30 випускників першої у світі міжнародної сертифікатної програми з верховенства права (правовладдя) отримали сертифікати

16-04-2019, 19:52

16-17 квітня Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та Університет Південної Кароліни (США) за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя» проводять підсумковий круглий стіл за результатами впровадження першої в світі міжнародної сертифікатної програми з верховенства права (правовладдя), покликаної покращити стан правосуддя та захисту прав людини в Україні.

У листопаді та грудні 2018 року 30 учасників програми – судді, прокурори, адвокати, правники та юристи-практики, а також магістранти й аспіранти правничих шкіл – вивчали різні аспекти верховенства права задля вироблення спільного для всіх правничих професій бачення його застосування на практиці з метою захисту прав людини, ефективного вирішення спорів, сприяння сталому соціальному та економічному розвитку держави.

Урочисту церемонію вручення спільних сертифікатів українського та американського університетів розпочав керівник робочої групи з впровадження сертифікатної програми проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з навчальної роботи Юрій Барабаш, який привітав випускників і викладачів із успішним втіленням експериментального проекту.

У вітальному слові ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василь Тацій зауважив, що проблематика програми є непростою й актуальною, нерідко виникає ситуація, коли закон не відповідає принципу верховенства права. Отже, для розвитку верховенства права в Україні вкрай важливим є налагодження партнерських зв’язків між державами та правничими школами.

Директорка Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні і Білорусі Сюзан Фрітц зазначила, що принцип верховенства права покладено в основу усіх успішних демократичних суспільств світу, тому сертифікатна програма, метою якої є напрацювання спільного розуміння верховенства права, є значимим для агентства проектом.

Керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон привітав перших випускників програми із тим, що їм вдалося утворити сильну команду однодумців, а їхні випускні роботи стануть значним внеском у розвиток верховенства права в Україні. Пан Вон висловив сподівання, що співпраця між Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та Університетом Південної Кароліни буде сталою.

Керівник програми директор Центру верховенства права Університету Південної Кароліни Джоел Семюелс поділився спогадами, як, приїхавши в липні до України для знайомства з вишами – претендентами на участь у спільному проекті створення сертифікатної програми, одразу зрозумів, що має з колегами з Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого мають однаковий погляд на верховенство права. Він також додав, що програма слугуватиме взірцем для створення нових подібних програм.

У програмі круглого столу презентації підсумкових проектів слухачів, що пов’язані з застосуванням верховенства права (правовладдя) в сферах вирішення господарських спорів, виконання судових рішень, електронного правосуддя, альтернативних способів вирішення спорів, захисту прав осіб, визнаних недієздатними, та іноземців і осіб без громадянства, а також дискусія щодо винесених уроків та подальшої реалізації програми в Україні.

Український досвід розробки та впровадження цієї інноваційної сертифікатної програми зацікавив автора однієї з світових фундаментальних праць з верховенства права, всесвітньо відомого професора Браяна Таманагу, чиї книги перекладені десятьма мовами, в тому числі українською. Професор Таманага виявив бажання особисто долучитися до обговорення підсумкових проектів учасників програми та сприяти її подальшому розвитку.

Офіційні сторінки Університету  в соціальних мережах:

Фейсбук – www.facebook.com/nlu.official/

Телеграм – t.me/NLU1804official

Інстаграм – www.instagram.com/nlu_official/