Ступенева мобільність / Програми двох дипломів

У 2014 -2015 роках Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого підписав договори про спільні магістерські програми з провідним литовським навчальним закладом – Університетом Миколаса Ромеріса та французським партнером Університетом Савой Монблан (м. Шамбері).  Сьогодні за програмами «Міжнародне право» та «Європейське та міжнародне підприємницьке право” навчається понад 100 студентів першого та другого року навчання.

Картинки по запросу mykolas romeris university logo vector free

Магістерська програма двох дипломів «Міжнародне право»: Період навчання – 2 роки; мова навчання – англійська; форма навчання – бюджетна та контрактна; місце навчання – у 1-2 семестрі – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, м. Харків, Україна,  у 3-4 семестрі – Школа права Університету Миколаса Ромеріса , м. Вільнюс, Литва. Дипломи: Магістр права (Україна), Магістр права (Литва)

Картинки по запросу mykolas romeris university logo vector freeПохожее изображениеМагістерська програма двох (трьох) дипломів «Європейське та міжнародне підприємницьке право» Період навчання – 2 (або 3 роки); мова навчання – англійська; форма навчання – бюджетна та контрактна; місце навчання – у 1-2 семестрі Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, м. Харків, Україна, у 3-4 семестрі – Школа права Університету Миколаса Ромеріса , м. Вільнюс, Литва, 5 семестр – Університет Савой-Монблан, м. Шамбері, Франція, 6 семестр – стажування за програмою Еразмус+ в установах та організаціях країн ЄС з отриманням стипендії. Дипломи: Магістр права (Україна), Магістр права (Литва), Магістр права (Франція)

Картинки по запросу erasmus+ logoЗа чотири роки навчання за спільними магістерськими програ-мами пройшли понад 120 студентів, які оволоділи знаннями та навичками для роботи у провідних міжнародних юридичних країн ЄС, вільно володіють англійською мовою та мають досвід роботи у мультинаціональному середовищі. Під час навчання студенти мали можливість скористатися правом на академічну мобільність та провести додатковий семестр у одному з 200 партнерських університетів країн ЄС в межах стипендіальної програми Еразмус+

15  травня 2017 року між Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та Школою права Талліннського технічного університету (Естонія) досягнуто домовленість про реалізацію магістерської програми «Право та технології», яка дозволить на засадах взаємного визнання кредитів ECTS отримувати дипломи магістра права Естонії і України, надає студентам можливість оволодіти унікальними компетенціями у сфері правого забезпечення інформаційних технологій.

Магістерська програма двох дипломів «Право та технології» / “Law and Technology” Період навчання – 2 роки; мова навчання – англійська; форма навчання – бюджетна та контрактна; місце навчання – 1-2 семестр Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, м. Харків, Україна, 3-4 семестр – Школа права Талліннського технічного університету, м. Таллінн, Естонія; Дипломи: Магістр права (Україна), Магістр права (Естонія). Школа права Таллінського технологічного університету також пропонує програми кредитної мобільності за стипендіальною програмою Еразмус+ до університетів ЄС та інших держав.

Партнерські навчальні заклади забезпечують можливість проживання у гуртожитках на тероторії кампусів, мають спортивні бази, заклади харчування, медичні центри, надають допомогу у пошуку стажування та необхідну організаційну підтримку. 

Відповідно до Правил прийому до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого у 2019 році (від. 21.01.2019), заяви про вступ на магістерські програми двох / трьох дипломів та ін. документи мають бути подані до приймальної комісії на ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВОГО ФАКУЛЬТЕТУ у період з 10 по 23 липня 2019 року. 

 

Наші випускники про навчання за міжнародними магістерськими програмами:

БОГДАНА ЗВИНЕРЕВСЬКА, стажистка Швейцарського Інституту порівняльного правознавства (м. Лозанна, Швейцарія):

Більше »

Швейцарський інститут порівняльного правознавства – самоврядна установа Швейцарської Конфедерації, приєднана до Федерального департаменту юстиції та поліції, що діє з 1982 року. Інститут проводить дослідження та надає консультації щодо іноземного національного права а також міжнародного права урядовим та міжнародним організаціям, судовим органам та фізичним особам. Тут представлені найбільш поширені правові системи світу. Моє стажування проходить у відділі, котрий відповідає за східно-європейські та центрально-європейські юрисдикції. Юрист, що очолює згаданий відділ, професор Джозеф Скала, є одночасно моїм супервайзером. Я можу сказати, що він не лише професіонал своєї справи, а й чудова людина, котра у будь-якій ситуації має пораду напоготові. Варто сказати, що протягом стажування моє спілкування не обмежується лише співпрацею із моїм супервайзером. Так, під час проведення дослідження, що включає аналіз великої кількості правових систем, відбувається постійна комунікація як із керівником проекту, так і з юристами, що досліджують окремі юрисдикції, що, я вважаю, є неймовірно дієвим інструментом з розширення світогляду. До того ж, оскільки, інститут активно задіяний у проведенні конференцій та воркшопів на різну правову тематику, часто випадає чудова нагода поспілкуватися з іноземними експертами.

Загалом, дослідження, що проводяться в інституті та, зокрема ті, до яких я була залучена, не обмежені певною тематикою чи галуззю права. В залежності від замовника, юридичний висновок може стосуватись лише однієї юрисдикції чи потребувати аналізу правових систем кількох держав. У першому випадку висновки надаються переважно мовою країни, законодавство якої досліджується, у другому випадку зазвичай використовується французька, англійська чи німецька мови.

Одним із бонусів є те, що у вільний час я можу займатися власним науковим проектом, оскільки інститут має бібліотеку, що містить більше ніж 500 000 робіт з іноземного права без будь-яких географічних обмежень. Тут також можна зустріти докторантів з усього світу, стипендіатів “Van Calker scholarship”, що мають можливість працювати у бібліотеці.

Я вважаю, що моє стажування тут – це неймовірний досвід, як у професійному так і в культурному плані, здобути який було б неможливо, якщо б не програма подвійних дипломів у якій я брала участь, організована за співпраці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Mykolas Romeris University (Lithuania) та Université Savoie Mont Blanc (France). Ця програма не лише дала мені можливість здобути європейську освіту, а й почати вивчення нової мови та визначитися врешті-решт зі сферою, у якій би мені хотілось в подальшому розвиватись професійно.

Я б рекомендувала брати участь у таких навчальних та культурних програмах та обмінах усім студентам, що прагнуть розширювати свої горизонти, здобувати нові знання та загалом рухатись вперед, тому що в результаті ви отримуєте навіть більше ніж очікували.

Не вагайтеся звертатися до мене у разі виникнення додаткових питань

ЄВГЕН ЩЕРБИНА, аспірант бюджетної форми навчання Школи права Університету Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва):

Більше »

Вибір стати студентом спільної українсько-литовської магістерської програми це моє найкраще рішення за весь студентський період життя. Я дуже радий що обрав саме такий шлях!

Окрім банальних речей на кшталт покращення рівня володіння англійською (а у моєму випадку ще і французькою) мовою, можливості жити і подорожувати країнами Європи і дізнатися більше про культурні особливості литовців, дана магістерська програма допомогла мені вийти із зони комфорту і відкрити нові грані моєї особистості.

Що стосується якості і актуальності навчального матеріалу котрий викладається на даній програмі, то можу запевнити, що він стане вам у нагоді при подальшому працевлаштуванні у найкращі юридичні фірми України. До того ж, факт наявності диплому закордонного вузу вигідно вирізняє ваше резюме відносно інших кандидатів на працевлаштування. Крім того, ви матимете нагоду додати до свого послужного списку стажування у юридичній компанії країни Європи (або навіть декількох), котру самі собі виберете!

Усіляко рекомендую дану магістерську програму!

ТЕТЯНА ПАШКО, юристка компанії DLA Piper Luxembourg (Люксембург):

Більше »

Для мене навчання на магістерській програмі «Міжнародне та європейське бізнес право» стало визначним періодом у житті. Навчальний процес був для мене дуже захоплюючим, оскільки європейська система навчання допомагає кожній людині розкритися та проявити себе, пропонує велику кількість різноманітних дисциплін, які є не тільки цікавими, а ще й дуже практичними для повсякденної роботи юриста та надає можливість створювати довготривалі професійні та дружні зв’язки з колегами по всьому світу. На першому етапі було досить складно ввійти в ритм через те, що викладання ведеться виключно англійською мовою, але потім швидко до цього звикаєш.

Зараз я працюю юристом у DLA Piper Luxembourg у сфері банківського та фінансового права. Однією з найбільших труднощів для мене стало те, що робота у Люксембурзі вимагає знання англійської, французької та німецької мов, тому дуже вдячна програмі подвійних дипломів за те, що надала мені можливість вивчити французьку мову та покращити рівень володіння англійською. Крім того, потрібно було навчитися працювати за зовсім іншою бізнес-моделлю, швидко поглибити знання у сфері банківського та фінансового права та навчитися орієнтуватися у Люксембурзькому законодавстві.

Я ніколи не забуду і ніколи не зможу забути роки навчання на програмі «Європейське та міжнародне бізнес право», надзвичайну допомогу викладачів та мотивуючу атмосферу, але результати успіху завжди залежать від нас самих. Дуже важливо обрати ту сферу, яка вам цікава, для мене вирішальну роль відіграла моя магістерська робота на тему регулювання криптовалют, за яку я отримала нагороду від університету Миколаса Ромеріса, як за найбільш інноваційну магістерську роботу, та яка допомогла мені зрозуміти, що банківське та фінансове право це той напрямок, в якому я хочу професійно розвиватися. Зараз я розумію, що справжні результати навчання приходять лише згодом, тому треба набратися терпіння і при першій нагоді завжди старатися використовувати все, чому навчилися.

ЄВГЕНІЙ ВАСИЛЬЧЕНКО, аспірант бюджетної форми навчання Школи права Університету Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва):

Більше »

В умовах сучасного юридичного ринку для того, щоб претендувати на позиції у провідних юридичних фірмах, необхідно володіти конкурентними перевагами порівняно з іншими кандидатами. Досвід доводить, що спільні магістерські програми надають такі переваги, адже їх випускники успішно конкурують не лише на вітчизняному, а й на міжнародному ринку. Так, навчання на спільній магістерській програмі стало визначальним для розвитку моєї професійної кар’єри. Навчаючись у Литві, я зацікавився механізмами альтернативного вирішення спорів, зокрема арбітражем та медіацією. А тому, завдячуючи допомозі директора програми Віргініуса Біте, я пройшов стажування в Арбітражному суді Литви та взяв участь у літній школі з медіації у Ризі.

Період навчання у Франції і досі залишається найкращою частиною мого життя та остаточно визначив напрямок подальшого кар’єрного розвитку. Мені дуже пощастило бути відібраним для тримісячного стажування в юридичному бутику ARP, який базується у Відні та займається виключно питаннями міжнародного арбітражу. Там я мав можливість працювати з одним із найбільш впливових арбітрів у світі, Андреасом Райнером, а також з майбутніми лідерами ринку, такими як Юрґіта Петкуте. Враховуючи результати роботи, мені було запропоновано повернутися до Відня після завершення навчання, а тому наразі я проходжу друге стажування в ARP.

Поряд в цим, у жовтні 2018 року мене було зараховано до аспірантури Університету Миколаса Ромеріса, де я досліджую особливості міжнародного арбітражу у спорах щодо будівництва. Але найбільше я вдячний програмі за те, що вона надала мені можливість побудувати міцну професійну спільноту в Литві, Франції та Австрії, яка є фундаментом для подальшого академічного та професійного розвитку. А тому враховуючи власний досвід та спостерігаючи за успіхами моїх колег, я впевнений, що спільні магістерські програми – це важливий крок до успішної юридичної кар’єри.

ЮРІЙ КОВАЛЕНКО, юрист компанії EY (м. Київ, Україна) :

Більше »

Вже минув майже рік після того як захистив свою магістерську роботу та отримав дипломи університетів Миколаса Ромеріса та Савої, де я навчався за програмою подвійних дипломів. Можу з впевненістю сказати, що завдяки цій програмі я зміг суттєво вдосконалити свої знання у багатьох сферах бізнес-права. Більш того, програма подвійних дипломів надає можливість отримати практичний досвід, оскільки передбачає проходження обов’язкового стажування. Для мене особисто, період стажування у юридичній фірмі FORT у Вільнюсі став вирішальним у виборі напрямку подальшого кар’єрного шляху. Після цього, наступним місцем стажування був юридичний відділ компанії EY (у минулому Ernst & Young) у місті Києві, де я продовжую працювати по сьогоднішній день.

Найбільш корисним на програмі для мене було те, що більшість викладачів є практикуючими юристами. Окрім теоретичних знань, вони надали мені змогу зрозуміти сутність і практичні аспекти застосування правових норм. Завдяки цьому, починаючи працювати, я вже мав базові навички, які стали мені у нагоді для роботи над різноманітними юридичними проектами. Також, навчаючись на програмі подвійних дипломів, я значно підвищив рівень англійської мови та отримав непогані знання французької, що безсумнівно надає переваги на ринку праці будь-якому професіоналу.

Таким чином, я можу сказати, що ця програма надає дуже ґрунтовні знання з корпоративного, банківського, конкурентного права, права інтелектуальної власності, а також інших пов’язаних сфер. На основі таких знань можна обрати одну із галузей бізнес-права та мати змогу побудувати успішну юридичну кар’єру у цій галузі.

Я дуже вдячний моїй альма-матер, усім викладачам та іншим людям, хто зробив можливим моє навчання на цій програмі. Це, насправді, дуже гарна можливість отримати якісну європейську освіту, якою варто скористатись.

МАРГАРИТА ТОЛМАЧ, юрист компанії EY (м. Київ, Україна) :

Більше »

Брала участь в програмі потрійних дипломів Україна-Литва-Франція (2016-2018 рр.). Під час навчання я також проходила стажування в юридичній компанії DLA Piper Ukraine, яка є філією однієї з найбільших юридичних фірм світу. На даний момент я працюю юристом в компанії Ernst and Young Ukraine в сфері корпоративного права, злиття та поглинань.

Чи є отримання диплома іноземного університету запорукою успішної кар’єри? Однозначно ні, бо все залежить тільки від людини, його знань, цілеспрямованості, умінь та бажання працювати і розвиватися. Роботодавці звичайно звертають увагу на такий зарубіжний досвід, але не варто думати, що, отримавши іноземний диплом, всі двері в світ «успішного юриста і запаморочливої кар’єри» будуть відкриті, для цього потрібно багато працювати. Однак, отримання такого диплома однозначно допоможе у вдосконаленні самого себе, додасть впевненості в своїх силах, і збагатить вас внутрішньо.

Диплом іноземного університету – це не привілей, а скоріше показник вашої працездатності та бажання досягти більшого.

СЕГІЙ МЕЛЬНИЧУК, юрист міжнародної гірничо-металургійної групи компаній «Метінвест» (м. Київ, Україна):

Більше »

Програма дала мені розуміння того, в якому напрямку потрібно рухатись для подальшої самореалізації. І це не тільки завдяки лекціям і семінарським заняттям, хоча тут теж варто відзначити, що більшість викладачів – професіонали найвищого рівня і частина з отриманих знань вже не раз була мені корисною в моїй професійній діяльності. Програма дає багато можливостей поза заняттями, наприклад можливість відчути європейський менталітет, практикувати мови, можливість подорожувати і бачити інші культури(за час навчання, особисто я відвідав 15 нових країн), все це в результаті залишає свій відбиток в світогляді і допомагає більш широко дивитись на багато речей.

По закінченню програми, в мене залишились тільки позитивні емоції і, що навіть важливіше, немало друзів, з якими і після програми ми підтримуємо зв’язок і будемо підтримувати і надалі.


ЯРОСЛАВ ПИЛИПЕЦЬ, юрист компанії «Лавринович і партнери»:

Більше »

Ця програма відкрила для мене багато нових можливостей. Крім позитивних емоцій та цікаво проведеного часу, я отримав багато переваг та здобув надзвичайно цінні професійні навички.

Після закінчення навчання у Литві та Бельгії, я, безумно, мав пріоритет під час працевлаштування. Мені вдалося потрапити в одну з найкращих юридичних фірм України – «Лавринович і Партнери».

Серед навичок, які отримав, можу виділити впевненість в спілкуванні англійською мовою та використанні юридичного англійського. Цей, здавалося б, невеликий досвід дав мені можливість проводити зустрічі з іноземними клієнтам вже на другий місяць моєї роботи.

Крім цього, отримав дуже цінні навички аналізувати іноземне законодавство, працювати з іноземними джерелами, англійським правом. Іноземні клієнти, так чи інакше, пов`язані з іноземним законодавством, оподаткуванням, тому обслуговування таких клієнтів приносить як моральне, так і матеріальне задоволення.

ТЕТЯНА ПРИЙМАК, студентка магісстерської програми трьох дипломів «Європейське та міжнародне підприємницьке право»:

Більше »

Європа мене «зіпсувала»

Привіт! Мене звати Тетяна і я одна з тих студентів, які в 2016 році вирішили дещо змінити у своєму житті. Зараз я вже майже звершила навчання за магістреською програмою подвійних дипломів «European and International Business Law» і можу з упевненістю сказати, що це був один із найкращих досвідів у моєму житті.

Завдяки цій програмі, в рамках партнерства між Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та Університетом Миколаса Ромеріса, я отримала можливість здобути профільні знання в двох європейських університетах (литовський Університет Миколаса Ромеріса та французький Університет Савойя Монблан), краще зрозуміти «європейські цінності», які всі так бурхливо обговорюють, подорожувати, а також пройти стажування в одній із кращих юридичних фірм Угорщини . Не буду вас запевняти в тому, що останні два роки були легкими та безтурботними. Проте зараз я точно знаю, що «життя в Європі» не для слабких духом. Якщо ти хочеш досягнути чогось кращого, то мусиш наполегливо працювати, помірковано розставляти пріоритети та не боятися «стукати у замкнені двері»!

Якщо запитати мене сьогодні, чи змінила би я своє рішення про вступ на магістерську програму подвійних дипломів у 2016 році, то моя відповідь була б однозначною – ні, не змінила. Я безмежно вдячна долі за кожен день і кожну можливість, за часті успіхи і рідкі невдачі, за кожну нову людину та незабутні моменти під час навчання за кордоном.

Приєднуйтесь до міжнародних магістерських програм Національного юридичного Університету імені Ярослава Мудрого та партнерських університетів Литви, Франції та Естонії

Додаткову інформацію можна отримати у відділі міжнародних освітніх програм та академічної мобільності НЮУ імені Ярослава Мудрого: ауд. 91, Центральний корпус, вул. Пушкінська – 77, м. Харків, за тел. +380 57 704-89-65; email: i.a.shumilo@nlu.edu.ua