Європейський досвід боротьби з кіберзлочинністю вивчатимуть слухачі осінньої правової школи

23-09-2020, 21:49

У дні IV Харківського міжнародного юридичного форуму, з 23 по 25 вересня, в Університеті працює міжнародна осіння правова школа «Боротьба з кіберзлочинністю відповідно до європейських стандартів правосуддя». 

Організатори: Європейська експертна асоціація, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та Проєкт Європейського Союзу «Право-Justice».  

Викладачами школи є міжнародні та національні експерти Проєкту ЄС «Право-Justice», представники органів юстиції, фахівці у галузі кібербезпеки та права. Програма Осінньої школи включає лекції, майстер-класи і практичні заняття, присвячені принципам і цінностям європейської правової традиції. 

Модератором виступила директорка з досліджень Європейської експертної асоціації Марія Авдєєва.  

До навчальної групи було відібрано 22 учасників – студентів старших курсів правничих спеціальностей та практикуючих юристів, – які дізнаються, як працює українська система боротьби з кіберзлочинністю та вивчать кращий європейський досвід. Учасники Школи отримають сучасні знання і навички щодо запобігання, протидії та розслідування кіберзлочинів, реформування сфери правосуддя в Україні у відповідності до кращих європейських практик та вимог цифровізації. 

Слухачів і спікерів школи привітав проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш: «Університет уже має досвід проведення правових шкіл, які дають можливість застосовувати інноваційні підходи в освіті. Зокрема, кілька років тому було реалізовано подібний проєкт спільно з естонськими та литовськими колегами, присвячений використанню новітніх технологій в праві. Його успіх і надихнув нас на проведення школи з кібербезпеки, яка сьогодні є трендом у сфері охорони правопорядку важко переоцінити. Головне завдання для слухачів цьогорічної школи я бачу не в тому, щоб просто послухати спікерів, а в напрацюванні нових знань й навичок, які, на моє переконання, знадобляться всім фахівцям з права, незалежно від сфери діяльності». 

Керівник Проєкту ЄС «Право-Justice» Довідас Віткаускас (Литва) зазначив: «Криза, пов’язана з пандемією COVID-19, не створив, але вивів на денне світло проблеми, що існували раніше, зокрема, проблеми, пов’язані з кібербезпекою, недостатністю ефективності регулювання захисту персональних даних, новими корупційними ризиками, неефективністю публічного управління тощо. Ці глибокі проблеми в культурі, якості управління, чіткості й передбачуваності правил, лідерстві, інституційних здібностях тепер становлять іще більшу загрозу. Сьогодні ми намагатимемося обговорити короткострокові заходи, які мають полегшити стан справ, і стратегічні підходи до вирішення зазначених проблем».   

Школа розпочалася оглядовою лекцією професора права Вільнюського університету, міжнародного експерта Проєкту ЄС «Право-Justice» Гінтараса Шведаса (Литва) «Кіберзлочинність та європейське право».  

Після успішного завершення навчання учасникам школи буде вручено сертифікати.