Спортивний клуб з олімпійських видів боротьби «Юридична академія»

Перші відомості про роботу секції класичної боротьби в Харківському юридичному інституті відносяться до 1950 року. У 1950-1951 навчальному році у секції займалися вже 15 студентів. Однак в післявоєнні часи інститут не мав спеціалізованого залу для проведення тренувань з боротьби, тому заняття проводилися у орендованому залу спортивного товариства ДСО «Наука». Бюро та колектив секції приймали активну участь в організації та проведені внутрішніх відбіркових змагань та тренуванні членів збірної команди інституту. И вже у 1950 році збірна команда Харківського юридичного інституту з класичної боротьби досягла першого свого значного успіху зайнявши 3 місце в студентських змаганнях серед закладів вищої освіти м. Харкова. А в 1964 році команда стає переможцем у особисто-командній першості обласної ради ДСО «Буревесник». В 1966 році займає перше місце серед спортивних клубів закладів вищої освіти м. Харків.

 За результатами виступу членів збірної команди університету на змаганнях всеукраїнського та світового рівнів в  листопаді 2012 року на базі секції вільної боротьби, яка тривалий час працювала на кафедрі фізичного виховання створюється Спортивний клуб з олімпійських видів боротьби «Юридична академія».

Президент клубу – проректор з економіки та соціального розвитку університету І.К. Прищепа. Старший тренер клубу, кандидат у майстри спорту з вільної боротьби – Валерій Вікторович Джерелій. Спортсмени клубу показують високі результати у змаганнях різного рівня. У 2011 року студент факультету підготовки кадрів для органів юстиції та судової адміністрації України – МразДжафарян  здобув ІІІ місце на Чемпіонаті Європи серед кадетів, здобув срібло на чемпіонаті України з вільної боротьби серед молоді (2014); Андрій Яценко – переможець чемпіонату України з вільної боротьби (2015, 2017, 2019), срібний призер чемпіонату України з вільної боротьби (2016), срібний призер чемпіонату Європи серед дорослих (2016), бронзовий призер чемпіонат світу серед військовослужбовців (2016), бронзовий та срібний призер чемпіонатів Європи (2017), бронзовий призер чемпіонату світу серед дорослих (2017), переможець міжнародного турніру та чемпіонату Європи (2019). У 2018 призначена стипендія Президента України.

У період з 2014 по 2019 роки клуб олімпійських видів боротьби «Юридична академія» здобув 411 медалей (152 золотих, 101 срібних, 158 бронзових). Із них: на змаганнях світового рівня (чемпіонати світу, Європи та міжнародні турніри) – 17 медаль; на чемпіонатах України та Всеукраїнських турнірах – 22 медалей; на інших турнірах (чемпіонатах області, спартакіади серед студентів закладів вищої освіти м. Харкова) – 337 медалей.

Спортивний клуб олімпійських видів боротьби «Юридична академія» на  спортивній базі Університету кожного року проводить велику кількість регіональних та всеукраїнських турнирів, засновник і організатор яких є старший тренер клубу В.В.Джерелий. Серед яких; «Студентський турнір, присвячений Дню фізичної культури та спорту»; «Відкритий всеукраїнський турнір, присвячений ЗМС Андрію Яценко»; «Всеукраїнський студентський турнір, присвячений Дню юриста»; «Всеукраїнський студентський турнір, присвячений Дню Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого»; «Всеукраїнський студентський турнір, присвячений Дню Святого Миколая» та іньши. Крім того спортивний клуб приймає активну участь в організації та проведенню «Обласних щорічних спортивних змагань «Спорт протягом життя» серед студентів закладів вищої освіти Харківської області з греко-рімскої та вільної боротьби. Починаючі з відкриття спортивного клубу, члени збірної команди університету багаторазові призери цих змагань в особистому та командному заліках.

У 2019-2020 навчальному році спортивним клубом запланований «Обласний студентський турнір присвячений 80-річчю ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Героя України В.Я.Тація». Клуб ще дуже молодий але кожного року члени клуба примножують його спортивні досягнення воборюючи призові м’ясця на змаганнях самого високого рівня.