Військово-юридичний факультет

Начальник військово-юридичного факультету

полковник юстиції Сергій Миколайович Мельник 

Народився 12 липня 1977 року в м. Хмільник, Вінницької області.

Закінчив у 1994 р. Київський військовий ліцей м. Київ, у 1999 р. – Харківський військовий університет за спеціальністю: «Зенітні ракетні системи та комплекси середньої дальності», у 2009 р. закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого. Кандидат юридичних наук.

З 2003 р. по 2007 р. – начальник курсу військово-юридичного факультету, з 2007 р. по 2012 р. – начальник відділення матеріально-технічного забезпечення – помічник начальника факультету з матеріально-технічного забезпечення, з 2012 р. – заступник начальника факультету з матеріально-технічного забезпечення, з липня 2015 р. – заступник начальника факультету з навчальної та наукової роботи, з  квітня 2016 р. –  начальник військово-юридичного факультету.

З 2017 р. – Заслужений працівник освіти України.

Тел. 704-90-78.

Заступник начальника факультету з морально-психологічного забезпечення – начальник групи

підполковник Юрій Володимирович Шубін 

Народився 29 листопада 1972 року у м. Донецьк.

Закінчив Харківський військовий університет (1994 р.) за спеціальністю «Системи передачі даних і автоматизовані системи управління», та Національну академію оборони України (2004 р.) за спеціальністю «Військово-соціальне управління», м. Київ.

З 2004 р. по 2006 р. – старший офіцер управління військово-юридичного факультету, з 2006 р. по 2010 р. старший помічник начальника навчальної частини військово-юридичного факультету.

З 2010 р. по 2013 р. – заступник начальника військово-юридичного факультету з виховної роботи.

 

З 2013 р. по  2018 р.– заступник начальника військово-юридичного факультету по роботі з особовим складом – начальник групи.

З 2019 р. по теперішній час заступник начальника військово-юридичного факультету з морально-психологічного забезпечення – начальник групи.

Тел. 704-90-41

Заступник начальника факультету з навчальної та наукової роботи

підполковник Олександр Васильович Бабарицький

Народився 21 лютого 1978 року у м. Богодухові, Харківської області.

У 1998 році закінчив Харківський військовий університет за спеціальністю «Зенітні ракетні системи та комплекси малої дальності», у 2013 році закінчив Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця за спеціальністю «Державна служба» та здобув кваліфікацію магістра державної служби. Кандидат економічних наук.

З 2007 р. по 2011 р. – начальник курсу військово-юридичного факультету, з 2011 р. по 2016 р. – старший помічник начальника навчальної частини військово-юридичного факультету, з 2016 р. по 2018 р. – старший викладач кафедри загальновійськових дисциплін військово-юридичного факультету, з грудня 2018 р. – заступник начальника факультету з навчальної та наукової роботи.

Тел. 704-90-59.

 

Військово-юридичний факультет створено наказом ректора на підставі Указу Президента України від 20 листопада 1996 р. №1105  «Про заходи щодо підготовки кадрів військової юстиції та організації науково-дослідних робіт у галузі військового законодавства» та постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 1998 р. № 70 «Про утворення військово-юридичного факультету Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого».

Сьогодні на факультеті здійснюється підготовка кадрів для військової прокуратури, Міністерства оборони України, Військової служби правопорядку у Збройних силах України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Управління Державної охорони України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії України.

Навчаючись на факультеті, студенти та курсанти опановують понад 20 спеціальних дисциплін, а саме: історія війн та військового  мистецтва (у тому числі історія українського війська); тактика; статути Збройних Сил України та їх практичне застосування (у тому числі стройова підготовка); правова робота у Збройних Силах України; основи військового управління (у тому числі штатні процедури НАТО); педагогіка (у тому числі військове навчання та виховання); стрілецька зброя та вогнева підготовка; фізичне виховання та спеціальна фізична підготовка; військова топографія; радіаційний, хімічний та біологічний захист підрозділів; управління повсякденною діяльністю підрозділів ( у тому  числі охорона державної таємниці); військове документування та діловодство; безпека військової діяльності; військова педагогіка та психологія; автомобільна техніка (у тому числі автомобільна підготовка), тощо.

Важливою складовою підготовки висококваліфікованих фахівців є впровадження міжнародного військового співробітництва. Зокрема, факультет декілька років співпрацював з Інститутом міжнародних правових досліджень Міністерства оборони США. Делегація мобільної навчальної групи Інституту починаючи з 1999 р. проводила семінари із студентами та курсантами факультету з актуальних проблем діяльності американської системи військової юстиції, правового забезпечення миротворчих операцій, боротьби з тероризмом тощо. Також з 2018 року факультет плідно співпрацює з Комітетом Міжнародного Червоного Хреста.

З березня 2013 року факультет плідно співпрацює з представниками НАТО в рамках Програми “Удосконалення військової освіти” (Defence Education Enhancement Program). На теперішній час декілька офіцерів пройшли дистанційне навчання за програмою “Удосконалення військової освіти” у Варшавській Національній академії оборони Польщі.

На факультеті здійснюється підготовка офіцерів з числа студентів університету, які мають бажання отримати додаткові знання та навички з військової підготовки за програмою «офіцерів запасу».

Військово-юридичний факультет має сучасну і досить потужну навчально-матеріальну: навчальний корпус, гуртожиток та казарму факультету.

Велика увага приділяється розвитку фізкультури і спорту. Для занять фізичною культурою та спортом створено всі необхідні умови. У навчальних корпусах і гуртожитках функціонують спортивні та тренажерні зали і спортивні майданчики, постійно працюють спортивні секції з легкої атлетики, футболу, волейболу, баскетболу, оздоровчої і спортивної аеробіки, плавання, боксу, настільного тенісу, самбо, дзюдо, паурліфтингу, армреслінгу, боротьби, шашок, шахів, туризму, спортивного орієнтування.

На факультеті активно працює студентське самоврядування. З вересня 2018  року Головою студентського самоврядування обрана Дар`я Соломаха. Студентське самоврядування з успіхом впроваджує в суспільне життя цікаві заходи для студентів та курсантів факультету: вечори відпочинку, спортивні змагання, культпоходи до кінотеатрів, музеїв, театрів, виставок тощо.

За роки свого існування військово-юридичний факультет  підготував понад 1100 військових юристів, які плідно працюють у юридичних службах Збройних Сил України, Міністерства оборони України, в органах військової прокуратури Генеральної прокуратури України, Національної гвардії України, Державній спеціальній службі транспорту України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України.

Контакти: м. Харків, вул. Динамівська, 4.

тел., 704-90-06, 702-12-05, e-mail: vuf@nulau.edu.ua

Диспетчер військово-юридичного факультету   Юлія Євченко.

Секретар військово-юридичного факультету −  Юлія Терещенко.