ART-право

«Art-право» («Юрист у сфері мистецтва та шоу-бізнесу») – це перша в Україні сертифікатна освітньо-професійна програма додаткової освіти, яка спрямована на підготовку спеціалістів на стику галузей: права та мистецтва.

Останніми роками український творчий ринок, а також шоу-бізнес розвиваються досить активно. Зокрема, зростає попит на національний творчий продукт: книгу, музичні проекти, живопис, фото, сценарії тощо. У сучасному мистецькому просторі діють різного роду митці: композитори, режисери, артисти, письменники, продюсери, художники, колекціонери, майстри фотографії та ін. Їхні творчі набутки представляють інтерес як публіки, так і держави. Про це свідчать масштабні літературні та вокальні конкурси, організація виставок, галерей тощо.

У зв’язку з цим мистецький простір потребує іще одних учасників процесу – юристів у сфері мистецтва та шоу-бізнесу, які могли би забезпечувати правомірну комунікацію у сфері творчості між художником та покупцем продукту, між автором та видавництвом, між артистом та продюсером тощо.

Сучасний юрист у сфері мистецтва та шоу-бізнесу – це фахівець своєї справи, який не просто володіє навичками юридичної професії у сфері мистецтва та шоу-бізнесу, а й показує високу культуру фахового усного та писемного мовлення, розуміється на оформленні договірних відносин, складанні контрактів між автором мистецького проекту та покупцем, а також безпосередньо займається творчою самореалізацією.

Цільова аудиторія

Сертифікаційна освітньо-професійна програма «Art-право» призначена для:

 • студентів всіх курсів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
 • студентів інших вищих навчальних закладів, які цікавляться тематикою авторських прав на культурну цінність (будь-який продукт творчості) та мистецькою діяльністю;
 • співробітників НЮУ імені Ярослава Мудрого, які прагнуть творчої самореалізації;
 • авторів мистецької продукції, для яких пропонуватимуться огляди законодавства і юридичної практики стосовно авторських прав і обігу творів мистецтва;
 • практикуючих юристів, які спеціалізуються на питаннях мистецтва та шоу-бізнесу.

Тематичні курси

Програма «Art-право» охоплює узагальнені аспекти теорії та практики  авторського права та мистецтва складання базових правових документів у сфері art-ринку та шоу-бізнесу і складається із таких навчальних дисциплін:

 1. «Загальні засади охорони прав інтелектуальної власності на об’єкти мистецтва»;
 2. «Офіційні процедури в сфері реалізації та захисту авторських прав»;
 3. «Договори у сфері інтелектуальної власності»; 
 4. «Кримінальна відповідальність за порушення авторських та суміжних прав». 

Творчі майстерні

Крім того, на сьогоднішній день видалося можливим розширити грані програми і дати старт «Творчим майстерням». Для всіх майбутніх юристів, а також для тих, хто небайдужий до мистецького процесу, пропонується:

 • літературна студія;
 • художня фотографія;
 • ораторське мистецтво;
 • практики сучасного живопису.

Переваги

Випускник сертифікатного проекту «Art-право» зможе:

 • отримати знання із оновленого сучасного напрямку адвокатської діяльності – реалізація та захист прав у мистецькій сфері;
 • здобути цілісне уявлення про правовий стандарт сучасного оформлення документів;
 • творчо реалізуватися.

Викладачі програми

Викладачами дисциплін є досвідчені фахівці у галузі права (викладачі кафедр цивільного права № 1, № 2, кримінального права №1) , члени Національної спілки письменників України, митці фотографії, професійні художники тощо.

Слухачі програми отримують сертифікат Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, який підтверджує їх професійний рівень.

За результатами навчання кращі випускники програми можуть безкоштовно відвідувати «Творчі майстерні» на наступний рік.

Сертифікатна програма «Art-право» згуртовує навколо себе тих, хто не мислить себе без творчого життя. У кожного, хто приєднається до курсу, буде можливість створити власні творчі проекти: книгу, картину, фото, сценарій тощо.

Практичні заняття проходитимуть у різних формах: арт-практикуми, екскурсії культурними осередками Харкова, творчі зустрічі із письменниками та художниками України тощо. Крім того, щоб глибше познайомитися із творчим життям Харкова планується відвідування виставок, презентацій, участь у різноманітних творчих конкурсах та фестивалях.

За підсумками роботи програми передбачено видання колективного альманаху, до якого увійдуть твори відвідувачів освітянського проекту, а також планується проведення фото виставок, експозицій картин, тематичних творчих вечорів у «Art-кав’ярні» у навчально-бібліотечному корпусі університету.

Разом ми зможемо побачити суть непостійних явищ життя, осягнути вічні людські цінності. Невпинні пошуки та експерименти допоможуть нам бути задіяними у мистецький простір. Якщо ви шукаєте нові джерела натхнення, хочете познайомитися з однодумцями, зрештою, відчуваєте, що хочете бути частиною нашого проекту, долучайтеся до мистецької платформи для юристів і напишіть свою історію творчості!

Керівник програми – заступник начальника редакційного відділу газети «Vivat Lex!», член Національної спілки письменників України – Чернуха (Борщова) Аліна Олександрівна.

Прийом заявок відкрито. Чекаємо вас за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 77, корп. В, кімн. 411.

Тел. для довідок: 704-93-29, 099-77-28-353.

Сторінка у фейсбуці: https://www.facebook.com/profile.php?id=100020936779273

Також Ви можете відправити заявку на участь у програмі на електронну пошту: artpravo2017@ukr.net або заповнити форму нижче: