Національна академія правових наук України святкує 20-річний ювілей

19-10-2013, 09:53

Ювілейні загальні збори дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів, присвячені 20-річчю Національної академії правових наук України, відбулися у приміщені Академії за адресою вул.Пушкінська, 70.

Відкрив захід і щиро привітав учасників та гостей заходу Президент Національної академії правових наук України В.Я.Тацій: «Ми отримали дуже багато телефонних поздоровлень та святкових телеграм. Колектив Академії привітали: Президент України В.Ф.Янукович, Голова Верховної Ради України В.В.Рибак,  Голова Конституційного Суду України В.А.Овчаренко, Голова Верховного Суду України Я.М.Романюк, Голова Служби безпеки України О.Г.Якименко, та багато інших».

Під час урочистого засідання з ювілеєм привітали почесні гості: голова Харківської обласної державної адміністрації М.М.Добкін, голова Харківської обласної ради С.І.Чернов, Харківський міський голова Г.А.Кернес, заступник Голови Конституційного Суду України Ю. В. Баулін, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Л.М.Гриневич, народний депутат В.М.Литвин, голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації України В.П.Семиноженко, ректор Національної академії прокуратури України Є.М.Блажівський, ректор Національної академії Служби безпеки України І.І.Мусієнко, Голова Державної судової адміністрації України Р.І.Кирилюк, заступник Голови Вищого адміністративного суду України М.І.Цуркан та інші.

З доповіддю, присвяченою 20-річчю Національної академії правових наук України, виступив її Президент В.Я.Тацій.

Він повідомив, що Академія постійно розвивається, веде активну діяльність щодо підвищення ефективності наукових досліджень, упровадження їх результатів у практичну діяльність, розширення регіональних представництв, які дадуть можливість більш тісно співпрацювати з науковими та навчально-науковими закладами нашої країни, об’єднати науковий потенціал регіонів навколо вирішення важливих питань у галузі держави та права.

«За 20 років існування Академія зробила чималий внесок у розвиток і вдосконалення національного законодавства, розробивши досить велику кількість нормативно-правових актів, спрямованих на становлення України як демократичної соціальної та правової держави. Нині перед Академією постають нові завдання, зокрема розроблення проекту змін до Конституції України, підготовка проектів нормативних актів, спрямованих на реформування судових органів, органів державної влади та місцевого самоврядування», − сказав В.Я.Тацій.

У  рамках заходу також відбулися засідання президії, вибори членів Національної академії правових наук України та загальні збори відділень:

− «Теорія та історія держави і права»;

− «Держано-правові науки і міжнародне право»;

− «Цивільно-правові науки»;

− «Екологічне, господарське та аграрне право»;

− «Кримінально-правові науки».

Довідка: Національна академія правових наук України є єдиною галузевою Академією наук, яка розташована у м.Харкові. До її складу входить 49 дійсних членів (академіків) та 82 члени-кореспонденти. Їх внесок у розвиток вітчизняної науки є визначним та загальновідомим.