В Університеті розпочалися VII Всеукраїнські Шевченківські читання

28-03-2014, 17:10

Організатори − студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Мета  − об’єднання суспільства, вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка та консолідація творчого потенціалу молоді.

У заході взяли участь студенти Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського університету права НАН України, Національного авіаційного університету, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Харківського національного медичного університету, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Присутніх привітав доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, проректор із навчальної роботи Університету, завідувач кафедри конституційного права України Ю.Г.Барабаш: «Творчість великого Кобзаря стає дороговказом для нас сьогодні. Шевченківські дні не відзначено в календарі як національні свята, але такими вони є насправді в серці і душі кожного українця. Тарас Шевченко – геніальний поет України, мислитель, пророк її визволення, один з найвищих злетів її духу. Слово правди і любові Т.Шевченко утвердив подвигом свого життя. Нехай у ці березневі дні широко, могутньо, повнокровно звучить в Університеті Шевченкове слово».

До учасників звернувся зі словом про поета доцент кафедри культурології, кандидат філологічних наук В.М.Пивоваров: «Зворушливо, радісно та приємно говорити про генія і нашого пророка. Т.Г.Шевченко − це наша свідомість і наша совість».

Більше сорока студентів продемонстрували свої таланти декламаторів, власні вірші, есе, короткі новели, виконували пісні під акомпанемент гітари тощо (у тому числі з відео- та аудіосупроводом), визначальними темами яких стали життя і творчість Т.Г. Шевченка, його роль в українській історії та культурі, а також роздуми про сучасні реалії нашої країни та суспільства. 

До 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка наукова бібліотека та телецентр університету представили буктрейлер на книгу «Художник» авторів-сценарістів К.Тур-Коновалова, Д.Замрія.

http://www.youtube.com/watch?v=F8EIwEPRxQU

Усі учасники намагалися всебічно розкрити особистість поета, передати своє власне сприйняття Кобзаря, його творів і громадянської позиції, показати, як український пророк вплинув на формування їх особистості.

29 березня для всіх учасників організовано оглядову екскурсію по Університету та Харкову.