 року) – перший заступник Голови Одеської ОДА, Д. Камков (випуск 2006 року) – т.в.о. Генерального консула України в Гуанчжоу (КНР), А. Пушкін (випуск 2006 року) – начальник відділу організаційно – правової роботи Юридичного управління МЗС України, О. Золотарьова (випуск 2007 року) – т.в.о. Директора Департаменту Міжнародного права МЗС України, О. Кройтор (випуск 2008 року) – співробітник центрального офісу МВФ у Вашингтоні (США), Д. Каленюк (випуск 2009 року) – виконавчий директор Центру протидії корупції, Ю. Землицька (випуск 2012 року) – співробітник Європейського банку реконструкції та розвитку (Лондон, Велика Британія), В. Жунь (випуск 2014 року) – юрист Секретаріату ОБСЄ у Відні (Австрія), А. Колісник (випуск 2017 року) – депутат Верховної Ради України.
Багато хто з випускників продовжив навчання в аспірантурі та захистивши дисертацію, в результаті стали викладачами Університету, де навчалися свого часу. Отже, викладачами університету зараз є понад 30 випускників факультету різних років.
У 2007 році зусиллями деканату, студентського самоврядування та випускників факультету була запроваджена «Асоціація випускників Міжнародно-правового факультету». З 2011 року на постійній основі стало провадитись зустрічі випускників з нинішніми студентами факультету на теми, які представляють інтерес щодо студентської аудиторії – питання продовження навчання за кордоном, питання працевлаштування молодих спеціалістів тощо.
Cекретарка факультету – Анастасія Шапошник;
Диспетчер факультету – Оксана Давіденко;
Cекретарка факультету (0,5) – Тетяна Губанова.
Контакти факультету:
м. Харків, вул. Динамівська, 4;
тел. (057) 702-12-01
E-mail: faculty7@nlu.edu.ua