Духовий оркестр

У 2001 році за ініціативою керівництва тоді Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого та Служби безпеки України на факультеті підготовки слідчих кадрів (з 2004-го – Інститут підготовки юридичних кадрів для СБУ). Цей підрозділ вважається одним із найкращих духових оркестрів серед вищих навчальних закладів України. За роки існування колектив став візитівкою Національного юридичного університету та Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби Безпеки України і з гордістю представляє заклади на державному рівні.

Весь творчий шлях колективу є яскравим свідченням самовідданості справі щодо розвитку національної культури, естетичного виховання особового складу на багатих палітрах світового мистецтва. Високий професійний рівень оркестру сприяє патріотичному та естетичному вихованню студентської молоді та особового складу курсантів Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби Безпеки України. Проводиться культурно-просвітницька робота з молодим поповненням а також індивідуальний підхід до талановитих, творчо налаштованих студентів та курсантів. Створені та підготовлені команди КВК, вокально-інструментальні ансамблі. Оркестр приймає активну участь в музичному забезпеченні проведення військових ритуалів – прийняття Військової присяги молодим поповненням, вечірньої перевірки та випуску офіцерів, а також культурно-масових заходів Інституту.

Високий професійний рівень оркестру сприяє патріотичному вихованню студентської молоді, підтримує їх високі моральні якості та прививає любов  до української культури, адже засоби музичного мистецтва є важливим інструментом в системі патріотичного виховання. За час існування оркестру в ньому прийняли участь більше 180 студентів.

Результатом творчого підходу до організаційного процесу діяльності за участю оркестру є нові концертні номери в різноманітних жанрах. Відбувається постійна робота з солістами – вокалістами Палацу студентів Університету яка сприяє зростанню творчого потенціалу і професійної майстерності.

Від дня заснування оркестру до сьогоднішнього дня художнім керівником та диригентом оркестру є підполковник Володимир Скрипчук. (учасник Міжнародного конкурсу диригентів „Вахтанг Джорданія – ХХІ століття” (2003р.); за популяризацію світової музики в Україні є стипендіатом Міжнародного вагнерівського товариства і представляв державу на фестивалі в м. Байройт (Німеччина 2005р.); за значний особистий внесок у культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення присвоєно почесне звання “Заслужений артист України” (2006р.)); за заслуги перед Університетом нагороджено почесною відзнакою «орден Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого» ІІІ ступеня (2011р.).

Є. АндрєєвПроводиться робота, щодо оновлення репертуару оркестру за рахунок написання власних оркестровок композитором та аранжувальником Євгенєм Андрєєвим. Творча співпраця з іншими творчими колективами, що дає змогу значно розширити репертуар оркестру та забезпечувати заходи в яких він приймає участь.

Р. ФилоненкоТакож на базі духового оркестру плідно працює колектив який за короткий час завоював любов глядача за свій стиль та якість виконання різноманітних творів та пісень, ретро-ансамбль „Глобус” під керівництвом Романа Филоненка.

Сьогодні оркестр – багатоскладова органічна єдність декількох музичних колективів: духового, естрадно-симфонічного, джаз-бенду та різноманітних ансамблів. Талант, глибоке відчуття музики, оркестровий досвід у поєднанні з молодим емоційним піднесенням дають можливість музичному колективу піднятися на високий виконавський рівень, виконувати найрізноманітніші твори від класичних до джаз-рокових.

Духова музика, дух, духовність – одне коріння, одна суть, що їх споріднює, виявляє їх органічну єдність. Тільки вона – Музика, як особливий універсальний вид мистецтва, може передати увесь спектр прекрасного Божого Світу таким, яким його бачить Людина, яким вона його уявляє і відчуває.

Оркестр на Youtube: