Військово-юридичний інститут

Начальник Військово-юридичного інституту

полковник юстиції Сергій Миколайович Мельник

 

Народився 12 липня 1977 року в м. Хмільник Вінницької області.

Закінчив у 1994 р. Київський військовий ліцей м. Київ, у 1999 р. – Харківський військовий університет за спеціальністю: «Зенітні ракетні системи та комплекси середньої дальності», у 2009 р. закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого, у 2019 р. закінчив Національну академію Національної гвардії України, доктор юридичних наук, учасник бойових дій, Заслужений працівник освіти України.

 

Тел. (057) 704-90-78.

 

Заступник начальника Військово-юридичного інституту

 з морально-психологічного забезпечення – начальник групи

полковник Юрій Володимирович Шубін

Народився 29 листопада 1972 року у м. Донецьк.

Закінчив Харківський військовий університет (1994 р.) за спеціальністю «Системи передачі даних і автоматизовані системи управління» та Національну академію оборони України (2004 р.) за спеціальністю «Військово-соціальне управління», м. Київ.

 

Тел. (057) 704-90-41

 

Заступник начальника Військово-юридичного інституту

з навчальної та наукової роботи – начальник навчального відділення

підполковник Олександр Васильович Бабарицький

Народився 21 лютого 1978 року у м. Богодухові Харківської області.

У 1998 році закінчив Харківський військовий університет за спеціальністю «Зенітні ракетні системи та комплекси малої дальності», у 2013 році закінчив Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця за спеціальністю «Державна служба» та здобув кваліфікацію магістра державної служби. Кандидат економічних наук.

Тел. (057)  704-90-06

 

 

 

Військово-юридичний інститут розпочав підготовку військових юристів з 1996 року як військово-юридичний факультет.

Військово-юридичний факультет був створений наказом ректора на підставі Указу Президента України від 20 листопада 1996 р. №1105  «Про заходи щодо підготовки кадрів військової юстиції та організації науково-дослідних робіт у галузі військового законодавства» та постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 1998 р. № 70 «Про утворення військово-юридичного факультету Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого».

З вересня 2019 року шляхом реорганізації розпочав свою діяльність Військово-юридичний інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на підставі Постанови кабінету міністрів України від 22 травня 2019 року №439 «Про реорганізацію військово-юридичного факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого»

Сьогодні в Інституті здійснюється підготовка кадрів для потреб Збройних Сил України, військової прокуратури, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Управління Державної охорони України, Державної спеціальної служби транспорту України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України.

Навчаючись в Інституті, курсанти опановують понад 25 спеціальних дисциплін, а саме: історія війн та військового  мистецтва (у тому числі історія українського війська); тактика (у тому числі тактика військ НАТО); іноземна мова (військово-спеціальна мова); правові засади протидії тероризму в Україні; запобігання злочинів у військовій сфері; статути Збройних Сил України та їх практичне застосування; правова робота у Збройних Силах України; основи військового управління (у тому числі штатні процедури НАТО); стрілецька зброя та вогнева підготовка; фізичне виховання та спеціальна фізична підготовка; військова топографія; радіаційний, хімічний та біологічний захист підрозділів; управління повсякденною діяльністю підрозділів (у тому  числі охорона державної таємниці); військове документування та діловодство; військова педагогіка та психологія; автомобільна техніка (у тому числі автомобільна підготовка)  тощо.

Важливою складовою підготовки висококваліфікованих фахівців є впровадження міжнародного військового співробітництва. Зокрема, Інститут декілька років співпрацював з Інститутом міжнародних правових досліджень Міністерства оборони США. Делегація мобільної групи починаючи з 1999 р. проводила семінари із студентами та курсантами Інституту з актуальних проблем діяльності американської системи військової юстиції, правового забезпечення миротворчих операцій, боротьби з тероризмом тощо. Також з 2018 року Інститут плідно співпрацює з Комітетом Міжнародного Червоного Хреста. У травні 2019 року  в тісній  співпраці з Комітетом Міжнародного Червоного Хреста в Інституті був відкритий спеціалізований клас  для проведення занять та різноманітних  заходів за напрямом міжнародного гуманітарного права.

З березня 2013 року Інститут плідно співпрацює з представниками НАТО в рамках Програми “Удосконалення військової освіти” (Defence Education Enhancement Program). На теперішній час декілька офіцерів пройшли дистанційне навчання за програмою “Удосконалення військової освіти” у Варшавській Національній академії оборони Польщі.

В Інституті здійснюється підготовка офіцерів з числа студентів університету, які мають бажання отримати додаткові знання та навички з військової підготовки за програмою «офіцерів запасу».

Військово-юридичний інститут має сучасну і досить потужну навчально-матеріальну базу, яка включає в себе: навчальний корпус, адміністративно-житлову будівлю, курсантську їдальню, спортивні зали, гуртожиток та казармені приміщення.

В Інституті активно підтримується національно-патріотичне виховання  молоді, головні зусилля у цьому напрямку зосереджені на вихованні у курсантів, студентів любові до своєї держави, її народу, поваги до бойових традицій українського війська, сумлінного виконання військового обов’язку. Добрими традиціями стали зустрічі з випускниками Інституту, з учасниками Антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та  з ветеранами Другої світової війни, також  постійно проводяться екскурсії по місцях бойової слави  до музеїв, меморіальних та пам’ятних місць Харкова. Особовий склад Інституту бере активну участь у волонтерській та благодійній діяльності щодо допомоги мешканцям на Сході України та дітям дитячих будинків.   Велика увага приділяється розвитку фізкультури і спорту. Для занять фізичною культурою та спортом створено всі необхідні умови. У навчальних корпусах і гуртожитках функціонують спортивні та тренажерні зали і спортивні майданчики, постійно працюють спортивні секції з легкої атлетики, футболу, волейболу, баскетболу, оздоровчої і спортивної аеробіки, плавання, боксу, настільного тенісу, боротьби, дзюдо, паурліфтингу, армреслінгу, боротьби, шашок, шахів, туризму, спортивного орієнтування. Курсанти, студенти Інституту мають великі можливості для гармонійного та всебічного розвитку своєї особистості.

Випускники Військово-юридичний інституту  за свій фаховий професіоналізм високо цінуються у юридичних службах Збройних Сил України, Міністерства оборони України та інших військових формуваннях.

Контакти: 61023, м. Харків, вул. Динамівська, 4.

тел. (057) 704-90-06, (057) 704-90-59 e-mail: vui@nlu.edu.ua