15 квітня Дебатним клубом НЮУ імені Ярослава Мудрого за підтримки Департаменту освіти Харківської міської ради було проведено фінал Харківської шкільної дебатної ліги

18-04-2018, 10:12

Участь у заході взяли понад 100 учнів 8-11 класів з навчальних закладів міста. Усі вони протягом двох місяців опановували правила диспутів за британським дебатним форматом, що розвиває критичне мислення. Щоб учні змогли продемонструвати отримані навички, членами Дебатного клубу було організовано турнір, який став символічним завершенням цього семестру Шкільної ліги.

За основними правилами британського формату дебатів їх учасникам пропонувалося критично осмислити певну проблему, що подається у вигляді резолюції парламенту. Наприклад, тема фіналу ХШДЛ звучала так: «Ця палата шкодує про трансляцію утопічних ідей майбутнього відомими винахідниками (як Ілон Маск, Марк Цукерберг та ін.)». Парламент та опозиція мають довести, що саме їх позиція «підтримки» або «спростування» резолюції буде кращою для окремої людини або людства в цілому.

Переможцями турніру стала команда «Діти Ісуса» у складі учениці школи №73 Віолетти Клименко та учня школи №14 Татаренка Дмитра. Звання топ-спікера отримав учень школи №35 Данило Третьяк.