Спорт

Спортивна робота в університеті проводиться протягом всього навчального року і здійснюється у різноманітних формах, які взаємозв’язані, доповнюють один одного і представляють собою загальний процес фізичного виховання студентів.

Одним із показників високого рівня розвитку фізичного виховання та спорту в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого є здобуття  перемог та призових  місць  за обласних щорічних спортивних змаганнях «Спорт протягом життя» серед студентів закладів вищої освіти III – IV рівнів акредитації Харківської області.

В 2018 – 2019 навчальному році від університету на цих змаганнях взяли участь 24 команди з різних видів спорту. Загально командне місце підраховувалось за виступами кращих 15 команд. За підсумками цієї Спартакіади Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, серед усіх ЗВО Харківської області, посів 3 загально командне місце.

Так переможцями та призерами в командному заліку за 2018 – 2019 н. р. стали:

  • 1 місце – збірні команди університету з волейболу (чоловіки), боротьби самбо, шахів;
  • 2 місце – збірні команди університету з боротьби дзюдо, вільної боротьби, плавання;
  • 3 місце – збірні команди університету зі спортивного орієнтування, з греко – римської боротьби, тхеквондо.

Серед проведених університетом спортивних заходів слід назвати:

− щорічну спартакіаду серед факультетів (інститутів) з 11 видів спорту: волейболу, баскетболу, плавання, футболу, настільного тенісу, шахів, бадмінтону, кросу, шашок, греко – римської та вільної боротьби;

−  спартакіаду серед гуртожитків з чотирьох видів спорту:   настільного тенісу, шахів, плавання, стрітболу (вуличного баскетболу);

−  змагання до Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні; змагання до Дня університету серед викладачів та співробітників університету: з бадмінтону, настільного тенісу, плавання, баскетболу, шашок, шахів серед жінок і чоловіків.

Для участі  більшої кількості учасників змагання відбуваються в різних вікових категоріях:

– всеукраїнський турнір з боротьби дзюдо, присвячений пам’яті Г.В.Малинко;

– всеукраїнський турнір з волейболу пам’яті О. Мартиненко;

–  всеукраїнські турніри з вільної боротьби;

– відкритий командний Кубок університету з бадмінтону та баскетболу;

–  спортивний благодійний турнір НЮУ імені Ярослава Мудрого «Спорт на допомогу дітям».

Також університет бере участь у святі, присвяченому Дню фізичної культури і спорту, у спортивній ярмарці – виставці  «Харків – спортивна столиця», у матчевих зустрічах із різних видів спорту з іншими вищими навчальними закладами.

Для викладачів та співробітників працює жіночий та чоловічий спортивні клуби з басейном та тренажерним залом. Також вони мають можливість відвідувати заняття з оздоровчого плавання, оздоровчої гімнастики, чоловічого баскетболу та волейболу,  пілатесу.

В університеті працюють спортивні клуби та секції з волейболу, вільної та греко-римської боротьби, боротьби самбо і дзюдо, боксу і кікбоксингу, плавання, шахів,  бадмінтону, гімнастичних та танцювальних видів спорту, спортивного орієнтування, чоловічого та жіночого волейболу, бриджу, легкої атлетики, футболу, атлетичної гімнастики, боксу, файт- фітнесу, оздоровчого плавання, оздоровчої гімнастики, пілатесу.  У цих секціях займаються понад 1000 студентів та понад 250 викладачів.

У цьому навчальному році за підтримки ректорату в університеті відбулися установчі конференції з відкриття спортивних клубів з баскетболу та настільного тенісу.

На конференціях були розглянуті питання виборів правління спортивних клубів та затверджені плани їх роботи.

– одноголосно президентом спортивного клубу з баскетболу було обрано віце-президента Академії правових наук України, завідуючого кафедрою фінансового права М.П.Кучерявенко,

– президентом спортивного клубу з настільного тенісу університету обрано проректора з навчально-методичної роботи, заслуженого професора університету В.В.Комарова. 

З нагоди відкриття спортивних клубів в університеті пройшли масові заходи з настільного тенісу серед студентів і викладачів: фестиваль, кубок ректора серед студентів,  відкрита командна Ліга університету – 1 та 2 тури, кубок спортивного клубу серед викладачів і співробітників, першість серед випускників університету,

Спортсмени університету приймають участь у змаганнях різного рівня:  чемпіонатах світу та Європи, Всесвітніх Універсіадах, чемпіонатах України і  кубках України та ін.

Серед студентів, аспірантів та співробітників вузу – 4 зас­лужених майстри спорту України, 6 міжнародних гросмейстерів з шахів, 2 міжнародних майстра з шахів, 9 майстрів спорту України міжна­родного класу, 34 майстри спорту України.    

Спортсменів університету тренують п’ять заслужених тренерів України:  з боксу та кікбоксингу  –Е.А.Карницький та Б.В.Красов,  з волейболу – В.І. Романцов,  з шахів – М.Л.Бродський, з плавання – П.Є.Єгоров. 

Університет має одну з найкращих спортивних баз в місті Харкові, понад 50 спортивних  об’єктів. Для занять фізичною культурою та спортом  створено  всі необхідні умови.