Театр української пісні та танцю «Розмарія»

«Розмарія як лелія на біло розквітала, гей!..» – дзвінка та весела лемківська пісня заповнила великий зал Палацу студентів НЮУ імені Ярослава Мудрого восени 2005 року. Її слова ще довго лунали після репетицій сімох дівчат, які вирішили, що народну українську пісню співають із задоволенням не лише старші покоління, а й молодь, яка щойно вступила до факультетів прокуратури, юстиції, внутрішніх справ, міжнародного права, військової прокуратури.

Пісня припала до душі, багато разів звучала в концертах та врешті-решт дала ім’я новому колективу, який стрімко розвився у вокально-хореографічний ансамбль з дівочою та парубочою вокальними групами, з професійними та креативними танцюристами.

Головною метою створення такого колективу було прагнення поєднати традиційну культуру співу та народного танцю з сучасними стилями та жанрами естрадного сценічного мистецтва. І це, здається, учасникам ансамблю вдається на славу. Вони – невід’ємна частина всіх концертів та творчих заходів Палацу студентів та міста; багаторазові учасники Харківського міського конкурсу художньої самодіяльності «Студентська весна» та її переможці – лауреати ІІ ступеня в номінації «народний спів» (2012, 2013); в 2017 р. за вокально-хореографічну композицію «Явір-явороньку…» стали лауреатами І ступеня одразу в двох номінаціях – «народний вокал» та «сучасна хореографія».

У творчому доробку учасниць вокальної групи ансамблю є освоєння автентичної манери співу, що надає справжньої самобутності звучанню колективу. Так, у 2008 році дівчата як справжні дослідники-фольклористи взяли участь у регіональному конкурсі-фестивалі «Кроковеє коло», де здобули звання лауреатів ІІІ ступеня; також у різні часи неодноразово брали участь у різноманітних фольклорно-етнографічних заходах міста як сольні виконавиці солістки вокальної групи Євгенія Хопатько, Ольга Рапіта, Катерина Мала, Євпраксія Сароян, Ірина Львова, Аліна Єрмакова, Анастасія Гуменна.

З кожним роком учасників стає все більше, сьогодні це численний колектив з дівочою вокальною та мішаною хореографічною групами. В репертуарі ансамблю (в самобутньому аранжуванні Михайла Шейка) і традиційні народні пісні, сучасні оригінальні музичні композиції, і композиції з репертуару популярних українських артистів – Ніни та Антоніни Матвієнко, Анни Чеберенчик, Катерини Бучинської, Каті Chilli, Олега Скрипки, Злати Огнєвіч, Ілларії, гуртів «Ойра», «Млада», «Дуліби», «Один в каное» тощо.

Яскравими концертними номерами стали виступи разом із солістами Палацу студентів – заслуженою артисткою України А.Королюк («За лісами горами»), дуетом «Мелана» («Коломийка»), М.Горобцовою («Поле») – та іншими колективами Палацу – жіночим вокальним ансамблем та хором («Дівчина-Весна»), ансамблем скрипалів («Анничка»), ансамблем гітаристів та Н.Толстенко («Цвіте терен»).

Дуже ліричні й романтичні композиції були створені хореографом колективу В.Романовою для сценічного втілення пісні «Не метелиця…» із заслуженою артисткою України С.Сидоровою; «Тече вода…» разом із заслуженою артисткою України Н.Шкурко; для дуету «Мелана» «Ой, ти місяцю…» разом із танцювальним дуетом Кристини Коломацької та Владислава Старикова, «Не сходило вранці сонечко…» зі зворушливим хореографічним соло Олени Полянської, «Ой, на дворі світять зорі…», весела та сповнена гумором «Та косив батько…» з чоловічою групою танцюристів – випускниками університету Дмитром Федчишиним, братами Євгеном та Дмитром Скибами.

Театр української пісні та танцю «Розмарія» й сьогодні продовжує традиції своїх старших друзів, що змогли утримати увагу до колективу та народного мистецтва протягом дванадцяти років творчої роботи в Палаці студентів НЮУ імені Ярослава Мудрого. Разом зі своїми керівниками, лауреатами міжнародних та всеукраїнських конкурсів традиційної культури та мистецтв Галиною Бреславець та Валерією Романовою, учасники ансамблю завжди в пошуках нових пісень, цікавих концепцій музичних постановок та сповнені творчих задумів.