Спорт

Фізичне виховання і спорт є невід’ємною складовою частиною формування загальної та професійної культури особистості, збереження і зміцнення здоров’я, організації та забезпечення здорового способу життя, підвищення рівня працездатності, створення умов для активної освітянської діяльності.

В Університеті працюють 6 спортивних клубів: шаховий, волейбольний, плавально-спортивний, спортивних видів боротьби, олімпійських видів боротьби, боксу та кікбоксингу.

Крім клубів в Університеті постійно діють 18 спортивних секцій: з бадмінтону, спортивної аеробіки та черлідингу, баскетболу (жінки та чоловіки), бриджу, легкої атлетики, атлетичної гімнастики та ін. В секціях тренуються близько 600 студентів.

Нині  серед студентів та аспірантів вузу 2 заслужені майстри спорту, 3 майстри спорту міжнародного класу, 7 міжнародних гросмейстерів, 5 міжнародних майстрів із шахів, 27 майстрів спорту.

Університет має значні досягнення в розвитку студентського спорту. Спортсмени Університету неодноразово брали участь у змаганнях різних рівней: українських чемпіонатів та кубків України, Всесвітньої Універсіади, чемпіонатів світу та Європи.

Серед студентів є учасники і переможці Олімпійських ігор в Атланті (1996), Сиднеї (2000), Афінах (2004),  Пекіні (2008), Лондоні (2012), Ріо-де-Жанейро (2016), включаючи Паралімпіаду.

У 2012 році вперше за роки незалежності України титул чемпіонки світу з шахів серед жінок завоювала українська спортсменка студентка Університету Анна Ушеніна.

У 2004 році П.Ельянов та О.Моїсеєнко у складі збірної України стали переможцями Всесвітньої шахової олімпіади у Майорці (Іспанія), а у  2010 році – у Ханти-Мансійську (Росія).

Тільки за останні 10 років  здобуто щорічно близько 250 медалей різного ґатунку світового, європейського та державного рівнів.