Академічна мобільність в межах програм подвійних дипломів

Університет Миколаса Ромеріса є активним учасником програми студентської мобільності Еразмус+, що фінансується Європейським Союзом з метою підвищення якості освіти, розвитку культурних зв’язків між європейськими державами. Студенти магістратури юридичного факультету можуть обирати серед навчальних програм понад 130 європейських вишів та навчатися там протягом одного семестру, отримуючи стипендію. Результати навчання у партнерських університетах визнаються та зараховуються, за умови виконання навчального плану.

Студенти спільної магістерської програми «Міжнародне право» (2015-2016) скористалися можливостями мобільності у межах Еразмус+ і продовжують навчання в європейських університетах:

Olena_SolonskaОлена Солонська (Університет Бергена, Норвегія):

«Я навчаюся в Унівенситеті Бергена (University of Bergen) у Норвегії. Для себе обрала курси з енегетичного права (Energy Law) та міжнародних бізнес договорів: структура, переговори, уникнення суперечок та їх розв’язання   (International Business Contracts: Structures, Negotiation, Conflict Avoidance and Resolution).   Факультет права має свою окрему бібліотеку із більше ніж 100 000 різноманітних книг, підручників, юридичних журналів та видань. Безумовно, система навчання дуже відрізняється від тієї, що ми звикли мати у вітчизняних університетах. Кількість лекцій відчутно менша (може бути й лише півтора тижня за весь семестр), практично усе залежить від того, як студент сам буде працювати над величезною кількістю нового матеріалу. Семінарів взагалі може й не бути з деяких предметів. Але приємним є те, що є великий вибір курсів, що викладаються англійською. Вони у часі не збігаються, а тому, якщо є бажання, то можна відвідувати усі, а складати іспит лише з тих, що обрав для себе офіційно».

 

Катерина Долженко та Роман Кушнір (Університет м. Осло, Норвегія):

«Якщо ви мрієте про навчання в Університеті Осло, вам слід двічі подумати чи вистачить Вам самодисципліни, і чи товаришуєте ви з тайм-менеджментом. Навчальний процес складається з самих лише лекцій і довжелезних переліків наукових статей і підручників, які треба засвоїти до “моменту істини” – письмового іспиту наприкінці семестру. Отже, працювати доведеться самостійно, але неймовірно багата бібліотека університету допоможе у цьому. Як студенти за обміном ми обрали лише 3 дисципліни і відтепер маємо  вільний час аби знайти нових знайомих з усіх куточків земної кулі, аби помилуватися красою фіордів і спробувати себе у зимових видах спорту. Тож наразі намагаємося вдало спланувати свій час і бюджет, якщо вже бути відвертим. Осло – місто не тільки вражаюче, цікаве і різнобарвне, але й фінансово вибагливе. Та, мабуть, то є плата за комфорт, безпеку і усмішки людей, які оточують нас тут. Ми вчимо такі предмети: EU Substantive Law; International Climate Change and Energy Law;  International Constitutional Law and Democracy»

 

 Аліса Селезньова (Лундський Університет, Швеція):

«Вчитися у Лундському Університеті дуже цікаво, хоча і важко, не дивлячись на те, що лише по одній парі на день, а робочих днів на тижні від 2 до 4. Підхід до викладання трохи інший, ніж у нашому Університеті та у Литві, тут очікується, що ти прийдеш вже дуже добре підготовлений на лекцію, аби мати змогу слідкувати за ходом думок викладача, відповідати на його питання. Оцінки виставляються лише за презентації та письмові іспити. Нас розбили на групи, виходячи з критерію «максимального змішання націй». Кожну лекцію ведуть різні викладачі, всі вони просто нереально круті практики, наприклад, на лекцію про Суд ЄС приїздила професор, яка там працює і щороку приїжджає до рідного Лунду провести саме цю лекцію. Я обрала Enforcement of the EU Law на перший півсеместр та International Criminal Law – на другий».

 

Stasik_Grishin_new photoСтаніслав Гришин (Віденський університет, Австрія):

«За рік, що минув жодного разу не пожалкував про тернистий шлях, який обрав. Освіта в ЄС – це не лише розширення горизонтів мислення та незабутній досвід, це також унікальні знання помножені на можливості. Коли їхав до Литви, навіть не сподівався, що стипендіальні програми академічної мобільності до кращих університетів Європи стануть реальністю …»

 

 

Bak-Studennikova&RiabenkoГанна Бак-Студеннікова, Олександра Рябенко (Неапольський університет імені Федеріко ІІ / Universita degli Studi di Napoli Federico II, Італія).

“Університет імені Федеріко ІІ був заснований у 1224 році, що робить його шостим у світі найстарішим університетом, функціонуючим дотепер. Серед випускників – видатний теолог та філософ Тома Аквінський і ціла плеяда італійських діячів науки і культури, що не може не захоплювати. Однак університет не спочиває на лаврах минулого, про що свідчить дуже високий рівень викладання, практичний досвід професорів та доцентів юридичного факультету, а також амбітність та повне занурення у навчальний процес наших однокурсників -італійців. В університеті немає практичних занять, однак лекції побудовані таким чином, що викладач встигає не лише подати новий матеріал, але й перевірити ступінь засвоєння того, що вивчалося раніше – і все це в атмосфері дружньої дискусії. Для себе ми обрали англомовні курси Трудового права ЄС (EU Labour Law), Міжнародного приватного права ЄС (EU Private International Law) та Процедурних аспектів міжнародного захисту прав людини (Procedural Aspects of the International Protection of Human Rights). Атмосфера Південної Італії, просякнута сонцем та невгамовною жагою до життя – вона варта того, щоб провести тут кілька місяців за програмою студентської мобільності Еразмус+.”

 

Dudrina_NastiaАнастасія Дудріна (Софійський університет св. Климента Орхидського, Болгарія)

“Я навчаюсь  у Софії – столиці сонячної Болгарії.  Як студентка за обміном,  обрала для себе лише два предмети: «Constitutional Review within EU Law» та «International Investment in Eastern Europe». Софійський університет св. Клімента Охридського вважається найкращим у країні, на юридичному факультеті викладають досвідчені болгарські юристи-практики та відомі правники інших країн ЄС. Процес навчання гнучкий та зручний для студентів. Кількість лекцій невелика, семінарів на магістратурі взагалі немає,  засвоєння матеріалу в основному відбувається завдяки самостійній роботі з джерелами, тому успіх повністю залежить від  самодисципліни і  особистої зацікавленості  студента. Викладачі доброзичливі і завжди готові допомогти. Групи формуються невеликі (усього 5-10 осіб), тому лектори встигають приділити час усім і відповісти на наші запитання. На юридичному факультеті є окрема бібліотека, де студенти-міжнародники можуть знайти багато корисних видань російською та англійською мовами. Курси болгарської мови – безкоштовні, їх можуть відвідувати усі бажаючі.  Болгарія надзвичайно красива та відома своїми стародавніми традиціями, тому для студентів, які прагнуть під час навчання  побачити більше, Erasmus Student Network (ESN)  постійно організовує подорожі до найчарівніших куточків цієї країни.”

 

Також за обміном в рамках програми Еразмус+ навчаються: Ганна Цимбалішина (Католицький університет Святого Серця / Università Cattolica del Sacro Cuore, м. Мілан, Італія); Катерина Чубей (Університет м. Гент / Universiteit Gent, Бельгія), Дарія Самборська (Гельсінський Університет/University of Helsinki, Фінляндія), Анастасія Дудріна (Софійський Університет / Sofia University St. Kliment Ohridski, Болгарія) та ін.