Волейбольний спортивний клуб «Юридична академія»

Трансляція змагань

Президент клубу – ректор Університету Василь Якович Тацій.

Перший віце-президент клубу – Леонід Юрійович Михайлов.   Головний  тренер – Володимир Іванович Романцов.   Старший тренер клубу – майстер спорту Олексій Анатолійович Володін.

Члени президії клубу:  проректор з навчальної роботи Університету Юрій Григорович Барабаш, директор Інституту підвищення кваліфікації Віктор Миколайович Єрмолаєв, директор Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України Володимир Іванович Маринів та доцент кафедри кримінального процесу Михайло Олегович Карпенко.

 До складу клубу входять 3 майстрів спорту, 21 кандидатів у майстри спорту.

Волейбольний спортивний клуб створений в 1995 р. Першим президентом був проректор з навчально-методичної роботи Вячеслав Васильович Комаров.

За історію свого існування команда має чимало досягнень. Вона пройшла шлях від учасниці першості вузів м. Харкова до команди суперліги національного чемпіонату України.

У 70-ті – 80-ті рр. команда була призером міських, обласних, республіканських першостей ВУЗів, переможцем першості юридичних ВУЗів Радянського Союзу.

У 1992 р. команда НЮАУ ім. Ярослава Мудрого у Всеукраїнському перехідному турнірі завоювала право участі у першому чемпіонаті країни з волейболу серед команд майстрів І ліги.

В сезоні 1994–95 рр. – посіла І місце та вийшла у вищу лігу, в число 12 сильніших команд України.

1995 р. – волейбольний спортивний клуб «Юридична академія» став чемпіоном Української Універсіади, учасником всесвітньої Універсіади (м. Фукуока, Японія).

У 1998 р. на 15 міжнародному студентському турнірі в м. Гронінген (Нідерланди) здобув І місце.

В 1999 р. команда перемогла у Кубку України та на Всеукраїнській Універсіаді.

У сезоні 1999–2000 рр. посіла IV місце у чемпіонаті України серед команд майстрів суперліги, вперше взяла участь у лізі кубку володарів кубків Європейської конфедерації волейболу, де команда увійшла в десятку кращих команд ліги.

У сезоні 2000–2001 рр. посіла ІІІ місце у X ювілейному чемпіонаті України.

Сезон 2001–2002 рр.: ІІІ місце в XI чемпіонаті України, ІІІ місце у Кубку України серед команд майстрів суперліги, чемпіони Української Універсіади, чемпіони Європи серед студентських команд вищих навчальних закладів.

Сезон 2002–2003 рр. – ІІ місце в XII чемпіонаті України серед команд суперліги, переможець студентської ліги України; участь у  21 Всесвітній Універсіаді (м. Пекін, Китай).

Сезон 2003–2004 рр. – ІІ місце в XIII чемпіонаті України серед команд суперліги, володар Кубку України; участь у XXII Всесвітній Універсіаді (м. Сеул, Корея).

Сезон 2000–2004 рр. – учасник кубків Європейської конфедерації волейболу (ЄКВ); І місце на студентському  міжнародному фестивалі (Польща).

Сезон 2004–2005 рр. – V місце в чемпіонаті України серед команд-майстрів суперліги, І місце в чемпіонаті України серед команд-майстрів вищої ліги, Кубок України – ІІ місце, призери Всеукраїнської Універсіади.

Сезон 2005–2006 рр. – Кубок України – вихід до півфіналу, участь в чемпіонаті України серед команд-майстрів суперліги, І місце на ІV літніх іграх молоді України.

Сезон 2008–2009 рр. – команда посіла ІІ місце в Кубку України команд майстрів суперліги та ІV місце в національному чемпіонаті України. Також в цьому сезоні стала переможцем Універсіаді України серед студентів.

Сезон 2009–2010 рр. – команда на міжнародному турнірі в Москві виборола ІІІ місце. У чемпіонаті України в суперлізі посіла V місце. Наші представники виступали за збірну команду України на відборі до молодіжного чемпіонату Європи, де посіли ІІ місце та вийшли до фіналу.

Сезон 2010–2011 рр. – команда брала участь в міжнародному турнірі в м. Харкові, де посіла VI місце

У сезоні 2011-2012  – 5 місце у XXI Чемпіонаті України серед чоловічих команд (суперліга).

Ковальчук Володимир (у складі збірної України) – 2 місце на Всесвітніх студентських іграх у м. Шеньчжень (Китай).

1 місце у Спартакіаді ВНЗ серед викладачів та співробітників.

2012-2013: 4 місце у Кубку України-2012.