Члени шахового клубу «Юридична академія» Павло Ельянов та Анна Ушеніна у складі збірних України здобули «срібло» та «бронзу» на Всесвітній олімпіаді

13-09-2016, 16:29

У столиці Азербайджану (м.Баку) завершилася 42-га Всесвітня шахова олімпіада.

Шахові олімпіади — командні змагання шахістів країн, членів ФІДЕ, які проходять за швейцарською системою та складаються з 11 раундів. У чоловічому турнірі змагалися 180 команд зі 176 країн, у жіночому  — 141 команда зі 137 країн. У складі кожної команди 4 основних учасника та один запасний.

У складі чоловічої команди: Павло Ельянов, Руслан Пономарьов, Юрій Криворучко, Антон Коробов, Андрій Волокитін. Старший тренер команди – Олександр Сулипа, тренер Мартин Кравців.

У жінок до збірної команди України увійшли Анна Ушеніна, Анна Музичук, Марія Музичук, Наталія Жукова, Інна Гапоненко (Яновська). Старший тренер – Михайло Бродський, тренер Олександр Ковчан.

У фінальному, 11-му турі чоловіча збірна перемогла Словенію, що дозволило набрати 20 турнірних балів з 22-х можливих. Єдиної поразки на Олімпіаді наші шахісти зазнали від чемпіонів – команди США. Таким чином наші спортсмени лише за додатковими показниками поступились збірній США (у обох команд по 20 балів).

Жіноча збірна України в останньому турі обіграла команду Болгарії і, набравши 17 командних очок, посіла 3 місце.

Але найприємніший факт, що Україна виграла Кубок Гапріндашвілі, який вручається кращій нації за сумою чоловічого і жіночого турнірів.

Наші щирі вітання призерам Всесвітньої шахової олімпіади!