В Університеті відзначили Всесвітній день вишиванки та провели флешмоб «Вишиванка – твій генетичний код!»

18-05-2017, 17:11

Останнім часом набуває популярності відносно нове українське свято – День вишиванки, яке цього року відзначається 18 травня. У цей день українці одягають вишиті сорочки, які завжди були потужним оберегом, невід’ємним носієм традицій та ілюстрацією патріотизму.

На честь цього свята по всій Україні і світі відбувається велика кількість подій та заходів, різного роду акцій: флешмоби, виставки, мегамарші у вишиванках, концерти, покази фільмів, етнографічні лекторії – все, що стосується української культури і вишитої сорочки.

Третій четвер травня для студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого видався незвичайним. Багато студентів цього дня прийшли до вишу в національному вбранні – вишиванках. Молодь виглядала ефектно та стильно. Хтось поєднав вишиту сорочку із джинсами, хтось із діловими костюмами. Та безперечно вишиванка стала відмінним доповненням до будь-якого образу, гармонійно поєднуючись із брюками, спідницями різних фасонів. І недарма, бо сьогодні елементи української вишиванки привертають увагу в колекціях відомих домів моди – Жана-Поля Готьє, Джона Ґальяно, Ґуччі, Валентіно.

Крім того, представники Студентського Сенату та Асоціації випускників Університету запросили всіх бажаючих долучитися до флешмобу «Вишиванка – твій генетичний код».

Так, ініціативу підтримав ректор Університету В.Я.Тацій, який завітав на захід у вишиванці. Учасники флешмобу разом із Василем Яковичем заспівали гімн України, тим самим підкреслюючи, що подібні свята та заходи об’єднують, зберігають моменти історії, уособлюють дух нації.

«Останніми роками відбувається відродження культури наших предків, і дуже добре, що з’явився такий день, коли можна доповнити звичайний одяг національною вишиванкою. Вдягати вишиту сорочку – це стародавня тисячолітня традиція нашого народу, яка демонструє спосіб життя українців. Це не просто елемент святкового вбрання, а й символ і гордість нашої культури. Сьогоднішній флешмоб зібрав багато глядачів і учасників, серед яких панувало піднесення настрою та відчуття приналежності себе до українського народу. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів», – сказав В.Я.Тацій.