В Університеті завершилися VIII Всеукраїнські Шевченківські читання

27-03-2015, 16:10

Упродовж першого місяця весни в Університеті щороку вшановують пам’ять великого генія українського народу − Тараса Григоровича Шевченка, людини, яка надзвичайно багато зробила для розвитку української культури та України в цілому. Великий Кобзар  завжди відстоював права українців, а його незламний дух є прикладом для наслідування кожному з нас.

Організатори − студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Мета  − об’єднання суспільства, пропагування українського слова, вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка та консолідація творчого потенціалу молоді.

У заході взяли участь студенти Київського університету права НАН України, Національного авіаційного університету, Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Харківського національного медичного університету, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Присутніх привітав доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, проректор із наукової роботи Університету А.П.Гетьман: «Без Шевченка, без його поетичної сили і духовної величі важко уявити і сучасне України, і її минуле, від часу виходу «Кобзаря», і прийдешнє. Ми піднімалися, зміцнювалися, утверджувалися як нація з невмирущими інвективами його розуму і серця».

«Творчість Шевченка, його постать стали наріжним каменем нашої національної будови. Для його поезії домінантними були Україна, Бог, Правда, Воля. Для поета вони були не просто словами. У них тісно переплелися та з’єдналися воєдино сутність існування народу, його боротьби, біль, відчай, доброта і шляхетність.  Шевченкові високі слова нас не можуть не вражати силою думки, проникненістю у майбутнє, пророцтвом, вірою в прийдешнє України. Своїм духовним зором Кобзар бачив крізь століття, крізь віки», − сказав А.П.Гетьман.

Тарас Шевченко дав українцям потужну зброю для боротьби за національну та культурну самобутність. Постать поета важлива не лише для України та української молоді, а й для усього світу, адже формує величезний культурний простір за межами нашої держави.

До учасників звернувся доцент кафедри культурології, кандидат філологічних наук В.М.Пивоваров: «Щоразу, коли чуєш поезію Шевченка − на душі стає світло, з’являється відчуття чогось божественного. Він наш геній, дороговказ, який згуртовує нас, робить мудрішими і сильнішими. Шевченко уособлює  вічність і незламність духу України». Василь Миколайович також наголосив у своєму виступі на феномені Шевченка − колосальному впливі на свідомість людей у всьому світі.

В.М.Пивоваров розповів присутнім про проведений радіомарафон у день народження Тараса Шевченка (9 березня), де свою акторську та декламаторську майстерність випробували понад 500 учасників.

Наукова бібліотека представила оригінальні тексти, відсутні в інших виданнях; прижиттєві світлини, документи, автографи. Унікальна збірка фотографій, представлена в експозиції, відкрила широкому загалу як знакові, так і маловідомі пам’ятники Т.Шевченку – символи української ідентичності.

Учасники обрали твори, які не так часто доводиться чути на схожих заходах, як-от: «Псалми Давидові», «Осії. Глава 14», «Подражаніє. Псалом 11» тощо.

Студенти вразили своїми талантами, декламуючи як власні вірші, так і поезію Кобзаря, виконуючи пісні під акомпанемент баяну, які супроводжувалися відео- та аудіо- матеріалами. Не менш цікавими були есе, короткі новели, визначальними темами яких стали життя і творчість Т.Г.Шевченка, його роль в українській історії та культурі, а також роздуми про сучасні реалії нашої країни та суспільства.

Усі намагалися всебічно розкрити особистість поета, передати своє власне сприйняття Кобзаря, його творів і громадянської позиції, показати, як український пророк вплинув на формування їх світогляду.

27 березня для всіх учасників організовано оглядову екскурсію по Університету та Харкову.