В Інституті підготовки кадрів для органів прокуратури НЮУ імені Ярослава Мудрого проведено третій відкритий Всеукраїнський дебатний турнір «Кубок ректора»

17-03-2014, 15:23

Захід відбувся за підтримки ректорату Університету, студентського самоврядування, студентського наукового товариства, профспілкового комітету студентів, Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Федерація дебатів України»,  Дебатного клубу НЮУ імені Ярослава Мудрого та Харківського осередку Ліги студентів Асоціації правників України.

Ігри відбувалися за британським форматом парламентських дебатів.

У заході взяли участь 32 команди зі всієї України: з Київської, Донецької, Одеської, Дніпропетровської, Полтавської областей.

Відкрив захід проректор із навчальної роботи Університету Ю.Г.Барабаш. Він наголосив на актуальності та важливості для юристів вміння відстоювати свою думку у професійної діяльності, розвивати ораторські навички, завжди аргументовано говорити та вміти переконувати. Проректор побажав перемоги найкращим та найбільш ерудованим.

До учасників також звернувся директор Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури І.В.Бенедик. Він побажав успіху та подальшого розвитку як ораторів, так і правників. І.В.Бенедик наголосив, що для молоді важливо бути не тільки гарними спеціалістами, а й всебічно розвиненими та дисциплінованими особистостями.

Суддівська колегія складалася з практикуючих юристів, випускників НЮУ імені Ярослава Мудрого, що зараз є працівниками правоохоронних органів, та дебатерів, які  мають значні досягнення на турнірах всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Головний суддя турніру − співзасновник Дебатного клубу НЮУ імені Ярослава Мудрого, магістр права, переможець та топ-спікер багатьох всеукраїнських турнірів, учасник чемпіонату світу WUDC 2013 з парламентських дебатів Станіслав Мироненко.

Експертами, які надавали коментарі щодо резолюцій раундів виступили завідувач кафедри міжнародного права нашого Університету, український юрист і громадський діяч, професор, доктор юридичних наук, член-кореспондент Національної Академії правових наук України, суддя adhoc Європейського суду з прав людини М.В.Буроменський; асистент кафедри цивільного права К.В.Кацюба; прокурор прокуратури м.Дергачі, головний суддя турніру  − С.С.Мироненко; викладач кафедри кримінально-правових дисциплін Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди – В.А.Жданкін.

Переможцями турніру стали студентка 3 курсу ІПКОПУ Євгенія Брич та студент 3 курсу господарсько-правового факультету Станіслав Юшенко, учасники та організатори Дебатного клубу НЮУ ім. Ярослава Мудрого.

Топ-спікером турніру став Станіслав Юшенко, якому голова профкому О.Ю.Лялюк вручив подарунковий годинник від ректора.

Кращим спікером-юристом став Микола Юрлов, молодший науковий співробітник ІПЮК для СБУ.

Довідка: «Кубок ректора» є єдиним в Україні турніром з дебатів, що відбувається за юридичною тематикою. Даний захід стає доброю традицією НЮУ імені Ярослава Мудрого та залучає соціально активну молодь до пошуку шляхів вирішення важливих суспільно-правових проблем, підтримує розвиток юридичної освіти та підвищує правову свідомість молоді.