У конференції взяли участь професори і наукові співробітники Університету Брігама Янга, Університету Віттенберга, Університету Теннессі, Інституту Кеннана у Міжнародному центрі для вчених імені Вудро Вільсона (усі – США), Університету Астон у Бірмінгемі (Сполучене Королівство), Університету Бремена (Німеччина), Університету Тарту (Естонія), НЮУ імені Ярослава Мудрого, Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Інституту філософії НАН, Інституту соціології НАН (усі – Україна) та ін.
Протягом чотирьох сесій учасники конференції обговорювали такі питання:
– роль релігії під час конфліктів і релігійна складова російсько-українського конфлікту;
– розвиток державно-церковних відносин на пострадянському просторі і, зокрема, в Україні;
– роль релігійних організацій у громадянському суспільстві;
– проблеми забезпечення релігійної свободи в окупованому Криму;
– відносини між українськими церквами на тлі війни;
– використання релігії і релігійних доктрин як зброї у гібридній війні тощо.
У межах конференції було проведено також круглий стіл з релігійної ситуації в ОРДЛО, де ключовими спікерами виступили:
– релігієзнавець і філософ Ігор Козловський (Інститут філософії НАН), який через проукраїнську позицію два роки провів у в’язниці у так званій “ДНР” за сфабрикованими звинуваченнями і був звільнений під час обміну полоненими наприкінці 2017 року;
– юрист і релігійний діяч Віталій Сорокун (НЮУ імені Ярослава Мудрого);
– релігієзнавиця Людмила Филипович (Інститут філософії НАН).
За наслідками конференції планується видання збірки статей.
Довідково: Центр дослідження верховенства права і релігії був створений як структурний підрозділ Університету у 2018 році. Метою діяльності Центру є дослідницька, освітня і правозахисна діяльність у сфері верховенства права, релігійної свободи, державно-церковних відносин тощо. Очолює Центр кандидат юридичних наук, доцент кафедри теорії держави і права Дмитро Вовк. Доцент Вовк є випускником Програми наукових обмінів імені Фулбрайта (2016-2017 академічний рік), запрошеним дослідником, викладачем і гостьовим лектором Університету Брігама Янга (США), Університету Катандзаро (Італія), Українського католицького університету, інших українських університетів тощо, а також експертом і тренером проектів Ради Європи, USAID, ОБСЄ/БДІПЛ.