Юридична клініка Університету відсвяткувала 10-річний ювілей

06-10-2016, 16:16

3 жовтня 2006 року наказом ректора Університету (на той час академії) було створено структурний підрозділ для здобуття студентами практичних навичок юридичної професії та надання правової допомоги соціально вразливим верствам населення. За цей час змінилось не одне покоління студентів-консультантів, змінилось і керівництво. Юридична клініка відзначає свій перший  значний ювілей з керівником (членом правління Асоціації юридичних клінік України) – Янишеним Віктором Петровичем та адміністратором – Токарь Яною Олександрівною.

За роки своєї роботи Юридичній клініці вдалось заробити повагу та авторитет в сфері надання безоплатної правової допомоги: постійна співпраця з судами м.Харкова, Головним територіальним управлінням юстиції в Харківській області, місцевими ЗМІ, освітніми установами.

До ювілею проведено круглий стіл: «Особливості розвитку співпраці юридичних клінік Харкова», на якому були представлені досягнення, можливі шляхи співпраці та обговорені можливі напрями розвитку юридичного клінічного  руху. У дискусії брали участь представники юридичних клінік м.Харкова, а саме юридична клініка Харківського національного університету внутрішніх справ, юридична клініка Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди.

Представниками Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого було презентовано методичний посібник «Опалювальний сезон: питання та відповіді», який стане в нагоді кожному споживачу комунальних послуг з центрального опалення та постачання гарячої води. Учасники брали активну участь в обговоренні можливих шляхів співпраці, секретів надання якісної правової допомоги, пропонували своє бачення вирішення поставлених задач юридично-клінічного руху. Після круглого столу студенти юридичних клінік мали чудову нагоду поспілкуватися у неформальній обстановці та поділитися досвідом.

Юридична клініка Національного юридичного університету висловлює подяку гостям заходу та сподівається на спільну реалізацію проектів у сфері надання безоплатної правової допомоги та подальшу співпрацю.

Довідка: У 2016 році команда Юридичної клініки Університету стала переможцем Національної олімпіади юридичних клінік з консультування клієнтів та вперше представляла Україну у Міжнародних змаганнях з консультування клієнтів імені Брауна-Мостена (Канада).