Господарсько-правовий факультет

Декан

Козак Вадим Анатолійович

Народився 14 листопада 1973 р. у с-щі Нові Санжари Новосанжарського р-ну Полтавської обл. У червні 1999 р. закінчив Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство»; кандидат юридичних наук (2003), доцент кафедри кримінального права №1 (2006). З 2003 р. до 2009 р. працював заступником декана заочного факультету №1. З 2009 р. – декан господарсько-правового факультету.

Тел. 057 704-11-34

 

 

Заступник декана

Прийма Сергій Васильович

Народився 22 травня 1984 р. у м. Ровеньки Луганської області. У 2007 р. закінчив факультет підготовки кадрів для Пенсійного фонду України Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство»; кандидат юридичних наук (2011 р.), доцент кафедри теорії і філософії права (2019 р.). З 2013 р. – заступник декана господарсько-правового факультету.

Тел. 057 704-11-64

 

Відповідно до наказу Міністра вищої та середньої освіти УРСР від 31 травня 1974 року з метою вдосконалення організації навчального процесу i поліпшення якості підготовки спеціалістів-юристів наказом ректора № 270 від 03 вересня 1974 року у складі Харківського юридичного інституту було створено слідчо-прокурорський факультет № 2. Новостворений факультет готував фахівців для органів прокуратури, суду та інших правоохоронних органів союзних республік колишнього СРСР. 3 1992/93 навчального року відбулося перепрофілювання факультету на господарсько-правовий та розпочалася підготовка фахівців за спеціальністю «Правознавство» на контрактній основі на замовлення підприємств, установ, організацій та інших суб’єктів.

Першим деканом факультету (з 1974 по 1983 рік) був В.П. Тихий, нині – доктор юридичних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, віце-президент – керівник Київського регіонального центру Національної академії правових наук України, академік Національної академії правових наук України, суддя Конституційного Суду України у відставці. З 1983 по 2007 роки факультет очолював доктор юридичних наук, професор кафедри цивільного процесу В.I. Тертишніков. З 2007 по 2009 роки деканом факультету був доктор юридичних наук, професор кафедри фінансового права Є.О. Алісов. На даний час факультет очолює кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права № 1 В.А. Козак.

3 метою забезпечення підготовки висококваліфікованих правників на факультеті відповідно до навчальної програми студенти вивчають такі спеціальні дисципліни: митне право; право WTO та зовнішньоекономічні контракти; судочинство в господарських судах; організація правової роботи на підприємствах, установах, організаціях; економіка підприємств; основи менеджменту, корпоративне право, податкове право та ін.

На факультеті відбувається підготовка фахівців за ступенями «Бакалавр» (профіль підготовки «Бізнес-право») і «Магістр» (профілі підготовки «Корпоративний юрист», «Юридичний консалтинг» та «Правовий консалтинг туризму») за денною та заочною формами навчання.

Крім цього, на факультеті запроваджені магістерські програмами двох/трьох дипломів з партнерськими університетами за денною формою навчання (спеціальність 081 «Право»):

– Міжнародне право / International Law (IT) – спільна магістерська програма Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Університету Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва);

– Європейське та міжнародне підприємницьке право / European and International Business Law (EIBL) – спільна магістерська програма Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Університету Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва) та Університету Савойя Мон Блан (м. Шамбері, Франція);

– Технології та право / Technology and Law – спільна магістерська програма Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Школи права Талліннського Технологічного Університету (Естонія).

Сьогодні на факультеті навчаються близько 600 студентів. Студентам надаються кімнати в студентських гуртожитках Університету, які відповідають необхідним санітарно-гігієнічним нормам та правилам. У них створені всі необхідні умови для проживання, підготовки до навчання та відпочинку. Зокрема, у реконструйованому в 2007-2008 рр. гуртожитку № 5 споруджено спортивний зал з тренажерами, кожна житлова кімната підключена до локальної інформаційної мережі Університету, функціонують більярдний та комп’ютерний зали.

У навчанні студенти факультету мають вагомі досягнення. Зокрема, тільки у 2019-2020 році по закінченню навчання в магістратурі 30 відсотків студентів факультету отримали дипломи магістра з відзнакою. За наслідками складання державних іспитів диплом бакалавра з відзнакою отримали майже 25 відсотків випускників, які продовжили навчання на господарсько-правовому факультеті для здобуття ступеня вищої освіти «Магістр».

Команда господарсько-правового факультету у 2014-2015 навчальному році зайняла І місце у І турі Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Правознавство» серед студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Крім того, студенти факультету зайняли призові місця і в особовому заліку, а саме В.М. Скрильник – І місце, М.М. Поліщук – ІІІ місце. Також у 2019-2020 навчальному році команда нашого факультету посіла ІІІ місце у І турі Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Правознавство» серед студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого в командному заліку.  Студенти факультету неодноразово посідали призові місця в конкурсі «Студент року», який організовується та проводиться в Університеті.

Для розвитку творчих здібностей студентів на факультеті створені необхідні умови для студентської наукової роботи, участі в науково-практичних конференціях та семінарах тощо. Студенти факультету плідно працюють у наукових гуртках. Традиційним для факультету стало проведення всеукраїнських студентських конференцій з проблем господарського права. За значні успіхи у навчанні, науковій та громадській діяльності окремі студенти факультету одержують іменні стипендії.

На факультеті діють органи студентського самоврядування, які приймають активну участь у благодійних акціях, спрямованих на підтримання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, малозабезпечених сімей, організують ознайомчі лекції з правової тематики у школах м. Харкова, проводять інтелектуальні, культурно-виховні, спортивні, розважальні та інші заходи. Також студенти нашого факультету беруть активну участь і обіймають керівні посади у студентському самоврядування Університету. Серед них: голова Студентського Сенату у 2016-2017 і 2017-2018 н.р., голова Центральної виборчої комісії студентів у 2018-2019 н.р., студентський Омбудсмен у 2018-2019 і 2019-2020 н.р.

Студенти факультету мають високі спортивні досягнення. Гордістю факультету є переможці та призери багатьох спортивних турнірів, у тому числі міжнародних, з різних видів спорту, зокрема, таких як бокс, кікбоксінг, боротьба дзюдо, самбо, футбол, легка атлетика та ін.

Загалом за роки свого існування факультет підготував близько шести тисяч фахівців-юристів, котрі плідно працюють як в Україні, так і за її межами в різних органах державної влади (прокуратурі, МВС, юстиції, органах державної безпеки та ін.), адвокатурі, нотаріаті, в сфері приватного права тощо.  Серед них слід згадати О.М. Архіпова, голову Постійної комісії Національних зборів Республіки Білорусь; В.К. Аманова, начальника військового управління Генеральної прокуратури Республіки Туркменістан; В.Г. Клочка, який працює в Генеральній прокуратурі України, та багатьох інших. Випускники факультету плідно працюють також у рідному Університеті, виховуючи нові покоління високопрофесійних фахівців-юристів. З-поміж них завідувач кафедри кримінального процесу, професор О.В. Капліна, доценти С.В. Размєтаєв, В.І. Гордєєв, Д.А. Тихоненков та інші.

Господарсько-правовий факультет знаходиться за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 79/2. Тел. 704-11-34, 704-11-64, 704-93-46, e-mail: fgosp@nlu.edu.ua.

Диспетчери господарсько-правового факультету – І.А. Подкоритова та А.М. Ромашкова.